Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce nu mai da Dumnezeu nici un semn de "viata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceva mai palpabil. 

Este posibil ca profetia apocaliptica cu Fiara era, nu mai e si va veni...(cap. 13) sa se refere la nazism (forma extrema a nationalismului).

Deci ...Nationalismul  era, nu mai e si va veni! Adica, Fiara era, nu mai e si  va veni! Explicit: Nazismul era, nu mai e si va veni! (dinspre Rusia de data asta)

In Ungaria, Polonia si acum Italia au venit sau sunt la putere nationalistii (adica cei fara scoala, conservatori si intoleranti)

Acestia dau semne ca apar si in Cehia

https://ziare.com/protest-cehia/protest-praga-contra-ue-nato-guvern-cehia-1759461

https://www.hotnews.ro/stiri-razboi_ucraina-25770224-video-propagandistul-kremlinului-vladimir-soloviov-explica-gulagurile-sovietice-erau-mai-bune-decat-lagarele-naziste-descendentii-nazismului-nu-vad-oameni-orci.htm

In Germania ei exista, AFD, in Romania AUR-ul (fostii legionarii), in Grecia au fost scosi in afara legii (partidul Zorii Aurii, iar liderul lui  a primit vreo 13 ani de parnaie), in Franta domina parlamentul partidul Mariei Le Pen facandu-l impotent pe Macron.

Sunt curios daca aprecierea mea (si a ziaristilor impartiali) se va adeveri.  Adica sub presiunea razboiului economic  si informational, regimurile democratice europene vor cadea si in UE se va instaura Fiara Nazista (nationalista). 

Toate sectele neoprotestante apreciaza ca Fiara apocaliptica este un regim politic instaurat in UE (pe ruinele vechiuuil imperiu Roman), insa aceste secte fiind de sorginte Americana (SUA), nu pot sa spuna ca Tarfa Babilonului ar fi New York-ul (care este si majoritat Catolic) si SUA, iar nu Roma Catolica. Insa cine a citit atent cap. 17 si  18 din Apocalipsa stie ca acolo e descrisa  ca tarfa a babilonului o un mare oras port condus de niste negustori care sunt mai marii lumii (Wall Street, Banca Mondiala, FMI si ONU sunt toate in New York).

Parerea mea strict personala este ca toate bisericile (mai ales cea ortodoxa) cat si sectele sunt sub influenta satanica iar ortodoxismul, catolicismul si islamul se vor reuni intr-o singura biserica condusa de cel ce se numeste in Apocalipsa ca fiind Prorocul Mincinos. Este posibil ca acesta sa fie ultimul Papa de la  Roma, care...impreuna ci Anticristul (liderul politic al FIarei UE) va instaura sau va face un tratat de pace cu multi timp de p saptamana (7 ani), insa la jumatatea saptamanii (dupa 3,5 ani) va distruge Tarfa Babilonului (SUA) impreuna cu 10 state puteri nucleare (denumite "coarne" in cartea Apocalipsei cap. 17, coarne pentru ca lovesc). Dupa cum se poate constata, Tarfa Babylonului (SUA) "calareste" Fiara Babilonului (UE) prin NATO.

 

Singurul pastor baptist care a facut aceste afirmatii este Patrick Heron din Irlanda (actualmente decedat) dar nu numai el.

Iata o afirmatie mai recenta:

 

afirmatiile lui Patric Heron din 2012

 

Acum ramane de vazut daca Europa se va nazifica ca si Federatia Rusa. Eu cred ca  da, si inca repede, in 3-4 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in fine, ca sa intelegiti ce am spus trebuie  sa intelegeti cartea lui Daniel din BIblie, care este cheia Apocalipsei. Fara cartea lui Daniel este imposibil de inteles Apocalipsa.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa cred in asa ceva.   Nu citesc asa material, n-as pierde timp cu bazaconii.  Da' de evrei nu zice nimic acea carte sfanta ca sint mai multi la New York decat in tara lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, The Unknown said:

Eu nu pot sa cred in asa ceva.   Nu citesc asa material, n-as pierde timp cu bazaconii.  Da' de evrei nu zice nimic acea carte sfanta ca sint mai multi la New York decat in tara lor.

Pai am dat-o pe politica ca sa fie mai inteligibil si, am uitat sa-l mentionez pe nazistul vecin cu Romania,  Viktor Orban. Si o sa mentionez putin si organizarea politico-economica prezenta in distopiile sociale.

Deci, nu e vorba de a crede, ci de a constata unele fapte

1. *Nazismul a revenit prin Europa in unele tari. Daca el va predomina in cativa ani, prin guverne pro ruse, atunci va fi foarte grav pentru americani (care se lupta  la ei acasa cu fascistul Trump)

2. luna asta populatia pamantului va face 8 miliarde, excedent un miliard, astia vor muri rapid de foame in urmatorii ani, la cate tari sunt deja in haos socio-economic

3. molime (ciumi) avem (6,5 milioane de morti numai de Covid-19)

4. cutremure dese avem, iar pe romani îi paste unul mare in Vrancea in 5-10 ani

5. Razboi avem si tot am avut razboaie, cum se incheie unul apare altul, dar cel mai grav, avem exacerbarea proliferarii armelor nucleare sustinute de vreo 5-6 sisteme GPS (Galileo, GPS-ul american, Glonass-ul rusesc, BeiDou-ul chinezesc si  GPS-ul indian, prin ele sunt ghidate rachetele hipersonice, care ghici ce tinta principala au? SUA si New York-ul)

6. Clima pamantului e dereglata rau

*diferenta intre nationalismul de tip nazist (fascist) si cel comunist consta in faptul ca primul nu aboleste proprietatea privata si firmele, insa, in ambele cazuri, puterea e in mana unui partid unic condus de un dictator (democratia este abolita). Nationalismul nazist-fascist e mult mai periculos, pentru ca se foloseste de puterea firmelor private (derivata din concurenta) si evident de resursele naturale raspandite discretionar (Maica Rusie e cel mai mare rezervor de gaze naturale de pe Pamant si poate ingenunchia orice economie pe termen scurt-mediu).

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Avalon73 a spus:

Pai am dat-o pe politica ca sa fie mai inteligibil si, am uitat sa-l mentionez pe nazistul vecin cu Romania,  Viktor Orban ...   fascistul Trump)

Ce ai tu cu acesti oameni???  Tu esti in Romania, departe de Orban Viktor sau de Trump???    Sa nu-ti explodeze capul de atat ura si rasism pe langa pocaiala!!!   Sper sa te bucuri de viata de azi creat de comunistii democRATS ca asa ceva inca n-a fost.   Cu Ungaria n-ai absolut nimic de impartit precum nici cu America, esti pierdut in drogurile tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Predica la cine te crede, te admira, te incurajeaza sa produci flacari din minciuni!!!    Te prepari de Dominat Planeta???   Mi-au mai spus ROMANI ca-i omoara pe toti de pe TERRA care nu-s pocaiti si ei vor DOMINA for ever ca asa e scris undeva.   Parca erau Penticostali.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AA1fkAUD.img?w=768&h=435&m=6&x=691&y=275

"These 5 historical truths suggest Jesus Christ may have never existed :mda:

1. No first century secular evidence whatsoever exists to support the actuality of Yeshua ben Yosef.

2. The earliest New Testament writers seem ignorant of the details of Jesus' life, which become more crystalized in later texts.

3. Even the New Testament stories don't claim to be first-hand accounts.

4. The gospels, our only accounts of a historical Jesus, contradict each other.

5. Modern scholars who claim to have uncovered the real historical Jesus depict wildly different persons.

Even if one accepts that there was a real Jesus of Nazareth, the question has little practical meaning: Regardless of whether or not a first century rabbi called Yeshua ben Yosef lived, the "historical Jesus" figures so patiently excavated and re-assembled by secular scholars are themselves fictions.

We may never know for certain what put Christian history in motion. Only time (or perhaps time travel) will tell."

*N-au existat niciodata decat in imaginatia multora si au fost scrise ca un basm, pana cand au fost jucate ca la teatru zilnic, in biserici si a devenit si obligatoriu de crezut in povestile despre unii si altii.   Asta se joaca si azi de democRATS in Amerika mai ales, vor sa vada pana unde ajung cu imitarea traiului din BIBLIE.   Deja au fost invazii de tot feluri de insecte, au venit si POTOPuri, razboaie, KURVARASIRI in stil inalt, boli si epidemii, Lacuste si Lepre si tot ce mai cuprinde biblia evreilor si pocaitilor.   Eu nu cred in nimic din aceste basme de la varsta de 6 ani!!!   Consider PROSTIREA omenirii oricare religie!!!*

https://www.msn.com/en-us/news/world/these-5-historical-truths-suggest-jesus-christ-may-have-never-existed-opinion/ar-AA1fkMA0?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=4b4e4602b69f4b84f5520aa4e9d8848e&ei=13

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×