Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Dragostea mamei fata de copil schimba relatia dintre mama si tata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

majoritatea pretenelor si cunostintelor au copii,la unele e totul ok ,la altele au aparut discutii.ba ca e ae prea atenta cu copilul si cu sotul nu,ba ca tatal nu se implica in ingrijirea bebelusului etc

cele care aveti copii,ce sfaturi ne dati noua ,celor care avem bebelusi sau care suntem pe cale sa avem ??

cumsa ne pastram relatia frumoasa ,asa cum era la inceput ,pana sa apara bebele ? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea...este ca nimic nu poate strica o relatie atata timp cat exista dragoste si respect...

un copil nu este responsabilitatea doar a mamei..ci si a tatalui....

corect este ca din momentul cand s-a nascut copilul,fiecare sa contribuie la cresterea lui in raport cu timpul liber pe care il are....iar relatia pe care a avut-o , trebuie sa continue la fel ca si inainte de nasterea copilului...

un copil nu este un obstacol..intro casnicie..ci dimpotriva...e un zambet pe chipul parintilor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
majoritatea pretenelor si cunostintelor au copii,la unele e totul ok ,la altele au aparut discutii.ba ca e ae prea atenta cu copilul si cu sotul nu,ba ca tatal nu se implica in ingrijirea bebelusului etc

cele care aveti copii,ce sfaturi ne dati noua ,celor care avem bebelusi sau care suntem pe cale sa avem ??

cumsa ne pastram relatia frumoasa ,asa cum era la inceput ,pana sa apara bebele ? :P

 

Faceti aceleasi lucruri ca si inainte sa apara bebele,mie nu mi se pare asa greu. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

elenutza, de obicei daca relatia intre mama si tata se schimba (in rau..) dupa nasterea copilului, de obicei mama e de vina. ea e de obicei cea care se indeparteaza de partener, si isi indreapta atentia aproape in exclusivitate catre copil. asa ca daca tu esti (si in mod evident esti, altfel n-ai fi deschis topicul asta) constienta de "riscuri", nu cred sa apara probleme din cauza asta la voi... :flowers:

si mai ales daca bebelusul e dorit, n-ar trebui sa apara probleme nici cu implicarea tatalui in ingrijirea copilului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P doamne ai inteles gresit ,noi nici nu avem bebe,acum incercam ca sa raman :flowers:

era vb de o cunostinta de a noastra care are pb in casnicie ,din cauza faptului ca beblusha plange noapte mult,iar tatal o cearta ,iar mama plange ,caci normal e un bebe,cum sa certi un bebe??

deci din pacate ai gresit 8)

dar poate o sa dau o veste buna in curand ,caci noi acum am inceput proiectul :BEBELUSH :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ...cred ca nu trebuie invatat copilul sa doarma cu parintii cand e foarte mic sta in patutul lui langa patul parintilor cand se mareste in camera lui chiar daca tot in patut...cunosc o familie care cu toate ca fata are 12 ani tot in pat cu ambii parinti doarme ceea ce nu mi se pare tocmai normal...mai ales ca cuplul respectiv e in floarea varstei sa zic asa 35-38 ani...

 

copilul trebuie ingrijit dar nu trebuie considerat ca el e totul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: asta amincercat sa le explic celor care au pb cu fetita dar eu nu stiu nimik de copii ca nu am :evil: 8) plus ca e vb de o familie de protestanti ,iar culmea tatal isi cearta bebelushul :o: in loc sa il linisteasca si sa incerce sa gaseasca o solutie fara tipat sau rastit la copil,nasol,nasol

cum o fi aia sa tipi la un bebe,care oricum nu intelege nimik din ce ii zici tiu,si il mai faci sa si planga :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma ca ma bag ...dar eu sunt de parere ca un adult care tipa la un copil...si asa de mic...e IRESPONSABIL!!!(oare de ce fac copii astfel de oameni???..ma intreb eu...)

oricum ..educatia pe care i-o da acum..asta o sa primeasca!!!

in privinta dormitului in pat cu parintii...hmm..tot de educatie tine...depinde doar sa stii momentul cand acest lucru nu se mai poate face ....si copilul tau intelege acest lucru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita ca nu ma deranjeaza ce ai spus,doar de asta am pus aceasta tema ,ca sa vad ce cred si altii.si intr-adevar e nasol ce se intampla ,eu cand voi avea un bebe sigur nu o sa tip la el ,si nici sotului nu o sa -i permit,pt ca invat din greselile altora.pacat ca acest tatanu vrea sa inteleaga ca e un bebe ,pt d-zeu :flowers: si ca mama lui e a limita nervilor!!! el nu mai munceste acum ,dar nu o ajuta cu nimik,macar sa scoate fetitza la plimbare 8) ea gateste ,ea curat,ea copil,si seara pica franta dar nu poa sa doarma ca plange bebele si sotul cearta bebele ,dureros :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×