Sari la conținut
Forum Roportal
Sanseverina

Pur si simplu nu mai pot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Acuma, gasesc interesanta atat abordarea Naeemei, cat si a lui Finnian. Cred astea doua mesticate ar trebui sa citeasca fata.

 

Abordarea mea se cheama tough "love". A lui Finni, nu stiu.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu credeam ca sinucigasii din dragoste, nu pot accepta faptul ca persoana iubita poate trai si fara ei. :lol:

Normal ca-i greu ca odata obtinut statutul de buricul pamantului sa te trezesti ca-l pierzi si apoi nu mai valorezi nici cat degetul mic de la picior. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna e greu cand iti mor iluziile care te tineau departe de realitatea dura. Dar realitatea nu este un dusman, daca alegi sa o accepti, starile de deprimare se raresc foarte, foarte mult.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IN it, daca ai nevoie :yes:

Daca vorbesti despre altceva decat despre problema fetei, vreau si scandal, daca trebuie, dar intai intreb, ca asa-i frumos.

 

Refuz sa offtopicesc. Remarca mea se incadra intrucatva in problema fetei.Nu vreau sa ma bag in toata problema cu influenta media asupra imaginii de sine si ca se poate ajunge in probleme de alimentatie.

Dar cum tot ai intrebat,nu stiu de ce are lumea impresia ca as cauta eu cearta. Nu ,nu caut scandal cu tine.

SO.....Atunci ma bine sa bagam amandoi cate ceva IN :spiteful: la noi insine,in spiritul ho-ho-ho!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abordarea mea se cheama tough "love". A lui Finni, nu stiu.

Ea tre sa ii dea denumirea.Oricum ea s-a regasit si cred ca a postat putin din cum si-ar fi dorit sa reactioneze adultii atunci. Sau poate ma insel.

Pe de alta parte tot reapare aceasta problema si la alti adolescenti. SE SIMT NEINTELESI. Cumva nici sa lasi tot dupaei,nici chiar dragoste dura 100%.

Cum poti face un adolescent neinteles sa se simta inteles? Pe langa problema Sanseverinei.....unde inca lipseste abordarea "estiun copil nedorit....si calea at...."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Terminati! Va molipsiti....noaptea e un sfetnic bun....valorezi atat cat te apreciezi...nimeni in afara de voi nu poate pune un pret pe ceea ce sunteti.Terminat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pur si simplu nici eu nu mai pot

:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Ba o sa poti!

 

 

Eu te-nteleg ca am trecut prin asa ceva. Cine nu trece poate nu-ntelege pe deplin. O sa poti, pt. ca eu am putut neajutata de nimeni, iar tu n-ai cum sa nu poti pt. ca ai alaturi de tine multi oameni de pe forum care te admira, te pretuiesc. :flowers:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu credeam ca sinucigasii din dragoste, nu pot accepta faptul ca persoana iubita poate trai si fara ei.

 

Cei care gandesc asa, rareori ajung sa se sinucida pe bune. Se jelesc, tipa in gura mare, santajeaza, ma omor daca ma parasesti, sa vezi ce-o sa ma regreti dup-aia, samd, si ajung si pe la urgenta de cateva ori, dar adevarul e ca se iubesc prea mult pe ei insisi ca sa dispara efectiv.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×