Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu ii place sexul mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cele mai multe ori, dupa ce trece euforia trezirea la realitate e groaznica.

 

 

Stai linistita, nu-s orgolioasa. :)

 

Acceptarea e cheia. Negand traiesti mai rau de fapt. Trebuie inteles ca oricat de tare doare realitatea e totusi o durere datorata iluziilor tale. Dupa suferinta ta accepti si te normalizezi.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fals, nu ai nevoie de starile maniacale, nu ai nevoie de starile depresive. Ai nevoie de echilibru. Cat timp tinzi spre o extrema, sa te astepti ca balansul spre cealalta sa fie mai violent. Ideea sa tai putin cate putin din tendintele astea. Alcoolul iti accentueaza latura maniacala, dar practic bei din nevoia pe care ti-o induce depresia. Practic in depresie te simti neajutorata si crezi ca o stare de euforie si manie te va face puternica, nimic mai fals. Realitatea si calea de mijloc sunt solutiile.

De cele mai multe ori, dupa ce trece euforia trezirea la realitate e groaznica.

 

Scuza-ma, egoul meu a tipat cand ti-am scris acele randuri. :)

 

Stai linistita, nu-s orgolioasa. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu pot sa o tin asa mereu si, cand voi iesi din impas, voi lasa alcoolul deoparte. M-am lasat de opiacee, ce naiba! Am reusit cu drogurile si sa nu reusesc cu alcoolul? Plus ca e doar o nevoie psihica, nu intru in delirium tremens daca nu-mi iau "doza". Voi tine situatia sub control.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acceptarea e cheia. Negand traiesti mai rau de fapt. Trebuie inteles ca oricat de tare doare realitatea e totusi o durere datorata iluziilor tale. Dupa suferinta ta accepti si te normalizezi.

Exact! :) Esti bun de pus in rama. :friends:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu pot sa o tin asa mereu si, cand voi iesi din impas, voi lasa alcoolul deoparte. M-am lasat de opiacee, ce naiba! Am reusit cu drogurile si sa nu reusesc cu alcoolul? Plus ca e doar o nevoie psihica, nu intru in delirium tremens daca nu-mi iau "doza". Voi tine situatia sub control.

 

 

Ai grija ! Multi au zis asta, si nu uita, intotdeauna mai usor te apuci de ceva decat te lasi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Niciun psiholog intreg la cap nu se va apuca de terapie atata timp cat tu consumi alcool sau alte alea.

 

Ba o va face, cea mai mare greseala e sa ii impuna cineva sa renunte la lucrul care ii da stare de bine, cel putin momentan, sugestii se pot face, dar impuneri in nici un caz, n-ar avea nici un efect.

Tre' sa se ajute singura in primul rand, degeaba ii spune toata lumea ce efecte are alcoolul, stie, nu e retardata. Orice dependent sau dependent in devenire, constientizeaza pericolele la care se expune...cati dintre ei au renuntat la viciu prin terapie de soc?

Editat de Pharrell24
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prin terapie de soc, trebuie sa constientizeze si sa gaseasca in ea forta. Sper sa sa gaseasca cat mai curand. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, m-am apucat de baut hardcore de vreo luna jumate. Chiar nu cred ca este o problema atat de mare, stiu ce am de facut. Lasati-ma sa beau!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×