Sari la conținut
Forum Roportal
:GaGa

ANTI-RASISM

Postări Recomandate

Desi nu recunosc, foarte multe persoane se fac vinovate de a fi rasiste cel putin o data in viata. Me included, nu am sa fac pe ipocrita, DAR.........

Sunt insa multe persoane care impartasesc aceasta convingere in fiecare zi si chiar o duc la extrem.

In opinia mea, rasismul este o etapa evolutiva acesta formandu-se la varste mici (adolescenta), individul adoptand aceste convingeri din anturajul sau. Odata cu inaintarea in varsta, individul devine din ce in ce mai sigur pe ideile si credintele sale deoarece acum are mai multe posibilitati sa si le impartaseasca si altora.

Odata adoptat, rasismul nu mai poate fi sters din convingerile unui individ ceea ce arata ca rasismul este una din cele mai importante probleme ale societatii zilelor noastre. De aceea rasismul poate fi considerat o boala incurabila...

 

Si stim f bine ca romanashii, sunteti praf, butoiuri de stereotipie si de filozofie de halba !!! :aranjare:

 

Spre ex. romanii care spun ca tiganii sunt hoti: - doar capul vostru 'destept' va face sa ziceti asa ceva. De fapt se poate demonstra foarte simplu, luand in vedere ca in Romania sint cel putin 2 milioane de tigani si probleme cu legea au citeva mii doar. . . :)

 

Sau ca ungurii sunt perversi si homosexualii anormali: - mda, iar romanii sunt niste crestini devotati si fac sex doar pentru a se reproduce. . . :o:

 

Sau ca negrii sunt needucati: - haaa, poate aia din filmele cu negrii, dupa care alearga politistul alb si in care criminalul este negru in 98% din cazuri si daca tot ma refer la negri, inclusiv aia din Africa, aia au alta problema, nu educatia, ci cum sa faca sa adune 1 calorie pe zi ca sa mai poata sa respire. Pentru noi e simplu, luam o juma' de Tic-Tac. . . :)

 

Deci romanashilor, cand o sa va adaptati in final la UE si sec. 21 ??? Mai trec cateva secole, huh ??? :roll:

Editat de BurQa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate in proportie de 98%. Restul de 2% il repr. tiganii care nu au avut acces la invatamant.

 

dar daca ma gandesc mai bine...nici cu ramanii nostri nu mi-e rusine..

Editat de Epiphany

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nush de ce ai deschis topicul asta. Nu erau destul celelalte? Ma rog, recunosti ca esti putin rasista dar acuzi :aranjare: :Fiecare din noi avem o doza de rasism ,volens nolens..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:aranjare: :) :roll: asta da schimbarea la fata!!!

dupa ce ai scuipat de mama focului tot ce misca pe doua picioare...acu deschizi topic pt disecarea motivelor urei de rasa....cer ajutor psihologilor!!!nu ma descurc singura!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si stim f bine ca romanashii, sunteti praf, butoiuri de stereotipie si de filozofie de halba !!!

 

Rasismul inseamna in primul rand generalizare...acelasi lucru il faci si tu numai ca ti-ai canalizat energia asupra romanilor rasisti. Ce mi-e ca vad scris "anti-rasism" sau "anti-negri"?! Atitudinea e aceeasi...de condamnat, dar aceeasi.

Ungurii nu au ce cauta in povestea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca toti rasistii si-ar face mea culpa, ar fi un pas urias.

mea culpa in aceste cazuri...e un tribut adus din varful buzelor pt o eventuala impaciuire convenabila...

la prima scanteie se produce explozia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E de-a dreptul amuzant rasismul, pentru ca nu face deacat sa ajute ceea ce loveste. Rasismul este stupid pentru ca ataca in individ comunitatea si comite o dubla eroare: il lasa neatins pe cel ofensat si provoaca solidaritatea poporului caruia ii apartine si aduna cand ar trebui sa dezbine. Tampitii fac exact pe dos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci romanashilor, cand o sa va adaptati in final la UE si sec. 21 ??? Mai trec cateva secole, huh ??? :spiteful:

Din ciclul "Cum se poate sari de la o extrema la alta".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×