Sari la conținut
Forum Roportal
Smile

magia este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am cativa prieteni admiratori ai magiei, care pretind k nu este impotriva religiei. ce este acesta un pacat? am apelat la voi in ideea k sunteti mai in masura sa imi raspundeti la intrebare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cativa prieteni admiratori ai magiei, care pretind k nu este impotriva religiei. ce este acesta un pacat? am apelat la voi in ideea k sunteti mai in masura sa imi raspundeti la intrebare.

de ce te intrebi daca este sau nu pacat?

ce numesti prin termenul "magie"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrajitoria este un pacat,la fel cum e pacat sa mergi la vrajitoare,"maicute" care deschis cartea,etc...Eu am fost la o ghicitoare si mi-a zis cateva evenimente care s-au petrecut in realitate si de atunci am decis sa-mi schimb destinul.Pare o prostie o sa ziceti unii dar chiar am schimbat cateva lucruri care ea mi-a zis ca o sa se intample.M-am simtit tare rau ca am apelat la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vrajitoria este un pacat,la fel cum e pacat sa mergi la vrajitoare,"maicute" care deschis cartea,etc...Eu am fost la o ghicitoare si mi-a zis cateva evenimente care s-au petrecut in realitate si de atunci am decis sa-mi schimb destinul.Pare o prostie o sa ziceti unii dar chiar am schimbat cateva lucruri care ea mi-a zis ca o sa se intample.M-am simtit tare rau ca am apelat la ea.
important este sa ai de acum incolo incredere in Dumnezeu (daca vei continua sa simti doar parere de rau, nu-l vei putea simti pe Dumnezeu)

 

majoritatea cultelor care se practicau in vremea lui Isus practicau "vrajitoria"

crestinii au condamnat aceste practici pentru ca un crestin, daca e crestin, isi pune toatea increderea in Dumnezeu si nu mai are nevoie de "vrajitoare" - cei care doreau sa devina crestini, isi dovedeau aceasta dorinta prun renuntare la obiceiuri straine...

 

am auzit si eu despre "vrajitoare" care ghicesc viitorul - dar ma intreb ce farmec mai are viata daca stii ce o sa se intample...

printre primele mele lecturi, in copilarie, a fost povestea lui Enea, cel care fuge cu o corabie din Troia spre un pamant promis, unde i se spusese ca va fi conducatorul unui mare popor (poporul roman) - pe drum, este blestemat sa bantuie multe tarmuri si sa isi manance si mesele de foame cand vor ajunge in tara promisa - dupa o masa luata pe un tarm primitor, mai zabovind un pic, incep sa manace turtele pe care le pusesera ca sa sprijine merindele...

 

multe lucruri adevarate poate spune cineva despre tine, chiar din viitor, dar nu inseamna ca perspectriva lui este cea adevarata - traind, vei afla cum este de fapt...

multi se supara pa Dumnezeu ca nu le-au iesit planurile asa cum au vrut sau ca nu le-au iesit asa cum i le-a "ghicit" cineva - pentru Dumnezeu este ofensa si intr-un caz si in celelat, in aceeasi masura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cativa prieteni admiratori ai magiei, care pretind k nu este impotriva religiei. ce este acesta un pacat? am apelat la voi in ideea k sunteti mai in masura sa imi raspundeti la intrebare.

da, cam asa ceva. este considerat pacat de catre Dumnezeu sa practici vrajitoria, indiferent ca e alba sau neagra. :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cativa prieteni admiratori ai magiei, care pretind k nu este impotriva religiei. ce este acesta un pacat? am apelat la voi in ideea k sunteti mai in masura sa imi raspundeti la intrebare.

 

Cei care practica vrajitoria si apeleaza la vrajitori ,nu vor vedea Imparatia lui Dumnezeu.Biblia este foarte clara in scopul acesta: "Si faptele firii pamintesti sint cunoscute, si sint acestea: preacurvia, curvia, necuratia, desfrinarea,inchinarea la idoli, vrajitoria, vrajbile, certurile, zavistiile, miniile, neintelegerile, desbinarile, certurile de partide,pizmele, uciderile, betiile, imbuibarile, si alte lucruri asemanatoare cu acestea. Va spun mai dinainte, cum am mai spus, ca cei ce fac astfel de lucruri, nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce intelegi prin vrajitorie?

Vrajitoria si magia sunt asemanatore si tin de ocultism!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×