Sari la conținut
Forum Roportal
Moftangiu

Partidul Neincrezatorilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E dreptul meu să locuiesc acolo unde mi se pare mai potrivit, iar părerile tribului de maimuţe

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici sefii de partid nu mai decid. Se roaga sa vina unul cu bani!

 

Ei asteapta decizia de la centru...ca partidul nu ii ograda proprie si personala si trebuie sa fie disciplinat cat de cat. Nimeni nu vrea sa fie mazilit.:stars:

 

intrebari - daca ar exista acest partid- :

- cum arata votantul tinta al P.N?

- care este crezul sau?

- Unde il situam pe actuala scena politica? In perspectiva cu cine ar face aliante?

 

maimutei.... trib

 

Eu "decat" cu maimuta/trib sa ma leg....daca afla votantul ca te-ai exprimat asa si mai ajunge si in media,poti pupa orice idee pozitiva ai avea.

Flexibilitate,politica cere o flexibilitate mare, catre aplecare des. :crazy: :crazy:

Da` voi ziceti, ziceti!

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da este posbil.

La cata aversiune au acumulat politicienii actuali, sansele unui partid credibil cu un program foarte bine argumentat sunt mari.

Daca si partidul lui DD a luat 12% desi era privit ca un partid dubios condus de un demagog mascarici, atunci un partid sobru e clar ca ar colecta din cei 60% absenti suficienti nemultumiti cat sa rastoarne toate planurile.

 

Tot cei care s-au prezentat la referendumul din vara si nu s-au prezentat la alegeri.

 

Poporul rar alege "un program foarte bine argumentat", unde mai pui ca toate partidele au un program foarte bine argumentat, pe cate 60- 70 de pagini.Nu il citeste nimeni, din pacate sau fericire.

Nu stiu la centru, dar pe plan local partidul lui DD a strans toate scursurile si "victimele" politice ale altor partide.Ceea ce aduceau astia a fost ca erau stiuti pe plan local si aveau banii pentru o campanie. De ex. In Valea Jiului, Monica -Iacob Ridzi a fost vazuta ca o victima a masinatiunilor PDL/EBA....a castigat din partea PPDD un post de derutata. La fel si Voichitoiu dar afara din PSD...post de senator. Ma gandesc ca lumea ii vota pe astia, nu strict pe PPDD. Nu stiu national pentru ei, dar tind sa cred ca a contat putin spre deloc "figura marcanta". Si faza aia cu ai 50.000 de euri, candidezi, eu cred ca a fost cam reala.

Nu cred ca toti cei care s-au prezentat la referendum,nu s-au prezentat la alegeri. Odata ca referendumul a fost o eroare politica, dar cand te imbeti de successuri....vin esecele :crazy: On the other hand figura lui Base este usor de urat transpartinic....dar nu are de a face una cu alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la fel de relevante ca cele ale tribului in care s-a nascut.

Dacă aş fi politician, ar fi complet deplasat să mă exprim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nefiind politician, evaluez calitatea tribului după modul cum votează.

:good: Corect

 

Aşa cum spuneam şi mai sus, cel puţin eu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o parte din trib intelege , dovada absenteismul . Ce este mai tragic este lipsa unei alternative , trebuie sa mai treaca 2-3 generatii pentru ca sa apara o schimbare semnificativa.

Eu cred că absenteismul dovedeşte c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi-atunci nu e nevoie să treacă 2-3 generaţii, e nevoie de candidaţi care să-i facă pe absenţi să decidă că au cu cine vota. Aceşti potenţiali candidaţi există, numai că partidele actuale au confiscat complet viaţa politică.

 

Si crezi ca vor renunta la aceasta confiscare promovand candidati de valoare ? Ma indoiesc. Va trebui sa treaca 2-3 generatii , ca cei de la putere sa acumuleze bogatii materiale suficiente pentru ca aceasta acumulare sa nu fie principalul scop al accederii la putere.

Parca Rockfeler spunea ca nu-i place sa fie intrebat cum a facut primul milion de dolari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Tu poti sa vrei un mediu de elita, chiar ar fi ok, dar atunci acest mediu va fi construit doar din cei care /cum facu Diaconescu/ aduc bani si isi finanteaza propriile lor campanii electorale.

 

 

 

Daca elita inseamna grup care actioneaza din convingere morala, atunci sunt de acord cu expresia `mediu de elita`. Cunosc multe persoane care gandesc ca Moftangiu. Doar ca unul scrie intr-o revista, altul pe un blog, altul vorbeste cu prietenii la un pahar de vin s.a.m.d. Daca s-ar aduna, poate ca ar iesi ceva.

 

 

Bani... nu spune nimeni ca nu sunt necesari si nici ca nu vor aparea interesatii sau ca dezinteresatii nu se vor transforma in interesati, numai ca important deocamdata e cum sa se adune dezinteresatii la un loc.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Bani... nu spune nimeni ca nu sunt necesari

 

Sunt indispensabili , fara bani ca sa iesi in media ramai un ilustru necunoscut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca elita inseamna grup care actioneaza din convingere morala, atunci sunt de acord cu expresia `mediu de elita`.

Exact asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×