Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu ii place sexul mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bun. Daca stii asta e bine. Urmatoarea faza e sa descoperi ca nu ceea ce primesti te vindeca, ci ceea ce oferi. Cine asteapta sa fie iubit ca sa se schimbe traieste o mare iluzie. Schimbarea se face din interior catre exterior, nu invers. Primul lucru e renuntarea la egoism. Uneori prea mult egoism te scarbeste de tine insuti. Oferind, scapi de povara.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie sa ma iubesc eu, sa-mi spun "Alexandra, esti atat de frumoasa si atat de desteapta de-mi vine sa-mi dau drumu-n chiloti cand te vad in oglinda". Cand o sa simt asta cu adevarat, atunci o sa fiu multumita. Pana atunci, stiu mi-s o fiinta scarbavnica si nimic mai mult. Ca de ce avem noi nevoie sa fim iubiti? Eu cred ca simtim nevoia asta pentru ca ne lipseste certitudinea ca valoram ceva. Avem nevoie de iubirea altora pentru ca suntem slabi, pentru ca ne trebuie ego boosting.

:good:

 

Eu recunosc cinstit ca din cand in cand simt in mod acut nevoia unei imbratisari calde.

On: tot citesc pe aici ca bei, ma gandeam la o cifra

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Daca stii asta e bine. Urmatoarea faza e sa descoperi ca nu ceea ce primesti te vindeca, ci ceea ce oferi. Cine asteapta sa fie iubit ca sa se schimbe traieste o mare iluzie. Schimbarea se face din interior catre exterior, nu invers. Primul lucru e renuntarea la egoism. Uneori prea mult egoism te scarbeste de tine insuti. Oferind, scapi de povara.

:good: Ce-mi mai plac postarile tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai fost ok o perioada,fara alcool fara pastile.Sau ma insel?

Ce te-a facut acum(cand iubesti si esti iubita)sa te intorci la ele?

Sexul nu rezolva nicio problema,doar le atenueaza pe moment.In suflet trebuie cautata problema,nu in faptul ca partenerul tau nu-ti face fata sexual.

Nu am fost okay, am incercat sa ma conving ca totul e bine, dar totdeauna am fost in deep shit. Sunt asociala, insa ma pricep la actorie si am multe cunostinte si reusesc sa ma inteleg cu lumea, insa tot teatrul asta ma consuma, fac atacuri de panica si mi-e teama mereu ca nu o sa fac fata entuziasmului celorlalti. Nu puteam sa ies din casa nedrogata. Cand m-am lasat de droguri, ma apuca frica, ieseam din bloc, mergeam pana-n statie si, desi plecam cu gandul ca "Azi ma duc la facultate si rezist, desi n-am mai dormit de 36 de ore", ma panicam si...nu rezistam si ma intorceam acasa. Nu-mi ajunge ca iubesc si sunt iubita, vreau sa ma iubesc eu.

 

Asa cred si eu, exista si femei care au un apetit sexual mare, dar la ea nu cred ca-i cazul, prin sex ea isi doreste sa fuga de sine. Si faptul ca vede sexul doar ca pe ceva animalic, chiar scarbos, da de gandit. Cum sa-ti doresti sa ai parte cat mai mult de ceva de care esti dezgustat?

Xylia, sa nu te superi pe mine. :flowers:

Stai linistita, ca adevar grait-ai!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, ce vrei tu de la viata ? Ai ceva ce poate fi asimilat pe post de "scop" ? Sau ai o placere in viata ? Cauta cumva o solutie sistematica. Calculeaza-ti sansele, resursele...Ceea ce trebuie sa faci e sa incetezi sa te mai lupti cu tine insuti. Ti-ai facut un rol din a-ti sabota viata, si ai ajuns sa-l joci asa de bine ca nu il mai poti uita. Nu te mai sabota. Oricat de tare iti cere emotionalul asta, abordeaza problema rational : e ca un cerc fara iesire. Cu cat te lasi mai mult in voia "sortii", cu atat esti mai purtata la fund si cu atat iti e mai greu sa iesi. Fa progrese mici la inceput, demonstreaza-ti doar ca poti ! Orice mic progres iti reda o oarecare stima de sine, care te ajuta sa duci povara mai departe. La fel cum ai putut ajunge in aceasta situatie, asa poti sa si iesi, tot treptat, tot in timp, insa folosind cu totul alte metode si resurse. Asta e tot. Cauta sa crezi in ceva, ai nevoie.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good:

 

Eu recunosc cinstit ca din cand in cand simt in mod acut nevoia unei imbratisari calde.

On: tot citesc pe aici ca bei, ma gandeam la o cifra

Depinde, uite, azi nu am baut deloc. Ieri am baut 750 ml de vodka (in doua serii, dimineata-250 ml si seara-500 ml).

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca trebuie sa o iei cu pasi mici. Mai intai, cred ca trebuie sa te accepti, iubirea nu vine la comanda, chiar si iubirea de sine. Apoi, nu trebuie sa te mai prefaci, sa joci un rol pt. a place altora, trebuie sa fii doar tu, poti fi chiar badarana, dar nu sa depasesti masura, sa nu agresezi prea tare. Tu esti prea aspra cu tine, sunt sigura, altii se accepta si chiar se iubesc desi n-au nu stiu ce calitati. Tu esti plina de calitati, dar te faci ca nu le vezi. :)

 

Depinde, uite, azi nu am baut deloc. Ieri am baut 750 ml de vodka (in doua serii, dimineata-250 ml si seara-500 ml).

Doamne pazeste si apara!

Poate ar trebui sa scrii pe o hartie toate relele pe care ti le-ai facut singura, cate iti amintesti. Si sa iei hartia aia si sa o citesti in fiecare zi, asa poate ai constientiza cu adevarat ca trebuie sa te opresti. :flowers:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma...acum o sticla de vodka nu e mult in materie de alcool, eu cred ca la tine conteaza mai mult atitudinea cu care bei sticla aia de vodka, nu alcoolul iti face rau tie deocamdata, gandurile si parerea ta distorsionata despre tine iti fac rau.

Ce ti-e?

Proasta nu esti, pasionata de facultatea pe care o faci esti, ai o relatie pe care ai putea sa o socotesti drept punct de sprijin la fel si pe tipul cu care esti in relatie. Nu te mai complica inutil, fa-ti viata frumoasa, daca tot vrei sa bei in perioada asta, mai cheama si lume pe la tine, macar bei intr-o atmosfera de petrecere, nu spunand in gand cat de naspa esti ca persoana, pentru ca nu esti.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a zis ca bea cate o sticla de vodka in fiecare zi, tot raman la parerea ca nu este foarte mult, e adevarat ca te cam faci prastie dintr-o sticla de vodka daca o bei si repede, dar nu e exagerat de mult din punctul meu de vedere.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×