Sari la conținut
Forum Roportal
Sanseverina

Pur si simplu nu mai pot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aiurea! O femeie poate fi normala la 45 de kg, iar alta, la aceeasi greutate, poate fi extrem de slaba, tine de constitutie.

Arata-mi tu 3 femei normale la 45 de kg si ai un subiect de dialog.

Pana atunci sunt doar vise.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata-mi tu 3 femei normale la 45 de kg si ai un subiect de dialog.

Pana atunci sunt doar vise.

Tb. sa tii cont si de inaltime. Ti-as arata, dar n-am cum.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea! O femeie poate fi normala la 45 de kg, iar alta, la aceeasi greutate, poate fi extrem de slaba, tine de constitutie.

Yep.

Supermodel-ul Kate Moss are o inaltime de 1.70 m ( 5' 7" ) si o greutate de 45,35 Kg (100 lbs).

Ea deja arata anorexica pentru inaltimea ei. Daca ar fi si mai inalta, cu aceiasi greutate ar atata groaznic.

45 Kg ar fi ok pentru o femeie mult mai scunda.

 

 

kmossskinny.jpg

 

In schimb Christina Aguilera are 1.57 m (5' 2") si tot vreo 45 kg.

 

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta vara aveam 47 de kg la 1,67. Nu cred ca eram anorexica, am avut o perioada mai grea si din pricina asta am slabit. Nu m-am infometat niciodata, cum fac ochi, cum mananc. Iti mananc fara probleme ciorba sau mancare gatita la 6 dimineata. Acum pendulez intre 49-50. Nu ma consider slaba, ci normala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta vara aveam 47 de kg la 1,67. Nu cred ca eram anorexica, am avut o perioada mai grea si din pricina asta am slabit. Nu m-am infometat niciodata, cum fac ochi, cum mananc. Iti mananc fara probleme ciorba sau mancare gatita la 6 dimineata. Acum pendulez intre 49-50. Nu ma consider slaba, ci normala.

Ce te consideri tu este de multe ori departe de realitate datorita subiectivismului.

Pune poza si vei primi pareri mai mult sau mai putin oneste.

Tu selectezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu ma simt bine in pielea mea, nu vad de ce-ar trebui sa caut sa aflu ce parere au ceilalti.

Omul este o creatura sociala in general si un % infim este capabil sa functioneze normal solitar.

Orgoliul nu ne da voie sa admitem ca mare parte din cea facem si cum ne comportam este corelat cu cei din jurul nostru.

Sinceritatea dusa la extrema este una din sculele eficiente in combaterea orgoliului.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×