Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Amintiri de la scoala

Postări Recomandate

Cam asa e cu sangele ... :roll:

 

Tot la sfarsitul clasei a opta am avut si eu aceasta revelatie. La petrecerea de la sfarsitul anului am dansat cu o fata, Florentina, care pana atunci nu-mi atrasese atentia (nu invata bine, nu era premianta, nu facea parte din grupul meu etc). Dar acum am dansat cu ea un blues si am simtit-o cum se lipeste de mine si i-am simtit rasuflarea pe gat, sub ureche... A fost ca un curent electric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In generala, fusesem lovita de "blestemul lui Bogdan" :))) Toti baietii, care purtau numele asta, ma placeau sau ii placeam. Primii 3 prieteni (din aia care ma pupau pe obraz si ma rusinam o luna) purtau numele asta. Chiar eram convinsa ca o sa ma marit cu un Bogdan. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar eram convinsa ca o sa ma marit cu un Bogdan. :lol2:

 

Si apoi, daca tot i-ai ratat pe Bogdani ... :lol:

 

Nu a prins nimeni ,,moda " piscariciului ? sa nu radeti ca dau cu rosii :lol:

 

La noi se chema "invizoc" (un fel de prastie din cablu indoit, cu elastic), de la invizibil probabil. Proiectilele alea mici din sarma indoita erau ceva de spaima! Nu le vedeai, dar mama ce le mai simteai! Lasau niste vanatai de groaza si am auzit. de cazuri in care unii copii au ramas chori ca altii le-au tras in ochi. :doh: Ne mai bateam cu cornetele de hartie trase prin tevi de PVC. Ce batalii mai incingeam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da' nebunia cu bilele toaca toaca ati avut-o ? cand imi scapam cate una din aia peste oase .... auci :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am amintiri placute din scoala. Echipa de handball la care jucam, colegii si colegele.

Imi amintesc, intr-o iarna, eram in clasa a9a, iar un baiat din clasa a12a ma cauta sa ma arunce in zapada. M-am tinut de banci cat am putut, dar m-a luat pe umar ca pe sac si direct in zapada afara. :lol:

Apoi party-urile. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum erau bilele astea?

 

doua bile legate intre ele - si cu un inel in mijloc - care intra pe deget ...ideea era sa misti din mana sus -jos - si sa faci bilele sa se pocneasca intre ele repetat - facand un zgomot asurzitor :D

 

 

O:)

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doua bile legate intre ele - si cu un inel in mijloc - care intra pe deget ...ideea era sa misti din mana sus -jos - si sa faci bilele sa se pocneasca intre ele repetat - facand un zgomot asurzitor :D

 

 

O:)

 

ah, da, le-am vazut. niciodata nu am inteles care e amuzamentul :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi aveam un fel de darts, cu sageti facute artizanal din patru bete de chibrit, un ac cu gamalie si un patrat de hartie, stranse bine cu ata de papiota. Cu astea aruncam in harta Romaniei care o aveam pe peretele din spatele clasei.

Bine, eu avand locul in ultima banca, m-am ales cu o sageata de-aia fix in frunte. Vorba lu' bunica-miu: "daca era ochiu' acolo ..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi amintesc, intr-o iarna, eram in clasa a9a, iar un baiat din clasa a12a ma cauta sa ma arunce in zapada. M-am tinut de banci cat am putut, dar m-a luat pe umar ca pe sac si direct in zapada afara. :lol:

 

Banuiesc ca si astea erau tot dovada de afectiune, nu? Iar colegele au oftat invidioase il urma ta... :D

 

Vorba lu' bunica-miu: "daca era ochiu' acolo ..."

 

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×