Sari la conținut
Forum Roportal
Flee

Rugaciune puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa te vad eu cum ai proceda daca ai trece prin ceea ce am trecut eu!

 

Le-as multumi medicilor care au reusit sa-l salveze de la moarte!

 

App. tu de ce-i multumesti lui dumnezeu ca a refuzat sa-l ia in raiul sau ceresc?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o ispiti la astfel de pacate, ca apoi zice ca suntem noi pacatosi si ispititori :o: si cum ea e deja iertata ;)

 

 

 

NU, sufletul meu va ajunge in Pampas :o: unde-s vesnicele plaiuri ale vanatorii galante si desfatarii.

Vom trai si vom vedea! Vezi ca o sa te cam arda!:))

Editat de Raniia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trecem la victimizare acum? Daca nu putem convinge cu batutul la cap, ne batem in cuie si apoi inviem ca sa zicem ca am avut castig de cauza? :this:

Nu,dar vreau sa te fac sa constizezi ca,daca nu treceam prin aceste experiente si nu vedeam ca Dumnezeu imi raspunde la rugaciuni intr-un mod miraculos,as fi tacut ca si inainte.Eram un crestin care isi vedea de treaba lui,un bun coleg de munca un vecin exemplar,dar atat.http://www.resursecrestine.ro/poezii/25006/de-la-vecinul-meu-din-iad

 

Asta-i o dovada ca ai sufletul curat? Un om bun mi-ar fi dorit numai bine, nu sa-mi arda sufletul! 8)

O fac pentru ca imi pasa si nu vreau sa ajungi acolo.

http://www.resursecrestine.ro/poezii/25006/de-la-vecinul-meu-din-iad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram un crestin care isi vedea de treaba lui,un bun coleg de munca un vecin exemplar,dar atat.

 

Am inteles. Inca nu ai trecut peste durerea provocata de accidentul sotului, cu toate ca el a supravietuit, si vrei sa o strigi in gura mare. Daca te face sa te simti mai bine, strig-o. Suntem aici pentru tine. Dar nu-l mai baga pe dumnezeu la inaintare. Esti matura , asuma-ti raspunderea pentru cuvintele tale.

Editat de Aseneth
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Inca nu ai trecut peste durerea provocata de accidentul sotului, cu toate ca el a supravietuit, si vrei sa o strigi in gura mare. Daca te face sa te simti mai bine, strig-o. Suntem aici pentru tine. Dar nu-l mai baga pe dumnezeu la inaintare. Esti matura , asuma-ti raspunderea pentru cuvintele tale.

Ideea era alta.Am realizat ca zilnic pleaca in vesnicie milioane de oameni si vor fi despartiti de dragostea lui Dumnezeu,ba mai mult,vor chinui.Incerc sa trag un semnal de alarma,pentru ca nu aduce anul ce aduce clipa.

 

Le-as multumi medicilor care au reusit sa-l salveze de la moarte!

 

App. tu de ce-i multumesti lui dumnezeu ca a refuzat sa-l ia in raiul sau ceresc?

Pai acolo o sa fim o vesnicie impreuna,insa aici mai aveam nevoie de tata la cei trei copilasi ai mei si de un ajutor potrivit pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai acolo o sa fim o vesnicie impreuna,insa aici mai aveam nevoie de tata la cei trei copilasi ai mei si de un ajutor potrivit pentru mine.

 

Vrei sa insinuezi ca ajutorul lui dumnezeu nu este suficient? :angry:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa insinuezi ca ajutorul lui dumnezeu nu este suficient? :angry:

Negresit ca El imi purta de grija.Am vazut acest lucru in fiecare zi.Dar aveam exemple in Sfanta Scriptura de oameni care s-au rugat si au primit raspuns.Iair era un om influent cu o buna reputatie,s-a rugat pentru fiica lui bolnava care nu putea fi vindecata de toate bogatiile si toata puterea din lume nu o puteau salva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×