Sari la conținut
Forum Roportal
Moftangiu

Partidul Neincrezatorilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aparitia unui partid al neincrezatorilor in politicieni, sub deviza "n-am incredere in alesi"!

 

Eu sunt unul dintre cei care n-are incredere (dar merg la vot, fiindca n-am gasit o manifestare alternativa de masa pt a exprima aprobarea sau dezaprobarea in ceea ce se intampla). N-am incredere in politicieni, in partide, in sistem, in parlament etc.

 

Din pacate n-as avea incredere nici in acest fel de partid "al neincrezatorilor". Ce incredere poti avea in ceva daca nu stii doctrina, ideile economice, propunerile sociale etc? Pana la proba contrarie, imi suna mai mult ca un ONG.

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cum sa se adune dezinteresatii la un loc.

 

Ma depaseste. Intruniri gen cafenele literare au ba nu vad sa aiba succesul scontat.

Depinde si cat de repede s-ar dori ca lansarea la apa.

Exemple de studiu de lansari la apa sunt.....dar nu sunt dezirabile, in punctul meu de vedere.

 

E ca si cum ai vrea sa lansezi un nou detergent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o problema cu partidul neincrezatorilor: este clar ca avem ceva in care ei nu cred. Asta ar putea sa-i adune prin cafenele, cum ziceati. Dar este asta de ajuns pentru a-i tine laolalta luni si ani de zile, pentru a da oarecare unitate si coerenta unui partid? Pentru a-i tine laolalta n-ar trebui si ceva in care sa creada (o idee economica, o directie)?

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ioooo, asa, as vrea sa vad partidul lui Harald la traditionala activitate primavaratica....la sediul local. :flowers: Adica puparea si darea de flori la muieret....serios, martisoriada este o activitate placuta.

 

Si nu inteleg de ce sunteti impotriva lipitorilor de afis. Este o munca f utila in campanii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce incredere poti avea in ceva daca nu stii doctrina, ideile economice, propunerile sociale etc?

Crearea unui partid durează ani, mai ales

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a-i tine laolalta n-ar trebui si ceva in care sa creada (o idee economica, o directie)?

 

Ba da...platforma, idei, oameni dispusi sa traga, ca sa nu mai spunem ca astia nu o fac pt bani ca is costuri in campanii si bani,foarte foarte multi bani.

Nu ar strica nici o tembeliziune, de preferinta cu audienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

important deocamdata e cum sa se adune dezinteresatii la un loc.

E prea devreme,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar este asta de ajuns pentru a-i tine laolalta luni si ani de zile, pentru a da oarecare unitate si coerenta unui partid? Pentru a-i tine laolalta n-ar trebui si ceva in care sa creada (o idee economica, o directie)?

Direcţia asta este greşită :P . Unitatea şi coerenţa unui grup se obţin aproape de la sine, dacă e format din oameni selectaţi pe baza aceloraşi preocupări şi afinităţi (ca un club de golf, de exemplu). Dacă e nevoie să inventezi sau să găseşti activităţi "pentru a-i ţine laolaltă", te vei alege cu o mulţime de oportunişti, vezi PD-L.

 

Nu e nevoie de nicio "pepinieră", pentru că asta va crea politicieni "de profesie", a căror principală calitate e vechimea în partid, dublată însă de o incompetenţa crasă.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma depaseste. Intruniri gen cafenele literare

 

 

 

In cafenele si berarii se discuta deja astfel de subiecte. Ideea era sa se treaca de la discutii la actiune.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×