Sari la conținut
Forum Roportal
Dany29

cercul de prieteni

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu ma simteam in masura sa ii aleg prietenii,dar nici nu eram de acord cu unii.o singura data i-am zis ca trebuie sa se gandeasca serios daca vrea sa pastreze relatia cu mine,in asa fel incat sa ii evitam pe "unii".de ce ii ceream asta?cand iesi cu un baiat preferi sa te uiti cum se lasa imbatat si se bate ca intr-un ring de box cu prietenii care il inconjoara si fac galerie?mergi la un majorat si te lasa balta pentru ca cutare i-a zis ca m-am dat la el?in final,erau o influenta rea si nici nu vroiam sa renunt la el fara sa-i ofer sansa de a hotari ce isi doreste.el a ales...si in scurt timp a devenit alt om.cel care fusese vreodata.soacra nu mai stia de multe ori ce sa ii faca,nu vroia sa lucreze...facea scandal si vroia bani si bani...am inceput sa privim mai serios relatia si comunicam mult.tot ce am realizat e spre satisfactia noastra,si luptam mai departe.au trecut 7 ani,din care aproape trei de casnicie.

prietenii aceea...toti s-au maturizat si schimbat.unii se mai tin de prostii,altii au familie.practic nu s-a detasat cu totul de ei,si acum unii chiar ne viziteaza.cel putin acum ne respecta relatia si de multe ori ne ajutam reciproc.

vroiam sa aflu parerile voastre,cazuri asemanatoare.intrebarea este aceeasi,sau reformulata:

va afecteaza prietenii relatia?ai renunta la el(ea) sau la prieteni daca ti s-ar impune?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prietenii afecteaza intotdeauna relatia.

Mie fosta mea prietena mi-a spulberat cu totul cercul de prieteni. Toti prietenii care ii aveam erau de fapt prietenii ei. Si cand ne-am despartit, m-am trezit ca eu nu mai tinusem legatura cu proprii mei prieteni de ani de zile.... Cu toate acestea cand i-am cautat acestia au fost alaturi de mine cu toate.. ca am fost rece vreme indelungata.

Eu zic ca e bine sa avem prieteni indiferent ca e vorba de fete sau de baieti, totul e sa pretuim mai mult relatia decat prietenia cu ceilalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa mai discutati pe tema asta, clarificati un lucru important:

Cercul de Prieteni sau Gasca?

E foarte important!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte sa mai discutati pe tema asta, clarificati un lucru important:

Cercul de Prieteni sau Gasca?

E foarte important!

 

Care-i diferenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte sa mai discutati pe tema asta, clarificati un lucru important:

Cercul de Prieteni sau Gasca?

E foarte important!

e acelasi lucru. sau ce, cei din gasca nu sunt toti prieteni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis mai nimic de prietenii lui mai ales ca nu ii stiam cam deloc..in timp am mai cunoscut din ei..sa departat de majoritatea singur pentru ca toti cautau c..ve si nu aveau relatii stabile si sa retras cand a inceput relatia cu mine mai ales ca statea dupa mine toata ziulica ca sa imi demonstreze ca ma iubeste era chiar disperant..si duipa un timp ma obisnuisem cu el toata ziua si nu il mai lasam eu sa plece..si sa ajuns la grup ff strans de prieteni ...o parte din ei devenind oarecum comuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca e diferenrta, si inca una mare! Iar daca nu stii sa-ti recunosti prietenii inseamna ca nu esti destul de matur sau destul de patit.Nu se poate ca toti din gasca lui sa ii fi si prieteni.

De exemplu un prieten nu te provoaca la bautura daca stie ca nu reactionezi bine. Prietenului trb sa ii pese de tine, sa te ajute si sa te protejeze.

Aici bag de seama ca se vb mai mult de cunostinte!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici bag de seama ca se vb mai mult de cunostinte!

 

Pai nu stiu cati prieteni adevarati mai sunt...

 

Pe langa "femeia adevarata" si "barbatul adevarat" poate ca nea-r trebui si un alt topic: "prietenul adevarat" :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu stiu cati prieteni adevarati mai sunt...

 

Pe langa "femeia adevarata" si "barbatul adevarat" poate ca nea-r trebui si un alt topic: "prietenul adevarat" :yahoo:

subscriu chiar cati prieteni adevarati mai avem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m'am adaptat cu ai lui prieteni, iar el cu ai mei. El a fost bine primit in cercul prietenilor mei si eu la fel in al lui. Ne simtim bine indiferent cu care suntem. Ne dorim sa'i stangem odata pe toti. Doamne ce'o iesi?!? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×