Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Atitudinea copilareasca in viata personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De exemplu, Adam Savage de la Mythbusters are tipul de atitudine copilareasca la care ma refer eu. Se bucura ca un copil de toate chestiile misto pe care le face in emisiune. Ce parere aveti despre el ? Mie imi place foarte mult.

Imi place si mie, dar pana la urma e o emisiune si poate foarte bine sa simuleze. Sau sa exagereze.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg femeile care vor barbat macho, dar care sa se si joace frumos cu copiii sai in parc.

 

Fiecare din noi vedem altceva intr-un barbat, nu se poate condamna gusturile cuiva, insa cand o femeie vorbeste ca un copil retaradat in parc este umiliant!!! Copilul se uita sus la parinti si nu-i convine sa fie privit de sus si imitat ca nu poate pronunta ceva!!!

Eu nu le-am alintat si n-am ras de ei, le-am tratat ca egali cu mine, nu le-am spus basme si de aceea zilnic am mers in parc, saptamanal in padure, lunar in vizita la prieteni si se simt foarte bine si azi de felul cum le-am crescut. Se considera speciali si deloc egali!!!

 

Cum anume e o fata de 17 ani matura ? Ce inseamna maturitatea ?

 

 

S-a terminat cu copilaria!!! Fetele in momentul menstruatiei devin femei si-si aleg barbatii in functie de ceea ce simt pe moment. Se gandesc ca adultii, tzine casa si copiii si un serviciu si nu sint obosite, pana ce un baiat inca se joaca cu jucarii la acea varsta.

Daca el n-are mintea coapta, asta nu le place la fete, hormonii dicteaza, ea executa comanda, se opreste la cine-i convine si varsta conteaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact d-aia ziceam sa nu-ti bati capul cu prostiile astea, ca barbat, si sa faci ce ai de facut. Aici se aplica perfect: Vorba multa - saracia omului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei "pasionati" de fotbal sau lupte cu tauri, isi manifesta pasiunea intr-un mod agresiv, "barbatesc", si astfel trezesc in mintea femeilor ideea ca ei ar putea munta muntii din loc pentru ele. Cei pasionati de masinute, isi manifesta pasiunea intr-un mod firav, copilaresc, si trezesc in femei ideea ca prima adiere de vant ii doboara pe bietii baietei.

 

Idei, ce fireste, sunt gresite. Ele sunt generate in mintea femeilor de creierul lor primitiv, creier ce a evoluat in perioada in care trebuia neaparat sa fii fioros sa te poti lupta cu leul. De ce acum nu gandesc cu noua parte a creierului si sa ajunga la concluzia: "Stai ma, s-o purta el asa prosteste cand se joaca cu masinutele, dar uite, e inginer si a inventat un aparat cu ajutorul caruia chiar muta muntii din loc." ?

 

 

Exact la asta ma gandeam si eu, creierul primitiv, incapabil sa evalueze utilitatea unei situatii sau a unei persoane pe termen lung, ci numai pt. perioada imediat urmatoare, inclinat sa caute satisfactia rapida. Nu-i asa ca agresiunea dezlantuita a barbatilor care urla in timpul unui meci de fotbal sau mestesugul de care da dovada toreadorul in lupta cu un biet dobitoc poate fi un spectacol impresionant? :wub:

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... deci asta inseamna sa fii matur ? Sa te lasi condus de instincte ? Ce bine ca am aflat si eu. Eu credeam ca tocmai opusul inseamna. Si o fata care alege cu ajutorul hormonilor pe unul de o bate, tot dovada de maturitate da, nu ?

Eu as numi asta "urmeaza negresit chemarea gaurii!" :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hormonii dicteaza, ea executa comanda

Aaa... deci asta inseamna sa fii matur ? Sa te lasi condus de instincte ? Ce bine ca am aflat si eu. Eu credeam ca tocmai opusul inseamna. Si o fata care alege cu ajutorul hormonilor pe unul de o bate, tot dovada de maturitate da, nu ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai tarziu o sa iti dai seama ca toate femeile trebuie intai domesticite,

:lol:..Desigur...daca procesul de domesticire reuseste, va fi inselata ulterior, ca deja nu mai prezinta interes...daca ramane rebela si nu se lasa domesticita, e curva dracu`, vorba cuiva de pe forum..:lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa... deci asta inseamna sa fii matur ? Sa te lasi condus de instincte ? Ce bine ca am aflat si eu. Eu credeam ca tocmai opusul inseamna. Si o fata care alege cu ajutorul hormonilor pe unul de o bate, tot dovada de maturitate da, nu ?

Mai tarziu o sa iti dai seama ca toate femeile trebuie intai domesticite, fiecare in felul ei, caci sunt diferite si au trebuinte diferite. Probabil din punctul lor de vedere si barbatii trebuie domesticiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:..Desigur...daca procesul de domesticire reuseste, va fi inselata ulterior, ca deja nu mai prezinta interes...daca ramane rebela si nu se lasa domesticita, e curva dracu`, vorba cuiva de pe forum..:lol:

Exista si oameni deosebiti. Eu am "lovit" o asemenea persoana mergand pe sistemul sa dau eu primul sa n-apuc sa mi-o iau primul. Ghici cat de greu e sa ramai impreuna dupa aplicarea acestei gandiri... Ca sa nu mai zic cat s-a ingreunat procesul de "domesticire" cu ocazia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista si oameni deosebiti. Eu am "lovit" o asemenea persoana mergand pe sistemul sa dau eu primul sa n-apuc sa mi-o iau primul. Ghici cat de greu e sa ramai impreuna dupa aplicarea acestei gandiri... Ca sa nu mai zic cat s-a ingreunat procesul de "domesticire" cu ocazia asta.

Aceasta gandire e una copilareasca sau nu? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×