Sari la conținut
Forum Roportal
Smile

magia este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista magie si vrajitorie dincolo de iluzionism?

da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...........daca matale, cel care vezi doar un iluzionism in magie, zis, daca matale chiar crezi ce intrebi, atunci imi pare rau, dar esti ecl mai mare limitat materialist al lumii acestea. nu poti simti fiorul unor lucruri transcendente, n-ai facut-o niciodata? numeste asta cum vrei, Buddha, Iluminare, Dumnezeu, dar sa nu poti pricepe ca lucrurile magice pot avea cauze de acest gen mi se al dracului de trist :spiteful:

 

...............si daca am jignit pe careva cu ochii si sufletul mai sensibil, imi cer iertare. dar ma ambalez cateodata.....................

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si totusi eu zic ca magia nu este un pacat...

aha... si vreun argument ceva, sau doar asa... declarativ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha... si vreun argument ceva, sau doar asa... declarativ?

pai cum sa ma exprim "magia"...de exemplu cum vorbeai si tu de "magia dragostei" ... daca am analiza magia separat de vraitorie am observa ca magia nu este un pacat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cum sa ma exprim "magia"...de exemplu cum vorbeai si tu de "magia dragostei" ... daca am analiza magia separat de vraitorie am observa ca magia nu este un pacat...

sigur, iata insa ca exista si magia sexuala... , ca nu pot sa-i spun vrajitorie sexuala, dar e un pacat sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur, iata insa ca exista si magia sexuala... , ca nu pot sa-i spun vrajitorie sexuala, dar e un pacat sau nu?

pai eu zi ca nu e pacat.. din moment ce te casatoresti nu e pacat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai eu zi ca nu e pacat.. din moment ce te casatoresti nu e pacat...

si daca esti pervers si in afara casatoriei ?... si in curand :spiteful:

Editat de maniacu '

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×