Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu merit sa fiu iubita

Postări Recomandate

Sigur, incercam doar sa ofer niste alternative, dar, vorba lui Mitica, mai bine ma duc sa dau o tura cu rotilele.

 

 

Ana a zis bine ca miscarea regulata, constanta, elibereaza endorfine si are darul de a scoate din starea depresiva.

Dar depresivii nu ajung pana acolo incat sa faca miscare. Ei sunt demotivati.

Miscarea li se pare stupida. Desi nu e.

 

Xyl. imi pare genul de fata care e destul de sedentara, nu cred ca ii place sa danseze, sa se manifeste energic la un dans, ca sa isi simta muschii, tendoanele, corpul.

 

Nu cred ca isi mai simte corpul. E ca o minte exacerbata, prinsa intr-o colivie de carne, dar pe care n-o simte.

Este un conflict intre mintea ei si corpul ei.

Ar trebui sa renunte o vreme la fumat (ca sa nu isi mai stimuleze neuronii si asa excitati), sa iasa in natura, sa traga aer curat in piept (nici nu stiti cat de mult conteaza oxigenarea corecta a creierului, pentru o stare de bine ce da ganduri mai relaxate), sa se tavaleasca prin iarba, sa urmareasca fluturii.

 

Omul a pierdut contactul cu natura, si pierde astfel si contactul cu sinele. Copiii de altadata cresteau cu copacii, cu florile, cu insectele, erau prieteni cu tot ce exista.

 

Copiii de azi cresc in custi de beton, se joaca pe asfalt, fumeaza de mici, isi imbacsesc corpul cu alcool, iarba, si apoi sunt pamantii la chip si nefericiti.

E cauza si efect.

 

Xyl., sa nu crezi ca te invinovatesc! Departe de mine gandul asta.

 

Cred ca ai avea nevoie sa schimbi mediul, sa mergi o saptamana la munte, sa faci altceva decat esti obisnuita. Sa te defocalizezi de pe ceea ce te framanta, si sa iti concentrezi energia mentala pe alte subiecte.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba din contra. Fac jogging si imi place sa dansez. Toata ziua ascult muzica. Si-mi place sa strabat orasul in lung si-n lat, in pas alergator. Imi place sa inot. Imi place sa merg in drumetii, la munte. :)

 

Lasati-ma, fratilor, cu aerobicul vostru, ca am coxavalga bilaterala. Stiti ce-i aia? Search pe google. Si-asa imi dauneaza indeajuns faptul ca am facut jogging->mi-am agravat scolioza si ma dor si soldurile (vezi coxavalga bilaterala).

 

Miscarea...stupida? De fiecare data dupa ce faceam jogging ma simteam bine cam 1 ora, deci nu, nu mi se pare miscarea stupida. O vreme, cand m-am inchis in casa, atunci da, am fost sedentara. Dar cum a venit primavara am reluat activitatea.

 

Vreau sa-ti pui o intrebare esentiala: ce ar trebui sa faci/fi ca sa "meriti" sa fi iubita? (de tine insati,de "Ea",de ceilalti...)

Punandu-ti intrebarea asta,vei afla care sunt conditiile pe care le-ai pus tu iubirii.Dupa ce ai sa aflii acele conditii...da-le naibii! :focus:

 

 

Multumesc, imi plac mult TATU!

 

Ce ar trebui sa fac? Sincer, eu fac atacuri de panica pentru ca ma consider URATA, PROASTA, INFERIOARA, SUBOM. Vreau sa fac ceva deosebit, urasc faptul ca am restante, consider ca as putea mult mai mult, insa lipsa Ei ma impiedica sa mai continui.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba din contra. Fac jogging si imi place sa dansez. Toata ziua ascult muzica. Si-mi place sa strabat orasul in lung si-n lat, in pas alergator. Imi place sa inot. Imi place sa merg in drumetii, la munte. :)

 

Lasati-ma, fratilor, cu aerobicul vostru, ca am coxavalga bilaterala. Stiti ce-i aia? Search pe google. Si-asa imi dauneaza indeajuns faptul ca am facut jogging->mi-am agravat scolioza si ma dor si soldurile (vezi coxavalga bilaterala).

 

Acum ştii tu, cel mai bun sport este: aşezieren si g

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma consider URATA, PROASTA, INFERIOARA, SUBOM

 

Cum te vedeau parintii cand erai mica? "URATA, PROASTA, INFERIOARA, SUBOM", sau altfel?

 

Dar colegii de la gradinita?

 

Dar vecinii?

 

Dar profesorii din ciclul primar?

 

Dar profesorii din ciclul secundar?

 

Dar colegii din ciclul secundar?

 

Dar la liceu?

 

A existat la tine o translatie in perceptia de sine si in perceptia ta de catre altii?

Cand? Cum? De ce?

 

Subom fata de cine? Cine sunt "oamenii"?

Inferioara fata de cine?

Proasta fata de cine?

Urata fata de cine?

 

Cum ti-ai dori sa fii? (foarte precis)

Editat de Kosmotro
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

poate nu pui problema cum trebuie

deseori psihologi se infasoara si se ... in proprile teori

:)

 

ca sa simta un om cea ce zice dansa mai sus !?

asta nu e mare brabza

este in fiecre dintre noi :)

ci care sunt stadile ce aduc asta la iveala ?

 

si cum inveti pe individa sa prelucreze asta !??

cum o convingi si ce metode indirecte folosesti sa o convingi ca eun felac !?

:)

 

cum siar dori sa fie !??

acuma vrei sa sti si tu asta cand e trista si ranspunsurile ei sunt influentate de starea ei !???

 

da mare brabza si asta !

dute si discuta cu cei apropiati a ei !

cu tatalsi cu maicasa cu colegi de scoala si vecini

 

omul deseori zice una dar in realitatea in adancul inimi vrea alta !

asta so filtrezi si fa o sa afele ce vrea ea in adevar in aduncaul inimi

 

adanc unde nu pote ea sapatrunda

ori de firica ori ca nu stie

 

:)

Editat de Burel001
Editat citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mitica ia pune tu problema cum trebuie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cum siar dori sa fie !??

acuma vrei sa sti si tu asta cand e trista si ranspunsurile ei sunt influentate de starea ei !???

 

da mare brabza si asta !

dute si discuta cu cei apropiati a ei !

cu tatalsi cu maicasa cu colegi de scoala si vecini

 

omul deseori zice una dar in realitatea in adancul inimi vrea alta !

asta so filtrezi si fa o sa afele ce vrea ea in adevar in aduncaul inimi

 

adanc unde nu pote ea sapatrunda

ori de firica ori ca nu stie

 

:)

 

mitica, ai multe greseli de scriere, esti foarte obositor de urmarit, care e cauza?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mitica, ai multe greseli de scriere, esti foarte obositor de urmarit, care e cauza?

psihologil lu ...

determinati problema

:)

 

Mitica ia pune tu problema cum trebuie :)

asa pe moment sunt confuz

si nu pot inrandui ceace tu ceri de la mine

de aceia eu nu am sa te sadisfac

scuze

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o problema serioasa Mitica . Mediul familial e important . Oricum vad ca urasti psihologii

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×