Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce poarta femeile sutiene push-up?

Postări Recomandate

....dar de ce sa te chinui zilnic?....pe cine minti? pe tine insati?

 

Am comparat mai multe tipuri si ma simt cel mai bine cu bustiere desi ele au efectul invers al sutienelor cu push up....le recomand ;)

dar de ce zici ca "minti"?

mie mi se pare normal sa porti sutien cu push-up...am purtat si eu inainte de implant.

e ca si cum ai spune ca daca te machiezi te minti sau minti pe altii...

eu bustiera port noaptea (e recomandat primele 6 luni dupa implant) sau la sport.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde ce cumperi

exista si cu o cantitate foarte discreta de buretel, cele pe care le si cumpar

De acord...putin burete e necesar.....dar majoritatea au foarte mult burete....nici nu vreau sa ma gandesc cum e vara cand se incinge tot buretele ala :focus:

 

Ce vroiam eu sa arat e ca un motiv real pentru a purta push up nu exista.....e doar de ordin psihologic......dar, ce e mai aiurea e ca s-a ajuns sa se creada ca asa e firesc....cred ca ati vazut si voi pustoaice de 13-14 ani cu ditamai push-up-urile....pentru mine e o imagine nefireasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vroiam eu sa arat e ca un motiv real pentru a purta push up nu exista.....

Dar pentru tocuri exista? Pentru machiaj exista? Pentru epilat exista? Pentru coafat exista? Pentru parfumuri exista? samd..

 

Nu stiu ce problema ai cu push-up -urile. Vrei sa duci in cap producatorii acestor sutiene? :o: Daca nu-ti plac, nu porti. Si gata. Dar de la a nu le agrea tu, pana la a dori sa convingi lumea ca push-up-urile sunt niste idiotenii, e distanta mare. Si eu chiar nu vad sensul acestei dezbateri in conditiile in care n-ai nicio sansa sa convingi pe niciuna care poarta acest tip de sutiene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu intainte sa puneti poze - cu si fara

noi vom vota care poza e mai frumoasa si vom vedea de ce poarta femeile sutiene push-up

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×