Sari la conținut
Forum Roportal
^Dorin

A fi roman azi - o rusine fara margini ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Statul te vrea prost!

 

Asta este obiectivul care il are acum presedintia Romaniei si cei de la putere.Copii de astazi vor fi lucratorii de pe santier de maine in mare parte.Indobitocirea populatiei si a elevilor se face prin programul scolar, mass media si diferiti factori.Sa luam un exemplu?Isteria privind H1N1 din 2009-2010 care a cuprins intreaga lume.Romanii au primit un vaccin cu efecte ulterioare necunoscute si fara efect.Statul, ca sa isi scoata banii a ,,prostit'' populatia sa se vaccineze , cu toate ca foarte multi nu s-au vaccinat.Al doilea exemplu?CARDUL DE SANATATE.Te va transforma intr-un sac cu organe la cheremul tuturor celor cu bani.Una din cele mai mari tepe nationale care te va transforma intr-o potentiala victima a propriei prostii.Bogatanul va plati ,,unde trebuie'' ca tu sa patesti un mic ,,accident'' si sa intri in moarte clinica.Atunci medicul chirurg te va hacui ca pe mielul de paste pentru niste banuti iar tu ai sa te uiti din rai sau din iad la cel care iti foloseste organul, veselind fericit cu prietenii, cu familia.Acest card va transforma populatia in rezerva de organe a bogatasilor.Plus ca mai si costa 2 euro x 15 milioane = 30 de milioane de euro pentru sionistii de la putere.Cardul nefiind folositor ar putea fi retras,insa baza de date care s-a umplut de informatii va face ocolul lumii pentru potentiali cumparatori de organe.Guvernul isi va cere scuze ca deobicei si mass-media nu va mai latra nimic in legatura cu cardurile.

 

Am deviat de la subiect,insa a fi roman este intr-adevar o rusine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.Sper să nu te superi că nu voi răspunde chiar punct cu punct la cele spuse de tine. Se vede clar că tu cunoşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am luat dupa Baselu, dar se vede degradarea invatamantului si prostia ministrilor , nu ma intereseaza salariile profesorilor sau analfabetismul altora.Mie imi pasa numai de mine.De ce m-ar interesa majoritatea analfabeta din tara lui papura-voda?N-au decat sa nu fie pregatiti pentru viata.In jungla de beton faci orice sa supravietuiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi, chiar dacă Boc a promis păstrarea salariilor decretată de Tăriceanu, peste 90% din profesorii pe care îi cunosc, atât din învăţământul superior cât şi din cel preuniversitar au votat cu alte partide.

Ăsta e un sindrom al votantului uituc. În prezent, marea majoritate a profesorilor, medicilor, poliţiştilor, dacă îi întreabă cineva cu cine au votat în 2009, spun clar: NU CU BĂSESCU ! Deşi, majoritatea dintre ei au votat cu Băsescu iar acum se vaită că de doi ani de zile li s-au tăiat salariile. Foarte bine: ei au vrut asta, pentru că ei l-au votat pe Băsescu. Fiecare a primit ceea ce ..a votat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

neata

sincer, nu am de ce sa imi fie rusine ca sunt roman

oricat ne-ar fi terfelit imaginea tiganii care au ajuns prin strainatate, eu intotdeauna am fost mandru ca sunt roman.

poate o sa vi se para un cliseu invechit dar chiar asta gandesc si probabil la fel as fi gandit daca m-as fi nascut evreu sau tigan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am luat dupa Baselu, dar se vede degradarea invatamantului si prostia ministrilor , nu ma intereseaza salariile profesorilor sau analfabetismul altora

Scuze, i-am răspuns lui Sikaryan, dar din greşeală am şters referinţa la el. Sigur, sunt lucruri pe care le constată toată lumea, dar nu de văicăreli avem nevoie, ci de soluţii.

 

Ăsta e un sindrom al votantului uituc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×