Sari la conținut
Forum Roportal
fire de praf

Amintiri de la scoala

Postări Recomandate

Cand m-am apucat de fumat, adica in clasa a opta, am ars cu bricheta camasa unui nenorocit care a incercat sa ma bage cu fundul in tasnitoarea din curte. Dupa ore ma astepta afara sa-mi ceara prietenia. :haha:

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea noastra baietii isi storceau creierii ca sa incropeasca dispozitive artizanale, pe care ni le puneau sub banca, ca sa se informeze si ei. Dar ii prindeam si ii snopeam din bataie. De fapt, pana prin clasa a 6-a sau a 7-a, au luat bataie grupa mare, de la toate fetele din clasa. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era ca o prastie mica , mica si trageau cu bolduri indoite pe post de sageata .Iti dadeau lacrimile de usturime cand te nimerea unul peste partea dorsala .Asa isi manifestau baietii simpatia pe vremea noastra , plus udatul , era si pe vremea noastra , aveam fantana arteziana in curte plus tasnitoare de baut .

 

Aaa noi faceam asta cu tubermanele. Dar cu baietii din cartier, nu in scoala. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' sampon puneati intr-un tubulet, cu apa, si apoi faceati balonase cu un dispozitiv special, in forma de inel? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, da'cum?! :lol: Normaaaal! :lol:

(da'noi doua mi se pare ca suntem de aceeasi varsta :P )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-am apucat de fumat, adica in clasa a opta, am ars cu bricheta camasa unui nenorocit care a incercat sa ma bage cu fundul in tasnitoarea din curte. Dupa ore ma astepta afara sa-mi ceara prietenia. :haha:

Ohoo....cu fumatu. Si eu intrasem intr-o "gasca" de smecheri de clasa a 8-a, eu fiind a 6-a. M-au invatat sa fumez in spatele scolii. Mi-am luat bataie mare acasa cand au aflat ai mei si m-am lasat de fumat pana in...clasa a 7-a. :roll:

Din pacate, de atunci nu m-am mai lasat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In clasele 1-8 eram spaima scolii.Bateam orice baiat si fata. :spiteful: Imi aduc aminte ca ma certasem odata cu o colega de la clasa alatura si ea si-a chemat verisorul care era mai mare cu 2 ani ca mine,sa ma puna la punct,iar eu l-am invitat sa "discutam" afara,numai ca in drum spre iesire l-am apucat de par si l-am dat cu capul de balustrada de i-am spart 2 dinti.Era sa fiu exmatriculata,dar noroc cu mama. :crazy: :cheer:

Editat de Little swan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In liceu, cand ma apuca sila, ma duceam sa beau bere singura in parcul de alaturi...normal ca asta insemna ca lipseam de la ore. Nu m-a prins garda niciodata.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In clasa a VIII-a, cind incepuse sa fiarba singele in noi, in fiecare pauza baietii faceau un "lant uman" si alergau dupa fete sa le prinda si sa le inchida in cerc. Desigur ca urma o "lupta" de eliberare di partea fetei spre deliciul baietilor si nu numai...:D.

Editat de IuliaDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×