Sari la conținut
Forum Roportal
Monica32

Cursuri ad-words la Kondiment

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

Va deranjez cu o intrebare. Activez de foarte putin timp in ceea ce se cheama jungla internetului. Fiindca am ramas fara job in urma bunei guvernari si a atacurilor energetice asupra unui Prostanac care nu a fost in stare sa ne scape de actualii guvernanti, a trebuit sa ma reprofilez. Am deschis de curand cateva bloguri pe diverse nise gandindu-ma ca voi castiga din reclame. Din pacate nu am cunostinte de SEO sau Ad-Words. Am tot cautat pe forumuri dar nu am gasit nimic elocvent pe forumuri sau alt undeva. Am postat si pe alte forumuri de profil. Din pacate nu am capatat raspunsurile care ma interesau.

Despre ce este vorba. Am citit ca cei de la Kondiment fac un curs structurat in care as putea deprinde tainele SEO. El este tinut de Gabriela Andrei. Cursul este acesta Problemele sunt urmatoarele:

1. Pot invata intr-o singura zi ceea ce altii invata in ani?

2. Ma ajuta pe mine acest curs?

3.Gabriela Andrtei este un nume in onlineul nostru?

4. Pretul este mic sau mare.

Daca as face cursul m-as putea angaja in domeniu?

Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua,

Va deranjez cu o intrebare. Activez de foarte putin timp in ceea ce se cheama jungla internetului. Fiindca am ramas fara job in urma bunei guvernari si a atacurilor energetice asupra unui Prostanac care nu a fost in stare sa ne scape de actualii guvernanti, a trebuit sa ma reprofilez. Am deschis de curand cateva bloguri pe diverse nise gandindu-ma ca voi castiga din reclame. Din pacate nu am cunostinte de SEO sau Ad-Words. Am tot cautat pe forumuri dar nu am gasit nimic elocvent pe forumuri sau alt undeva. Am postat si pe alte forumuri de profil. Din pacate nu am capatat raspunsurile care ma interesau.

Despre ce este vorba. Am citit ca cei de la Kondiment fac un curs structurat in care as putea deprinde tainele SEO. El este tinut de Gabriela Andrei. Cursul este acesta Problemele sunt urmatoarele:

1. Pot invata intr-o singura zi ceea ce altii invata in ani?

2. Ma ajuta pe mine acest curs?

3.Gabriela Andrtei este un nume in onlineul nostru?

4. Pretul este mic sau mare.

Daca as face cursul m-as putea angaja in domeniu?

Va multumesc.

Nu da bani aiurea! Din moment ce ai fost in stare sa-ti deschizi cateva bloguri, esti capabila sa inveti si singura si destul de repede ceea ce vrei sa sti!

Studiaza serios cam 15 zile 4 ore pe zi despre promovarea siteurilor pe internet si o sa ai conostintele necesare! Poti apoi sa lucrezi la domiciliu (de obicei pe bani putini) ca sa pui link-uri (intr-un anumit context de cuvinte cheie) in directoare web, pe forumuri, pe bloguri... etc!

 

 

Pe deasupra singura poti invata mult mai multe lucruri decat din cursuri! Twitter si retelele de socializare online (si bineinteles sutele de forumuri) ti-ar fi de ajutor (probabil ca nu intelegi ce vreau sa zic acum... dar daca vrei rezultate, "paseste" constant in intelegerea acestui domeniu).

Te poti apuca sa citesti si carti de psihologie si marketing (ai nevoie de oameni care sa acceseze siteul tau si trebuie sa intri in competitie cu alte siteuri si bloguri).

 

 

Fa-ti un plan si urmeaza-l (bineinteles ca il ajustezi din cand in cand) care sa includa: timp acordat acumularii de cunostinte si exercitii practice (ai putea cauta oameni care detin siteuri si propunele o colaborare... tu le poti promova siteul pe internet in directoare web de exemplu)!

 

Din nou! Nu da bani pe acele cursuri! Cu banii aceia mai bine plateste energia electrica folosita de calculator! (Unii care au succes pe internet, au descoperit chiar ei unele secrete... unii le vor impartasi cu tine altii nu).

 

Daca tu vrei sa faci bani din bloguri... nu-ti fa mari sperante! Si citeste blogurile celor care au avut succes! (ia in considerare si alternative care ar putea fi mai potrivite... banii nu se fac doar din bloguri!)

 

 

Ai putea de exemplu sa promovezi ceea ce sti sa faci pe blogul tau (contabilitate la domiciliu de exemplu)!

 

In dreptul meu, consider internetul ceva care pe termen scurt nu aduce beneficii dar pe terment lung e cea mai buna unealta! Nu o sa ai succes din prima fiindca presupune munca de contactare (in masa sau individual) a potentialilor beneficiari (cititorii blogului, in caz ca vrei sa faci ceva cu asta, societatile care au nevoie de promovare, sau clientii veniti la tine prin intermediul vreunui blog sau vreunui alt gen de site)!

 

Poate ca vei dori candva sa renunti la ceea ce intentionezi acum dar sa sti ca acum in era informatiei, nu ai cum sa refuzi sa inveti chestiile astea! Pur si simplu ramanem pe dinafara daca nu stim sa folosim internetul ca sa facem bani (daca vrei sa vinzi ceva sau sa-ti faci reclama cu bani putini internetul e principala unealta)!

 

Nu sunt dispus sa impartasesc , in mod public, secretele descoperite de mine (din greseala... si pe care le-au descoperit si altii dar a trebuit sa "muncesc" ca prostul ca sa le aflu)! O chestie tare am gasit de curand la cineva care folosea mirc-ul... cand o sa am timp, o sa incerc sa aflu cum ia reusit faza!

 

Cursurile acelea sunt pierdere de vreme fiindca e vorba de informatii pe care le gasesti usor pe internet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua,

Va deranjez cu o intrebare. Activez de foarte putin timp in ceea ce se cheama jungla internetului. Fiindca am ramas fara job in urma bunei guvernari si a atacurilor energetice asupra unui Prostanac care nu a fost in stare sa ne scape de actualii guvernanti, a trebuit sa ma reprofilez. Am deschis de curand cateva bloguri pe diverse nise gandindu-ma ca voi castiga din reclame. Din pacate nu am cunostinte de SEO sau Ad-Words. Am tot cautat pe forumuri dar nu am gasit nimic elocvent pe forumuri sau alt undeva. Am postat si pe alte forumuri de profil. Din pacate nu am capatat raspunsurile care ma interesau.

Despre ce este vorba. Am citit ca cei de la Kondiment fac un curs structurat in care as putea deprinde tainele SEO. El este tinut de Gabriela Andrei. Cursul este acesta Problemele sunt urmatoarele:

1. Pot invata intr-o singura zi ceea ce altii invata in ani?

2. Ma ajuta pe mine acest curs?

3.Gabriela Andrtei este un nume in onlineul nostru?

4. Pretul este mic sau mare.

Daca as face cursul m-as putea angaja in domeniu?

Va multumesc.

 

 

Iti trebuie mai intai sa cunosti marketingul pe internet.Asa am inceput sa invat cum sa ma descurc in afaceri pe internet

Daca te intereseaza :http://www.imstarterkit.com/?go=9534

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×