Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

momentan suntem iar impreuna, dar e rece si simt ca nu prea e incantat. stiu ca foarte curand urmeaza iar o despartire. ma astept in fiecare minut la asta. mi-am promis mie ca e ultima incercare si ca voi accepta situatia. dar nu am vrut sa renunt fara sa fi facut tot posibilul. vreau macar sa-si aminteasca cu drag de mine, sa-si aminteasca de fata care a facut un gest frumos pt el. sa ramana cu melancolia ca nu mai e cu mine, nu cu ura si cu frustrarea ca a acceptat sa fie cu o fata nevirgina

Visezi frumos . Nu isi va da seama de nimic din ce spui tu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......vreau macar sa-si aminteasca cu drag de mine, sa-si aminteasca de fata care a facut un gest frumos pt el. sa ramana cu melancolia ca nu mai e cu mine, nu cu ura si cu frustrarea ca a acceptat sa fie cu o fata nevirgina

 

Draga mea, problema ta consta in faptul ca TU NU TE ACCEPTI NEVIRGINA.

Termina cu sentimentele de vinovatie, ca nu ai motiv intemeiat pentru ele.

 

 

 

Crede-ma, virginitatea se duce deobicei la primul contact intim ( asta daca nu ai himen elastic ), drept pentru care, ori te intorci in timp , prin 1500, cand tinerele se maritau minore, fara sa isi cunoasca in prealabil mirii, fie accepti ca traiesti in 2012, cand majoritatea societatii nu mai functioneaza dupa asemenea concepte.

 

Nu de alta, insa este extrem de neplacut sa traiesti cu trupul aici, iar mintea in urma cu cateva secole ( cum procedeaza si amicul tau...dar pretinzand asta numai de la tine, pentru ca nu vad ca el s-ar purta precum cavalerul rozelor , calare pe cal alb).

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ironia sortii...voi fi medic, voi vindeca trupuri, voi ajuta oameni si nu pot sa ma ajut pe mine intr-o chestiune emotionala. totdeauna am luptat pana in ultimul moment. totdeauna am ajutat pe oricine mi-a cerut ajutorul, dar nimeni nu ma poate ajuta sa rezolv problema asta. timpul o va rezolva. si zecile de cursuri care ma asteapta sa le invat. daca pe plan sentimental nu am dreptul la cineva care sa ma accepte cum sunt ma voi concentra pe munca. asta va fi refugiul meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa ramana cu melancolia ca nu mai e cu mine, nu cu ura si cu frustrarea ca a acceptat sa fie cu o fata nevirgina

 

parca vorbesti din basme :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu asemenea dezechilibru emotional, nu vei fi medic.

Vei fi doar o persoana cu o diploma de medic. Sunt nenumarati de acest gen in sistemul medical din tara noastra - de aceea si sistemul merge ca uns, nu-i asa?! -

 

 

Pentru ca e greu de crezut ca poti intelege / trata un pacient, atata timp cat nu te intelegi pe tine deloc si nu ai invatat asumarea responsabilitatilor ( care incepe cu responsabilitatea fata de tine insuti )

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ironia sortii...voi fi medic, voi vindeca trupuri, voi ajuta oameni si nu pot sa ma ajut pe mine intr-o chestiune emotionala. totdeauna am luptat pana in ultimul moment. totdeauna am ajutat pe oricine mi-a cerut ajutorul, dar nimeni nu ma poate ajuta sa rezolv problema asta. timpul o va rezolva. si zecile de cursuri care ma asteapta sa le invat. daca pe plan sentimental nu am dreptul la cineva care sa ma accepte cum sunt ma voi concentra pe munca. asta va fi refugiul meu

 

Foarte bine . Fi medic asa cum iti doresti . Ai toate drepturile din lume . Cine nu te accepta asa cum esti nu are ce cauta in preajma ta si este un lucru foarte bun ca asta te protejeaza in mod natural de suferinte care nu isi au sensul .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. am nevoie doar de un gest, unul ffff frumos care sa il surprinda. am incercat multe. nu mai am idei.

 

Cred ca singurul gest care l-ar putea surprinde ( si pe care il merita) este sa e desparti definitiv de el.

Editat de VEMANS
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sta chiar asa treaba. totdeauna am cerut mult mai mult de la mine ca persoana. stiu ca treaba mi-o voi face bine. totdeauna m-am descurcat si am dat tot ce am avut mai bun. am fost apreciata de toti profesorii, de toata lumea. mai putin de...cine as fi vrut eu

Cine nu te apreciaza , nu se potriveste cu tine . E simplu . Nu te mai minti sigura decit daca doresti sa suferi in continuare. E alegerea ta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sta chiar asa treaba. totdeauna am cerut mult mai mult de la mine ca persoana. stiu ca treaba mi-o voi face bine. totdeauna m-am descurcat si am dat tot ce am avut mai bun. am fost apreciata de toti profesorii, de toata lumea. mai putin de...cine as fi vrut eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×