Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Atitudinea copilareasca in viata personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma duc sa ma joc cu noua jucarie ce mi-o picat la kinder. =P~

 

 

Sa ai scutecele curate ca va sosi si fata/mama vitrega de la club care te va distra in patutul tau pan-adormi :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite Athmy, sa intelegi mai bine. Sa zicem ca intalnesti un barbat si el la prima intalnire iti vorbeste despre colectia lui de masinute (de jucarie, fireste). Mai mult chiar, te duce la el acasa sa iti arate masinutele si iti arata cum se joaca el cu ele. Concluzia ta va fi: "Ce-i si cu pampalaul asta ?" De ce l-ai judeca asa ? Poate ca el e un om bun, un om capabil sa aiba o familie. De ce oare pentru ca ii place sa se joace cu masinutele, il respingi ? Raspunsul adevarat este pentru ca instinctele tale iti spun ca l-ar papa leul in savana. Dar oare tu, om ce nu te lasi condusa de astfel de instincte obscure (nu-i asa ?), ce motiv (a se citi scuze) rationale gasesti pentru respingerea pe care o simti instinctiv fata de acel barbat ?

[/quote

 

Daca e sa ma iau dupa exemplul tau, nu m-as speria de un asemenea tip si nici nu mi-ar parea pampalau.Mi se pare ok sa ai o colectie de masinute cu care sa te lauzi, fiecare la un moment dat in viata am colectionat cate ceva, insa sa te joci cu ele la o anumita varsta mi se pare imatur.Si uite de aia l-as refuza pe tipul respectiv, pentru ca mi-ar creea o impresie de imaturitate in viata si intr-o posibila relatie, oricat de bun ar fi la asta.Parerea mea. :roll:

Editat de Corre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca ai anumite nevoi de comunicare, de exemplu, si te simti impropriu sa nu ai cu cine vorbi pentru ca cine este imatur se intelege foarte bine cu masinutele pe care le pune pe primul loc, de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce a fi imatur simti ca e ceva rau ?

E mai bine sa te crezi imatur, decat sa te comporti precum un imatur. O preferinta care altora le poate parea imatura, nu-ti pune in niciun caz stampila de imatur.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da exemple de astfel de nevoi de comunicare. Ce anume doresti sa comunici si simti ca nu o poti face cu o persoana imatura ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de punerea pe prim plan a masinutei. Un om imatur acorda jucariei mai mare importanta decat unei relatii. Si nu ma refer neaparat la jucarii fizice, poate fi doar un egoism si o razgaiere pe care nu a invatat in timp sa le depaseasca. Asta ar insemna maturizarea, sa acorzi importanta cuvenita persoanelor, lucrurilor, si sa depasesti stadiul de copil dependent exclusiv de satisfacerea nevoilor imediate.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si aici marea mea dilema: Ele de ce nu isi dau seama ca programele lor sunt depasite si ca analizeaza probleme noi cu algoritmi invechiti ?

 

Ma duc sa ma joc cu noua jucarie ce mi-o picat la kinder. =P~

 

Asa, si acum , dupa 6 zile de cand te joci cu noua ta jucarie ce ti-o fi picat la Kinder, esti asa, putin mai aproape de dezlegarea dilemei constientizarii femeilor?

Ca dilema, imi pare una existentiala.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fac colectie de masinute, dar sa fie de fier, alea de plastic nu-mi plac. Imi place sa le pun pe culori.

 

Imaturitatea nu e compatibila cu familia. Simplu. Nu pot sa dezvolt acuma.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×