Sari la conținut
Forum Roportal
Acamandur

Maia, pisica nocturna..

Postări Recomandate

Am incercat sa o alerg in fiecare seara, si se pare ca functioneaza.. nu mai face galagie noaptea. Se trezeste cand imi suna ceasurile dimineata, ba chiar vine si ma trage de degete diminata dupa ce suna primul ceas. O sa tin ritmul acesta cu ea o luna sa vedem rezultatele.

 

Chiar daca suna urat sterilizare e mai sanatos...

 

Da, asta mi-a indicat si medicul veterinar. Inca nu stiu ce voi face, sigur ma voi sfatui inca o data cu medicul inainte de a lua o decizie, dar tind spre sterilizare, deocamdata numai pentru chinurile prin care stiu ca va trece. Nu stiu in timp cum ii va afecta caracterul si viata in sine, spre bine sau spre rau, dar cert este ca este o decizie dificila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a spus medicul ca dupa 7-8 luni pot sa o sterilizez.

De la 5 luni incolo nu mai devreme.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-are tovaras de joaca? In doi parca ar avea mai mult spor la imprastiatul gunoiului :D

 

Are you talking to me?! :))) Eu am trei, stii doar. :yes:

 

 

Pisica sterilizata de doua zile si parca parca e mai cuminte. O fi din cauza operatiei ?! Boohhh... oricum doarme noaptea.

 

O sa se mai linisteasca de acum. Ce frumoasa e! :) E alba alba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa se mai linisteasca de acum. Ce frumoasa e! :) E alba alba?

Dap, e toata alba cand este curata. Acum cu abajuru' in jurul gatului, neavand cum sa se curete, este mai mult gri-neagra.. depinde unde isi baga ghearele. Ieri si azi era neagra, de la sapaturile din balcon. Toate ghivecele au sapaturi de Maia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×