Sari la conținut
Forum Roportal
Bloody'Charity'Rackham

Unicitatea sfideaza "Normalitatea" ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si nu s-ar mai fi incadrat in normalitatea majoritatii.

De obicei nu sustin incadrarea in normalitatea majoritatii, dar in situatia asta sunt de acord. :lol:

 

Si daca toti eram proiectati cu 10 maini, 14 picioare si 20 inimi?

Care era logica?

Logica consta in utilitate, cum am mai spus.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca oamenii puteau utiliza cu succes si 3 maini, 3 picioare si 2 capete.

Poate chiar ar fi fost mai util.

Deci nu vad utilitatea logica a structurii actuale.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miriapodele au multe picioare. Ele la ce folosesc? De ce nu au doar atatea picioare cat si alte specii?

 

Sunt intrebari existentiale si care, probabil, nu-si vor gasi niciodata alt raspuns in afara de cel legat de evolutie si adaptare, pentru unii, si de vointa divina, pentru altii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intrebari existentiale si care, probabil, nu-si vor gasi niciodata alt raspuns in afara de cel legat de evolutie si adaptare, pentru unii, si de vointa divina, pentru altii.

:good: Iar nu mai am puncte. :)

 

Eu cred ca oamenii puteau utiliza cu succes si 3 maini, 3 picioare si 2 capete.

Poate chiar ar fi fost mai util.

Deci nu vad utilitatea logica a structurii actuale.

Tu crezi ceva, alcineva crede altceva, nu cred ca exista vreun om capabil sa descopere cum ar fi fost mai bine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca-i normalitate normal ca e si logica si fireasca.

 

 

 

Si daca normalitatea este doar o impresie cauzata de aparente?

 

Si daca aparentele inseala?

 

Mie mi se pare normala perioada Biblica in care Germanii oporului Ales cucereau si sfaramau idolii si templele sau cetatile vrajmasilor.

 

Nu supravietuirea prin victorie asigura Viata si Dreptul de a trai in Lumea asta?

 

Fara germanii secolului trecut (si altele) n'am fi existat de nici unii pe aici. Decat slavii din Asia care ne'ar fi inlocuit complet, conform dovezilor gasite la Odessa in 1943.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei nu sustin incadrarea in normalitatea majoritatii, dar in situatia asta sunt de acord. :lol:

 

 

Logica consta in utilitate, cum am mai spus.

 

 

Util era sa avem fiecare toti banii din lume, si sa nu avem griji sau lipsuri.

 

Si totusi unde este logica, absentei lor?

 

Oare noi suntem cei imperfecti, sau banii prin limitarile lor existentiale?

 

Banii cu fost creati imperfecti, pentru a servi doar celor putini, si nu majoritatii.

 

Astfel banii sunt zei falsi, si nu cred in iubire sau alte superstitii umaniste si credinte religioase.

 

Banii domina poftele, precum prostituatele seduc si isi domina clientii. Banii sunt pacatul originar ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca normalitatea este doar o impresie cauzata de aparente? Si daca aparentele inseala?

Mie mi se pare normala perioada Biblica in care Germanii oporului Ales cucereau si sfaramau idolii si templele sau cetatile vrajmasilor.

Daca folosesti o gandire anormala, rezultatul nu poate fi decat anormalul.

Nu poate sa fi fost popor ales si evreul si germanul. E sau evreul sau germanul, si a fost evreul, germanii in perioada aia nu erau altceva decat niste triburi barbare, anonimi, ca orice triburi criminale.

 

Nu supravietuirea prin victorie asigura Viata si Dreptul de a trai in Lumea asta?

Nu, in primul rand ca practicarea a ceea ce a zis Darwin e condamnat la pedeapsa capitala. Faptul ca teoria e lasata in viata e o eroare anormala, si dupa cum se vede o grava greseala.

Apoi nu omul asigura viata in lumea asta, deci normal e ca omul trebuie sa se inchine in fata Celui care da viata si doar atat.

 

Fara germanii secolului trecut (si altele) n'am fi existat de nici unii pe aici. Decat slavii din Asia care ne'ar fi inlocuit complet,

Fara evrei nu am fi fost nimic. Poporul evreu e cel care a salvat lumea timp de 5000 de ani. Germanii au aparut in viata publica doar de cateva sute de ani. Inainte se macelareau intre ei ca salbaticii, prin padurile in care si traiau.

Editat de _altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evreii care sunt raspunzatori pt toate crizele si care fac toate jocurile la nivel inalt....evreii care au vrut sa distruga tara noastra in 1989 alaturi de alte natiuni.....nu vreau sa par rasist....dar rusii,maghiarii si evreii chiar nu ne simpatizeaza ca popor....asta e realitatea....iarserviciile lor secrete au creat revolutia noatra....care nu a mai iesit cum au vrut ei.....

 

Iar acum ontopic....de ce sa sfideze unicitatea normalitatea......e bine sa fi unic,sa ai propria gandire,propriul stil de viata,propria filosofie de viata...si pe cat posibil nemanipulat de sistem

Editat de andi_
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×