Sari la conținut
Forum Roportal
Smile

magia este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vodooo.

Dane iti fac papusa mmmmmm ugaaaa :)

Insa sper ca vei avea pe linga tine vreo 3-4 namile de indivizi daca vrei sa scapi din miinile ei. :o::o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa sper ca vei avea pe linga tine vreo 3-4 namile de indivizi daca vrei sa scapi din miinile ei. :) :o::o:

 

Lovesc bine cu cheia franceza peste degete :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A vazut cineva dintre voi un caz de magie real?Si nu ma refer la iluzionisti.

Voi chiar credeti ca vrajitoarele pot sa va blesteme, sa scoata "argintul viu" si alte minuni de genul asta?

 

Da, mey, ce vrei sa zici, ca nu exista Mos Craciun si Zana Maseluta? :)

Magi exista, i-am vazut eu in Heroes 5 ! :o:

Insa in realitate exista doar niste sarlatani a caror principala preocupare consta in a spolia frumusel niste naivi.Si, atata vreme cat naivii se simt datori sa incurajeze aceasta sarlatanie, va exista si credinta in "minuni" facute de tiganci analfabete, ghicitoarea satului, piaza-rea sau chiar de vreun popa mai putin "ortodox".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cativa prieteni admiratori ai magiei, care pretind k nu este impotriva religiei. ce este acesta un pacat? am apelat la voi in ideea k sunteti mai in masura sa imi raspundeti la intrebare.

in mod cert magia dragostei nu este un pacat, sau alte clipe incarcate de magie..., daca insa vb de vrajitorie, aici lucrurile trebuiesc separate. sigur nu putem nega existenta ei, insu/mi avand ceva "experiente" de gen, insa ele au venit din dragoste fata de aproape, fara beneficii materiale, fara sacrificii de animale, doar prin puterea credintei.insa asta e o alta poveste....in mod cert magia asa zisa alba, sau neagra a dominat omenirea din cele mai vechi timpuri, daca este un pacat sau nu...poate doar cei ce au murit pot sa spuna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mod cert magia dragostei nu este un pacat, sau alte clipe incarcate de magie..., daca insa vb de vrajitorie, aici lucrurile trebuiesc separate. sigur nu putem nega existenta ei, insu/mi avand ceva "experiente" de gen, insa ele au venit din dragoste fata de aproape, fara beneficii materiale, fara sacrificii de animale, doar prin puterea credintei.insa asta e o alta poveste....in mod cert magia asa zisa alba, sau neagra a dominat omenirea din cele mai vechi timpuri, daca este un pacat sau nu...poate doar cei ce au murit pot sa spuna!

 

 

Magia este un pacat grav, fie ca e alba, neagra.

 

MAG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa definitia nr 1 postata de tine(Rvsro), ar rezulta ca rugaciunea nostra de toate zilele si noptile este o forma de magie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa definitia nr 1 postata de tine(Rvsro), ar rezulta ca rugaciunea nostra de toate zilele si noptile este o forma de magie.

Depinde pentru ce te rogi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E rugaciunea noastra cea de toate zilele si noptile, e o rugaciune in care cerem, multumim, laudam. Nu cred ca are careva chef sa se roage intr-un mod malefic 24 din 24...rugaciunile malefice sunt asa, ocazionale, zic eu (dar nu din experienta).

Cred ca voiai sa spui ca depinde de ce forte supranaturale invocam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E rugaciunea noastra cea de toate zilele si noptile, e o rugaciune in care cerem, multumim, laudam.

Eu asta nu consider ca este magie. Si indiferent de ceea ce ceri, atunci cand spui "faca-se voia Ta!" suntem departe de orice magie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×