Sari la conținut
Forum Roportal
Lost_Soul_Melania

help me please!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am si eu o mare problema!!!! orice sfat e binevenit......am avut o relatie cu un barbat timp de 4 ani in care am luptat doar eu pt fericirea noastra....am locuit impreuna 3 ani si spun sincer ca nu am fost fericita.........mai concret: genul de relatie in care femeia munceste pt painea cea de toate zilele si barbatul sta in fata calculatorului toata ziua......i-am explicat ca nu e bine ce face, ca intr-o zi o sa ma satur sa tot astept acel bine care mi-l promite de fiecare data cand ma supar pe el,.....a venit si ziua in care am pus piciorul in prag si am zis gata.......ne-am separat, dar nu pot iesi din relatia asta...nu intelege ca nu-l mai vreau.....in fiecare zi ma suna si ma roaga sa-l iert ca a fost orb si nu s-a gandit ca se va ajunge aici, ma aneninta ca nu mai poate trai daca nu-i mai dau o sansa......sunt disperata.....cum sa-i mai dau o sansa daca nu-l mai iubesc??? si credeti-ma ....am incercat din rasputeri sa mearga"relatia".........................

 

multumesc!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zii "to little to late" tu nu esti hamal in casa aia ; asa vrei sa traiesti toata viata? nu raspunde la telefon , cand te cauta personal , esti grabita etc ... ai oferit cat ai putut , nu a apreciat la timpul necesar , nu ai nici o vina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai putut sa pleci de langa el. asta ai dorit asta ai facut bravo tie! nu trebuia sa lasi anii sa treaca pt asa ceva .daca un barbat nu e suficient de copt la minte incat sa poata renunta la jucaria preferata (calculatorul in cazul tau) cand femeia de langa el are alte nevoitreaba lui, e clar ca el nu avea atata nevoie de tine cata pretindea si ca ii placea confortul pe care munca ta de "menajera" i-l asigura. daca vei ceda promisiunilor si rugamintilor lui vei fi toata viata ceea ce ai fost si pana acum. iti convine un asa viitor?! mai ales cei dominati de pasiunea pc se schimba mai deloc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai putut sa pleci de langa el. asta ai dorit asta ai facut bravo tie! nu trebuia sa lasi anii sa treaca pt asa ceva .daca un barbat nu e suficient de copt la minte incat sa poata renunta la jucaria preferata (calculatorul in cazul tau) cand femeia de langa el are alte nevoitreaba lui, e clar ca el nu avea atata nevoie de tine cata pretindea si ca ii placea confortul pe care munca ta de "menajera" i-l asigura. daca vei ceda promisiunilor si rugamintilor lui vei fi toata viata ceea ce ai fost si pana acum. iti convine un asa viitor?! mai ales cei dominati de pasiunea pc se schimba mai deloc!

 

Cred ca doar tu poti hotari ce vei face uneori e greu sa te detasezi atunci cand ai sentimente pentru cineva ,dar trebuie sa-te gandesti ca incercand sa reiei aceasta relatie exista sanse foarte mari ca ea sa redevina la fel caci daca este cum spui tu si nu am motive sa ma indoiesc de asta persoana respectiva este dependenta si dependenta nu se vindeca asa peste noapte ,eu am intalnit cazuri de dependenti si nici nu-ti pot spune cat de grave si in doua cazuri se potriveau manuse cu cazul tau si cu ei au incercat sotiile sa-i creada dar in final nimic nu sa schimbat si tot la divort au ajuns deci cred ca trebuie sa te gandesti in primul rand la tine si la fericirea ta .Cat despre faptul ca este insistent mi-se pare ceva normal caci ia plecat "gaina cu oua de aur"in cele mai multe cazuri daca ii arati ca nu are rost sa continue adica daca nu mai raspunzi la telefon daca eviti sa discuti cu el caci daca vorbesti cu el prea mult fie si banalitati va crede ca mai exista o sansa va inceta sa te sacaie iar in cazul in care va continua este o problema si atunci e foarte bine ca ai rupt relatia caci atunci inseamna ca are probleme emotionale si se poate chiar psihice deci curaj si putere caci doar o viata ai si nimeni nu iti va da inapoi timpul. :airkiss: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×