Sari la conținut
Forum Roportal
Acamandur

Maia, pisica nocturna..

Postări Recomandate

:lol2: Asa si la mine, au o camera numai a lor. Nu ca le-am amenajat-o, dar le place lor sa stea separati de mine, sa doarma linistiti, sa se joace fara sa tip la ei. :lol:

 

.....................................................................................................................................................

Ba este, dar are personalitate. :)) I-a placut mereu sa se autoizoleze, sa fie lasat in pace si sa il atingi cat mai putin. Si, neaparat, nu mai jos de ceafa. :D

 

Si daca pui mana pe el te zgarie sau te musca ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veterinarul nostru ne-a spus ca saliva de pisica face minuni,nu numai lor,dar chiar si oamenilor.Asta am auzit si de la veterinari in Ro(fratele meu este unul dintre ei).

Poate e si vorba aia,cate bordeie,atatea obiceie :)

 

Posibil. Am zis ca nu stiu sigur decat de cea de caine.

E vet la noi in oras? :)

Da, depinde de persoana care i-a instruit, probabil.

 

Of saraca,nu suport sa aud de animale in chinuri.Chiar nu :(

 

Nici eu. Decat daca stiu dinainte ca finalul e fericit.

 

Si daca pui mana pe el te zgarie sau te musca ?

 

Incearca sa muste. De ce, are vreo importanta? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu-i tai unghiile, dar e cumintica nu am treaba.

Maia insanatosire grabnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ultima oara cand am fost la vet cu fostul motan,am lesinat :)

Si era doar un control de rutina..

Pai si eu era sa cad pe jos cand am vazut pisica operata pe burta. Noroc am avut cu prietena ca a ramas cu medicul, ca eu am tuns-o afara sa iau o gura de aer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

URGENT... Maia a mancat un plasture !!! Este bine sa ii dau multa mancare umeda si lapte pentru a da afara mai repede plasturele ?! Sau este necesara interventia medicului ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-i ca si pana acum si urmareste-i maine scaunele. Daca nu il elimina, mergi la medic cu ea.

Al meu a mancat o parte dintr-o punga de plastic intr-o zi. Nici nu mi-as fi dat seama, daca nu ar fi eliminat-o a doua zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-i ca si pana acum si urmareste-i maine scaunele. Daca nu il elimina, mergi la medic cu ea.

Al meu a mancat o parte dintr-o punga de plastic intr-o zi. Nici nu mi-as fi dat seama, daca nu ar fi eliminat-o a doua zi.

Am gasit plasturele. Dimineata... nu il inghitise Maia, doar s-a jucat cu el. Eroarea mea ca am lasat plasturele aruncat pe noptiera fara sa il arunc imediat. Credam ca l-a mancat pisica, a tusit de cateva ori aseara dupa care mi-am adus aminte ca am uitat sa arunc acel plasture la gunoi imediat dupa ce l-am scos si de aici grija... laptele si mancarea umeda au avut efecte laxative repetate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pisicile sunt niste animalute foarte scumpe :x intr-adevar preiau comportamentul stapanului dar sunt independente fata de caini de exemplu si sunt extrem de iubitoare:X

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×