Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Nu merit sa fiu iubita

Postări Recomandate

Refuz dragostea altora. Refuz prietenii. Consider ca nu am dreptul. Iubesc o fata cu care sunt de la varsta de 17 ani, timp in care am avut mai multe relatii cu baieti si barbati, insa nu am reusit sa iubesc decat unul. Pe Ea o cunosc de la 11 ani. Este aerul meu...dar...hei, ce zic eu? Cuvintele sunt mult prea mici, o desacralizeaza. Acum locuim in orase diferite. Ea are prieten. Eu am primit numeroase oferte de la alti barbati, care, desi imi plac si imi surade ideea de a mai avea relatii (pe moment), gandindu-ma mai bine realizez ca a avea o relatie cu altcineva in afara de Ea inseamna bataie de joc, atat fata de mine, cat si fata de Ea. Am fost ca o mama pentru Ea...si pentru El...

Am fost o echipa frumoasa, de neinvins. De un an nu ma mai intereseaza relatiile sexuale cu barbati...si consider ca NU MERIT sa fiu satisfacuta. Ea a mai incercat sa ma convinga, insa eu nu vreau. Numai pe Ea o satisfac, numai Ea are dreptul la asa ceva, eu ma privez cat pot de...sex.

Sunt intr-o stare mizerabila.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare. Plang zilnic. Are un iubit ce o loveste si o jigneste. M-am saturat...

Melodia noastra:

 

 

I-am dedicat-o Ei. A ramas a Noastra. Vreau sa redevenim ceea ce am fost. Plang...am fost niste copii frumosi. Regret ceea ce sunt, ceea ce am ajuns. Sunt o ratata, o mizerabila si nimeni nu ma crede ca sufar.

Editat de Xylocaine
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce anume este in relatia voastra?

Ce o constituie?

Eu iti recomand sa analizezi foarte bine aceasta relatie.

O sa revin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea de ce a plecat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea de ce a plecat?

 

Da, asta mi se pare si mie important.

Ce anume ofera Xyl. ei?

Dar ea ce ofera lui Xyl.?

 

Care sunt lucrurile care nu au mers?

 

Ce a investit fiecare din ele in relatie?

Daca pentru fata asta, care acum e in relatie cu un barbat, relatia cu Xyl. a fost un joc de explorare sexuala, cum sunt atatea relatii la varsta puberelor, din lipsa de parteneri barbati?

 

Se poate ca pentru aceasta fata relatia cu Xyl sa fi reprezentat doar o etapa in maturizarea sexuala si explorarea sinelui, pe cand Xyl a investit mai mult.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mna daca te incalzeste cu ceva am trecut prin asta . Nu aceeasi situatie . Ceva asemanator . O prietena din copilarie . E important ceea ce va uneste . Ceea ce va desparte . Si cum te afecteaza . Si tu meriti sa fii iubita :) Esti o dulce . Cand te-am cunoscut eu stii ca ti-am zis multe . Si ca ai potential

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta mi se pare si mie important.

Ce anume ofera Xyl. ei?

Dar ea ce ofera lui Xyl.?

 

Care sunt lucrurile care nu au mers?

 

Ce a investit fiecare din ele in relatie?

Daca pentru fata asta, care acum e in relatie cu un barbat, relatia cu Xyl. a fost un joc de explorare sexuala, cum sunt atatea relatii la varsta puberelor, din lipsa de parteneri barbati?

 

Se poate ca pentru aceasta fata relatia cu Xyl sa fi reprezentat doar o etapa in maturizarea sexuala si explorarea sinelui, pe cand Xyl a investit mai mult.

Ne-am ajutat una pe alta, dar ne-am si stricat una pe alta. Ne-am afundat intr-o lume a noastra. Intr-o lume din care cred ca ea a iesit. Probabil egoismul a determinat-o sa...

 

De aceeasi parere sunt si eu. Pentru ea e posibil sa fi fost doar un joc, un experiment. De asta ea poate avea o relatie cu un idiot ca acela. Mai este si masochista...dar de...daca asta ii place ei, sa fie batjocorita, eu ce sa fac? Am incercat sa ii deschid ochii. Intotdeauna i-a placut sa fie dominata, atat de mine, cat si de el.

Nu a plecat pentru ca lucrurile nu au mers, o vreme am fost la facultate impreuna, insa a plecat din cauza alor ei, ce o terorizau si nu acceptau ca ea este o femeie, nu mai este un copil.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E complicat . Din punctul celalalt de vedere cand treci la granita la iubirea cu o femeie pot fi mai multe cauze : chiar sa o iubesti sau chiar sa depasiti multe greutati impreuna . Ai zis ca ati avut o lume a voastra . V-ati retras in ceva idealizat . Eu zic . Poate gresesc . Ea era stresata de ai ei si continua sa fie stresata de ala . Tu la capatul celalalt te invinovatesti singura . Acum ce vrei sa obtii ? E important sa imi dau seama

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×