Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Atitudinea copilareasca in viata personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atitudinea copilareasca in viata personala al unui adult inseamana lipsa de minte sa nu fiu prea tare la opinie. Reterdat se mai cheama undeva intr-un institut insa e mare bai ca la ce te uiti in viitor daca n-ai ce mosteni de la parinti sau bunici??? Unii sint mai afectati ca altii dar la sfarsitul zilei tot n-avem un om in fatza la vedere decat un copil mare fara minte intreaga la cap. Un om normal in procesul dezvoltarii trece din copilarie in adolescenta si de acolo la maturitate, daca nu se intimpla fenomenul, e rau. Nu are remedie nici conditia asta si nici nu se moare daca nu se distruge singur insa nu este asa de lipsit de judecata nici un nebun :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveam 18 ani si o iubita de 17 ani, am fost acuzat de aceasta ca eram imatur. De ce credeti ca i-am parut imatur, maturei fiinte de 17 ani de langa mine ?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba, nu mai incerca sa-ti explici ce se intampla in capul femeilor. Considera ca ele pe langa chestii pragmatice, sunt foarte plictisite si te freaca pe tine la melodie pentru ca esti barbat si ai gandire liniara. Ele nu o au asa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maturitatea psihica nu tine neaparat de varsta biologica.

As vrea sa atrag atentia asupra a ceva: intotdeauna pasiunile care-s comune unui numar mare oameni au o sansa mai mare sa fie considerate ok si vor fi acceptate mult mai usor decat cele care-s comune unui numar mai mic sau infim de oameni. Sincer iti spun, pasiunea ta pt. masinute nu mi se pare mai putin stupida decat pasiunea barbatilor pt. fotbal sau a spaniolilor pt. luptele cu taurii.

 

Degeaba, nu mai incerca sa-ti explici ce se intampla in capul femeilor. Considera ca ele pe langa chestii pragmatice, sunt foarte plictisite si te freaca pe tine la melodie pentru ca esti barbat si ai gandire liniara. Ele nu o au asa.

Da, toate femeile sunt materialiste si incuiate. :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce credeti ca i-am parut imatur, maturei fiinte de 17 ani de langa mine ?

 

Pentru ca asa este natura!!! O fata de 17 ani este mult mai dezvoltata decat un baiat la acea varsta de 18 ani, ea are nevoie de cineva mult mai matur, sa zicem cu armata terminata cel putin, de la 25 de ani in sus. Eu nici n-as fi salutat macar pe cineva asa tanar, il consideram copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer iti spun, pasiunea ta pt. masinute nu mi se pare mai putin stupida decat pasiunea barbatilor pt. fotbal sau a spaniolilor pt. luptele cu taurii.

Cei "pasionati" de fotbal sau lupte cu tauri, isi manifesta pasiunea intr-un mod agresiv, "barbatesc", si astfel trezesc in mintea femeilor ideea ca ei ar putea munta muntii din loc pentru ele. Cei pasionati de masinute, isi manifesta pasiunea intr-un mod firav, copilaresc, si trezesc in femei ideea ca prima adiere de vant ii doboara pe bietii baietei.

 

Idei, ce fireste, sunt gresite. Ele sunt generate in mintea femeilor de creierul lor primitiv, creier ce a evoluat in perioada in care trebuia neaparat sa fii fioros sa te poti lupta cu leul. De ce acum nu gandesc cu noua parte a creierului si sa ajunga la concluzia: "Stai ma, s-o purta el asa prosteste cand se joaca cu masinutele, dar uite, e inginer si a inventat un aparat cu ajutorul caruia chiar muta muntii din loc." ?

 

Pentru ca asa este natura!!! O fata de 17 ani este mult mai dezvoltata decat un baiat la acea varsta de 18 ani, ea are nevoie de cineva mult mai matur, sa zicem cu armata terminata cel putin, de la 25 de ani in sus. Eu nici n-as fi salutat macar pe cineva asa tanar, il consideram copil.

Cum anume e o fata de 17 ani matura ? Ce inseamna maturitatea ?

Editat de Abc2009ro
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atitudinea copilareasca in viata personala al unui adult inseamana lipsa de minte sa nu fiu prea tare la opinie. Reterdat se mai cheama undeva i

 

 

Atitudine copilareasca nu implica intotdeauna imaturitate. Eu nu inteleg femeile care vor barbat macho, dar care sa se si joace frumos cu copiii sai in parc. Cred ca o doza de atitudine copilareasca este binevenita la momentele oportune.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, toate femeile sunt materialiste si incuiate. :D

Nu, toate vor sa faca copii si aia cu nu cresc cu aer, dar n-as numi asta materialism. In rest, gandindu-se la 1000 de chestii deodata, simt nevoia sa le spuna cuiva care vorbeste mai putin - adica unui barbat, ca ala se concentreaza pe cate un singur lucru asa ca da impresia ca nu are nimic de zis si nu va obiecta daca i se incarca memoria cu ce descarca femeia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica atitudine copilareasca ? :cheer:

De exemplu, Adam Savage de la Mythbusters are tipul de atitudine copilareasca la care ma refer eu. Se bucura ca un copil de toate chestiile misto pe care le face in emisiune. Ce parere aveti despre el ? Mie imi place foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×