Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Atitudinea copilareasca in viata personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum milioane de ani cand vanam lei in savana, trebuia sa fim fiorosi, sa dam dovada de diverse calitati care ar fi ajutat la prinderea leului si la a dovedi ca nu ajungem noi papa pentru leu. Prin urmare, daca nu emanam aceasta masculinitate, femelele stiau instinctiv ca nu e bine sa se cupleze cu noi, caci vom fi papati de leu.

 

Milioanele de ani au trecut si astazi a devenit posibil sa asiguri supravietuirea familiei si in alte moduri. Asa ca in timp ce in viata profesionala poti fii capabil si sa asiguri astfel un venit bun si un trai bun familiei, in viata personala esti liber sa fii cum vrei. Asa ca... hei... floricele pe campii... imi plac, asa ca de ce sa nu ma duc sa le culeg si sa le arunc in adierea vantului si sa topai printre petalele lor purtate de vant ? Lasat singur, e foarte bine sa fiu asa, asta ma face fericit. Problema apare cand in scena apar femelele. Ele, cu creierul lor primitiv, nu isi pot da seama ca viata profesionala e separata de cea personala, iar ele vazandu-te lipsit de aparare pe campii (si probabil vazand si leul fioros cum pandeste printre floricele), te catalogheaza ca incapabil sa asiguri apararea viitorilor pui, prin urmare nu esti selectat. Asta indiferent ca poate viata profesionala ti-ar asigura un trai mai mult decat bun tie si familiei tale.

 

Si aici marea mea dilema: Ele de ce nu isi dau seama ca programele lor sunt depasite si ca analizeaza probleme noi cu algoritmi invechiti ?

 

Ma duc sa ma joc cu noua jucarie ce mi-o picat la kinder. =P~

Editat de Abc2009ro
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si aici marea mea dilema: Ele de ce nu isi dau seama ca programele lor sunt depasite si ca analizeaza probleme noi cu algoritmi invechiti ?

 

 

Din acelasi motiv pentru care si ei isi admira in oglinda muschii umflati la sala si cu steroizi.

Nu mai generaliza! tease.gif

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si unele care isi dau seama. Esti sigur ca tu, prin comportamentul tau, n-ai fost vinovat ca ai atras tocmai femeile pe care spui ca nu le intelegi?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema apare cand in scena apar femelele. Ele, cu creierul lor primitiv, nu isi pot da seama ca viata profesionala e separata de cea personala, iar ele vazandu-te lipsit de aparare pe campii (si probabil vazand si leul fioros cum pandeste printre floricele), te catalogheaza ca incapabil sa asiguri apararea viitorilor pui, prin urmare nu esti selectat. Asta indiferent ca poate viata profesionala ti-ar asigura un trai mai mult decat bun tie si familiei tale.

 

Si aici marea mea dilema: Ele de ce nu isi dau seama ca programele lor sunt depasite si ca analizeaza probleme noi cu algoritmi invechiti ?

 

Ma duc sa ma joc cu noua jucarie ce mi-o picat la kinder. =P~

 

Daca ai vorbi asa cu mine, sau ai gandi macar (nu mai spun ca ai expus in vazul publicului o viziune proprie ingusta), nu numai ca te-as descalifica din start, dar nici ca om nu mi-ar placea sa te am in preajma. Sa emiti asa idei seamana cu rasismul, sau cu megalomania.

Nici misoginism nu-l numesc pentru ca nu ai experienta termenului.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh... nu-ti face griji. Doar ma plictisesc si eu si mai deschid cate un topic asa ca n-am ce face. :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi fac griji pt mine, dar eu nici despre o reptila n-as zice ca are creier primitiv, mascul sau femela ce-o fi ea, nici macar din plictiseala

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite Athmy, sa intelegi mai bine. Sa zicem ca intalnesti un barbat si el la prima intalnire iti vorbeste despre colectia lui de masinute (de jucarie, fireste). Mai mult chiar, te duce la el acasa sa iti arate masinutele si iti arata cum se joaca el cu ele. Concluzia ta va fi: "Ce-i si cu pampalaul asta ?" De ce l-ai judeca asa ? Poate ca el e un om bun, un om capabil sa aiba o familie. De ce oare pentru ca ii place sa se joace cu masinutele, il respingi ? Raspunsul adevarat este pentru ca instinctele tale iti spun ca l-ar papa leul in savana. Dar oare tu, om ce nu te lasi condusa de astfel de instincte obscure (nu-i asa ?), ce motiv (a se citi scuze) rationale gasesti pentru respingerea pe care o simti instinctiv fata de acel barbat ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este singurul criteriu pe baza caruia te-ar refuza. Crezi ca daca te-ai legana pe o creanga tinandu-te doar intr-o mana si cu cealalta batandu-te in piept in timp ce scoti onomatopee , ai avea mai multe sanse?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×