Sari la conținut
Forum Roportal
Sanseverina

Pur si simplu nu mai pot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sinceritatea dusa la extrema este una din sculele eficiente in combaterea orgoliului.

Pe langa asta, poate fi si un ciocan atat in capul altora cat si in propriul cap daca este prea extrema in exterior, sau mai corect spus daca o manifesti in exterior mai mult decat este necesar.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte de acord cu ce spui tu, dar nu de orgoliu e vorba, crede-ma, nu-s orgolioasa si am tot ascultat pareri. Sunt cum sunt datorita genelor (nu prea exista in familia mea oameni cu constitutie robusta), a metabolosimului si a faptului ca sunt o persoana activa.

 

topicul asta ar trebui numit Caleidoscop

Gata, promit sa nu mai fiu off. Desi nu e chiar off.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanseverina, ce-ar fi daca te-ai bucura de Natura, de Sfintele Sarbatori ale Craciunului, de ceea ce esti, de ceea ce ai (ofera, daruieste, zambeste, canta, danseaza, colinda, iubeste atat cat poti, ca ai de unde si esti si constienta :good: , ceea ce putini tineri la varsta ta sunt ). Fii mai relaxata, viata-i frumoasa si (re)adu atentia inspre interior, cand simti ca ceva nu-i ok, ca doar acolo rezolvi unele aspecte mai triste, sa le zicem asa. Stai linistita si sa stii ca suicidul nu-i o solutie utila fiintei tale, ba din contra...si sunt convinsa ca intelegi.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti schimba planeta, te adaptezi sau te duci la balamuc(nenegociabil). Daca toata lumea e superficiala, inveti sa traiesti printre ei, de preferinta fara a deveni superficial.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu fara suparare,dar ii aratati Sanseverinei doar cat de superficiali sunteti.Lucru de care ea se plange.

Grase/grasi,slabe/slabi wtf?Cu ce o ajuta asta pe ea?

A deschis Kilkoana(?)topic despre asta,chiar e nevoie sa ne varsam frustrarile pe unde apucam?

Oricum, deja ma simt mai bine si mi-am stabilit prioritatile. Nu o sa ma mai vaiet.Sunt de acord cu survival of the fittest dar si cu alte lucruri. Va multumesc pentru mesajele de pana acum!

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×