Sari la conținut
Forum Roportal
Smile

magia este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si daca esti pervers si in afara casatoriei ?... si in curand :spiteful:

asta e cu totul alt ceva...si daca esti pervers in afara casatorieu eu unu nu cred ca mai tine de magia sexuala... :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e cu totul alt ceva...si daca esti pervers in afara casatorieu eu unu nu cred ca mai tine de magia sexuala... :spiteful:

...de vrajitorie ? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
presupun ca asa so numi :focus:

:spiteful: cum ramane cu convingerea de mai devreme ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful: cum ramane cu convingerea de mai devreme ? :focus:

pai vezi tu ca eu am rams la convingerea ca magia nu e un pacat... dar nu sunt asa de lamurit cu vrajitoria sexuala sau cum io spune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni,sunteti culmea!!!! :focus:

E la mintea gainii ca...(,)daca vrei sa iei in considerare ce spune Biblia,Dzeu....si tot ce tine de crestinism,in masura in care si crezi...vrajitoria si magia vor fi mereu un pacat.Si nu ma refer la trucuri magice,ci la magie,fie ca e alba sau neagra,sau rosie,sau ce o mai fi ea 8)

Daca sursele si prietenii tai zic ca e ok sa fii implicat in magie,ca biserica e de acord cu ea...foarte bine.alegi sa crezi ce vrei.Tema asta suna un pic cam asa "Daca il ucid pe Ion,si ma prinde politia ma duc la inchisoare sau nu?" :spiteful:

Crestinismul va acuza vrajitoria si magiile mereu,inafara bisericii,esti liber sa crezi orice,asa cum unii de prin triburile salbatice de apasi,inca mai practica canibalisuml si nu ii mai trimite nimeni la inchisoare 8)

Deci...concluzia??? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crestinismul va acuza vrajitoria si magiile mereu,inafara bisericii,esti liber sa crezi orice,asa cum unii de prin triburile salbatice de apasi,inca mai practica canibalisuml si nu ii mai trimite nimeni la inchisoare :focus:

Deci...concluzia??? :spiteful:

Bine eu cred ca biserica si religia acuza vrajitoria dar de "magie" eu unu nu am vazut nicaieri specificat ca este interzisa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine eu cred ca biserica si religia acuza vrajitoria dar de "magie" eu unu nu am vazut nicaieri specificat ca este interzisa...

Si "magia" dupa tine cam ce e ca sa nu fie specificata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si "magia" dupa tine cam ce e ca sa nu fie specificata?

magia....spunea odata Aleister Crowley. In sensul sau cel mai exact, cuvantul "magie" desemneaza o serie de actiuni destinate sa exploateze puterile naturale, mentale si psihice ale unei persoane pentru indeplinirea unui scop anume.

A nu se confunda magia cu vrajitoria!!! Deoarece magia este o stiinta pe care o dobandesti dupa ce studiezi toate disciplinele ezoterice timp de 10-15 ani,

Editat de lacusta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
magia....spunea odata Aleister Crowley. In sensul sau cel mai exact, cuvantul "magie" desemneaza o serie de actiuni destinate sa exploateze puterile naturale, mentale si psihice ale unei persoane pentru indeplinirea unui scop anume.

A nu se confunda magia cu vrajitoria!!! Deoarece magia este o stiinta pe care o dobandesti dupa ce studiezi toate disciplinele ezoterice timp de 10-15 ani,

pai cam acelasi lucru e si vrajitoria, difera doar ritualul si limbajul !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×