Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Dragostea mamei fata de copil schimba relatia dintre mama si tata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si ce se intampla cand mama e mai activa ca de obicei ;) si tata se simte sufocat? Mie nu mi s-a intamplat sa-mi neglijez sotul dpdv sexual, ca asta cica i-ar cam framanta pe ei ca vine bebe si mami nu mai are grija si de tati mai ales la acest capitol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vax albina crema puca....cam asta ar fi concluzia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

elenutza, probleme de genul asta am avut si eu. Cum zicea cineva mai devreme, daca e dragoste se rezolva tot.

 

Dupa ce s-a nascut bebicu, am avut ceva probleme serioase in a ne acomoda cu noua situatie. Totusi multumesc lui Dumnezeu, la mine sa rezolvat. Eu aveam impresia tot timpul ca taticu nu prea ii acorda suficienta atentie asa ca incercam sa compensez cu dragostea mea. Unde mai pui ca nu am avut pe nimeni sa ma ajute (familie) + servici de 10-11 ore pe zi. ;) Oricum, incet incet ne-am rezolvat problemele. Am schimbat serviciul ptr ca imi ocupa prea mult din timp si energie, copilul meu merge acum in timpul zilei la gradinita, unde are destule activitati sa il tina ocupat, sa invete, sa socializeze, iar l-a sfarsitul zilei m-ai sta vreo 2 ore cu mami, face baita si doarme. Apoi avem timp si ptr tatic. Cred ca asta e cel mai bun compromis: taticul sa inteleaga ca vine si timpul lui dar dupa ce bebe doarme. Asta binenteles exclude timpul pe care taticul si bebicul trebuie sa petreaca un pic de quality time pe zi, in functie de servici si de cat de obosit vine acasa.

O sa fie greu la inceput pana va acomodati amandoi cu noul statut, de parinte, dar pana la urma tot femeie si barbat sunteti. :jester:

Unora le este mai usor altii au mai multe chestii de infruntat cand devin parinti. Sper sa aveti familie in jur si totul o sa fie OK.

 

Mult succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal aparitia unui bebel nu ar trebui sa afecteze relatia...de schimbat...o schimba,apar noi responsabilitati in cuplu si e nevoie de putin timp ptr acomodare,in cele mai multe cazuri proaspata mamica uita de "nevoile"noului tatic ...cu timpul se rezolva si asta...aproape ca am uitat...acum radem pe baza celor care alta data te facea sa-ti pierzi mintile...

...cazul prezentat aici...fara comentarii,tipul este un idiot,nu merita atentia....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×