Sari la conținut
Forum Roportal
Npapa

Dragostea dureaza vesnic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu ma intreb acum cam cu ce fel de iubire o iubesti tu. Adicatelea, cand ai un asemenea sentimet si esti sigur de el, intrebarea "ce sa fac" nu-si prea are rostul. Iubirea autentica, atunci cand exista, nu mai lasa loc de interpretari, de nesigurante si nimic de genul. Acum, oamenii se mai schimba in timp. Ma gandesc ca ar fi indicat poate, sa privesti mai intai in sufletul tau si sa incerci sa afli cat mai sigur posibil ce simti tu de fapt. Apoi, daca e cazul, sa te intrebi ce e de facut.

Crezi ca e posibil ca el sa fi ramas cu o puternica amintire a sentimentului de altadata (a iubirii) si sa confunde aceasta amintire cu insasi iubirea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Melissa

Eu cred ca ar putea, insa se teme ca iubirea ar veni numai din partea lui.

Iarasi zic ca ar fi bine sa fie doar asta. Eu cred ca e vorba de orgoliu, gelozie, posesivitate. Orice altceva adaugat, numai iubire, nu !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si sa-ti dai seama ca nu mai sunteti nici tu, nici ea, oamenii care erati acum 17 ani. Poate eziti pentru ca, de fapt, iubesti o icoana, un ideal.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi zic ca ar fi bine sa fie doar asta. Eu cred ca e vorba de orgoliu, gelozie, posesivitate. Orice altceva adaugat, numai iubire, nu !

Poate ne spune el, daca vrea. :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca e posibil ca el sa fi ramas cu o puternica amintire a sentimentului de altadata (a iubirii) si sa confunde aceasta amintire cu insasi iubirea?

 

Da, eu cred ca e posibil. Poate de aceea si "ce sa fac?". Intrevad nesiguranta aici; nesiguranta nu numai in raport cu sentimentele ei, dar si cu sentimentele proprii. Oricum, sunt putine informatii deocamdata :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu cred ca e posibil. Poate de aceea si "ce sa fac?". Intrevad nesiguranta aici; nesiguranta nu numai in raport cu sentimentele ei, dar si cu sentimentele proprii.

La 37 de ani ?

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 37 de ani ?

 

Îmi vine să zâmbesc, gândindu-mă că eu acum aş deschide un topic, să vă întreb pe voi: "ce să fac în legătură cu iubirea mea...de acum...19 ani ?" :) Scuze că râd, dar aşa mi-a venit.

 

La cei putin mai... hai sa le zic romantici si visatori totodata, e foarte posibil.

Editat de Rose`s
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu cred ca e posibil. Poate de aceea si "ce sa fac?". Intrevad nesiguranta aici; nesiguranta nu numai in raport cu sentimentele ei, dar si cu sentimentele proprii. Oricum, sunt putine informatii deocamdata :)

 

 

Da, nesiguranta ca ar fi in stare s-o ierte. Sa nu uitam ca in 2004 el venise in tara cu gandul de-a incerca sa impiedice casatoria ei.

E cat se poate de limpede, autorul topicului n-o poate ierta nici in ruptul capului.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eu cred ca e posibil. Poate de aceea si "ce sa fac?". Intrevad nesiguranta aici; nesiguranta nu numai in raport cu sentimentele ei, dar si cu sentimentele proprii. Oricum, sunt putine informatii deocamdata :)

Iar ma duce gandul la topicul meu confuzie. :lol: Eu una nu pricep cum oamenii nu-si pot da seama ce simt cu adevarat. Cum am mai spus pe aici, pe mine daca ma scoli din somn in miez de noapte si-s tare buimaca si-mi pui o intrebare legata de sentimente, iti spun spun imediat ce simt.

Poate nu comunica cu ei insisi destul. :)

 

Da, nesiguranta ca ar fi in stare s-o ierte. Sa nu uitam ca in 2004 el venise in tara cu gandul de-a incerca sa impiedice casatoria ei.

E cat se poate de limpede, autorul topicului n-o poate ierta nici in ruptul capului.

Dar ea, sarmana, ea sa ii ierte nehotararea? Ei i-o fi fost usor?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti propun sa o ajungi sa o cunosti din nou fiindca sigur s-a schimbat dupa atatia ani si i-a asta ca pe o provocare sa vezi daca poti sa inghiti si odrasla.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×