Sari la conținut
Forum Roportal
shakitza

De unde pot procura medicamentul Questran

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna tuturor

 

am citit mesajele voastre si doamne ajuta tuturor. Adevarul e ca e plina lumea de bolnavi.

 

Tatal meu a fost diagnosticat in iulie cu hepatita cronica virala B, ciroza hepatica si microlitiaza biliara.

de atunci, din iulie sufera de o mancarime crunta; nu mai poate dormi noaptea; ca un fel de electrosocuri pe toata pielea. I s-a dat tratament cu Ursofalk, dar se pare ca nu are rezultat. Medicul de la spital ne-a zis de medicamentul QUESTRAN, medicament care din pacate nu se importa in Romania.

 

Cunoaste cineva vreun caz asemanator care a reusit sa procure acest medicament din strainatate? Din cate am inteles nu se pot cumpara din farmacii din strainatate fara reteta.

 

multumesc din suflet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat din Franta un alt medicament pe baza unei retete eliberate in Romania. Deci daca ii explica la farmacist in general ii da medicamentul. Nici macar nu am tradus reteta, oricum mare lucru nu era scris pe ea. Am aratat doar o fotocopie.. Nu-i inteleg pe medicii astia ce prescriu medicamente care nu se pot cumpara la farmacie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×