Sari la conținut
Forum Roportal
Lighty

Dezamagiri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

..........sunt dezamagita de relatia mea,dar nu pot renunta la ea! Cred ca mi-e teama de singuratate!

mi-e sufletul amar de aceasta dezamagire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........sunt dezamagita de relatia mea,dar nu pot renunta la ea! Cred ca mi-e teama de singuratate!

mi-e sufletul amar de aceasta dezamagire!

ar trebuii sa-ti faci curaj.....un om care te face nefericit cu siguranta nu e omul potrivit pt tine.....trebuie sa te poti baza pe el, sa fie alaturi de tine la bine si la greu, sa te inteleaga.......deci sa te faca sa-l doresti din suflet

eu am renuntat la un astfel de om.....si ca dovada ca e un ignorant.....vrea sa stie abia dupa o saptamana, de ce l-am parasit :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........sunt dezamagita de relatia mea,dar nu pot renunta la ea! Cred ca mi-e teama de singuratate!

mi-e sufletul amar de aceasta dezamagire!

E cea mai mare prostie sa stai cu cineva doar fiindca ti-e teama de singuratate. Doamne, cand aud asa ceva, imi vine sa ma dau cu capul de pereti! :spiteful:

Desparte-te de el si cauta-ti pe altcineva, nu mai sta intr-o relatie care nu te satisface din niciun pdv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt intr-o depresie din care nu stiu cum sa mai ies..am ajuns sa fac o fobie fata de o anumita persoana. :P :( .

Sa va povestesc poate are cineva o idee sau vre-o solutie pt mine pt ca asa nu mai pot continua..am :cheer: ajuns sa cred ca nu sunt normala..ca trebuie sa merg la psiholog...iar parintii mei sunt deja speriati :D

Eu sunt in clasa a 11a la un liceu de prestigiu din orasul meu dar care a ajuns sa fie plin de fitze si alte alea..

Ma rog..oricum am avut niste certuri foarte mari cu o colega...care ,cred eu, a fost pusa sa se ia de mine de fosta mea colega de banca ( m-am mutat de langa ea pt ca nu o mai suportam..n-am vazut in viata mea atata ipocrizie si rautate cat am vazut la fata aia :good: ).Deci comenta in fiecare zi..ma ameninta ca ma bate ..efectiv ma teroriza..asta a durat cam o luna si jumatate pana cand intr-o zi i-am raspuns si eu.In pauza urmatoare a trecut pe langa mine si pur si simplu mi-a tras una dupa cap si uite asa am dat si eu si ne-am batut :cheer: ( spre eterna mea rusine :yes: ).Oricum cand au auzit parintii mei au fost la diriginta pt ca respectiva mai avea antecedente...la ea era ceva obisnuit..dar stiti si voi cum e in ziua de azi..diriginta a primit o plasa mare si a durut-o in ... :(. Anyway s-au mai intamplat niste lucruri pe care nu mai are sens sa le zic dar pana la urma s-a potolit (cica..eu nu cred..cred ca asteapta o ocazie sa se razbune..pt ca pana la urma i s-a infundat si a trebuit sa taca). Acum eu am ales sa nu mai am nici o treaba cu fosta mea colega si acest lucru se pare ca a deranjat-o( nu prea inteleg de ce...eu nici macar nu o bag in seama)..dar acum desi nu imi mai zice nimik ele doua ma barfesc in fiecare pauza si cu fiecare ocazie si o fac in asa fel incat sa-mi dau si eu seama si sa ma simt nasol.Pur si simplu aia...de ex azi se uita fix la mine( ca vitelul la poarta 9) si dupa nu stiu ca a comentat cu my ex-deskmate.Asa fac zilnic..nu mai suport...ce le-am facut eu oamenilor astora...nu am vrut decat sa ne intelegem :tease: Nu mai sunt in stare de nimik cand le vad ca se bucura de fiecare chestie cat de mica , ce mi se intampla..rad si ma barfesc din orice sau mai exact din nimik. Mi-am dat seama ca , clasa mea este foarte imparita pe grupuri si grupulete si ca defapt nu poti avea incredere in nimeni...e foarte trist. NU stiu ce sa mai fac..am facut o fobie fata de aceasta fata..simpla ei prezenta ma irita..si cand vad ca ma mai si vorbeste de rau deja mi-a stricat ziua si imi revine frica de ea...desi logic nu prea are ce imi face dar oricumnu ma pot abtine sa nu ma simt as.. e foarte frustrant...Please help!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt intr-o depresie din care nu stiu cum sa mai ies..am ajuns sa fac o fobie fata de o anumita persoana. :tease: :P .

...Please help!!!!

 

Exista o solutie extrema prin care poti iesi din situatia asta...

Poti sa o accepti ca pe o rautate ce o sa contrabalanseze ceva foarte frumos ce o sa ti se intample in curand. :cheer:

Deci... de fiecare data cand le vezi barfind sau le auzi vorbind despre tine... incearca sa zambesti si sa te gandesti la ceva frumos... nu o sa fie usor... dar daca exersezi pana la urma o sa fie mai usor de tolerat.

Gandeste-te de exemplu la un baiat frumos de care ai sa te indragostesti nebuneste, si care la randul lui te va iubi...

Mecanismul prin care functioneaza ceva de genul acesta e foarte simplu... in momentul in care zabesti si te gandesti la ceva frumos iti folosesti intelectul pentru a decupla stimulul de raspuns: adica decuplezi rautatea perceputa din partea lor de raspunsul tau gen deprimare.

Incearca, uite... incearca o saptamana. Ai sa vezi ca de azi intr-o saptamana depresia asta de care povestesti va fi mult redusa daca incerci exercitiul asta de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........sunt dezamagita de relatia mea,dar nu pot renunta la ea! Cred ca mi-e teama de singuratate!

mi-e sufletul amar de aceasta dezamagire!

si eu sunt in aceeasi situatie.. :crazy: si mai dezamagita sunt de faptul ca el incercand sa caute un tap ispasitor pentru problemele noastre l-a acuzat pe prietenul lui ca se da la mine..si vrea sa se razbune pe el..omul asta n-are scapare..aveau dreptate cei de pe forum.. :tease:

 

catelusule...e usor cu teoria..da nu prea are efect in viata noastra..mai greu cu practica..am incercat orice..crede-ma..nu merge..depresia e o boala..nu un moft

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
catelusule...e usor cu teoria..da nu prea are efect in viata noastra..mai greu cu practica..am incercat orice..crede-ma..nu merge..depresia e o boala..nu un moft

 

:crazy: Ai incercat ce am spus eu si nu a mers? :tease:

Crede-ma cand iti spun ca depresia e o alegere personala... mai mult sau mai putin constienta :crazy: stiu ce zic... eu si depresia ne iubim de mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare dintre noi a fost dezamagit cel putin odata in viata sa...ar fi interesant sa discutam pe tema asta, poate despre cele mai mari dezamagri din viata...write whatever you want :o:

dezamagiri...hmm..., viata este alcatuita din succese si insuccese, sigur cu toti am fost dezamagiti ,cel putin o data in viata, insa cel mai rau este sa fii dezamagit de propria/ti persoana...cat despre ceilalti...,ei nu cred ca ne dezamagesc...,ci noi suntem care ne punem sperante prea mari in ei! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am sa va spun spun si eu dezmagirile mele:P (app sunt noua p aici)...pe langa faptul k ma scarbeste enorm societatea in care traim....colectivul in care invat pt k sunt niste ipocriti si prefacuti.

Am trait o dezamagire profunda din partea prietenului meu -fost prieten dak stau bn si ma gandesc-....il iubeam fff tare..eram orbita si nu asc p nimeni knd imi ziceau k totusi nu e bn...in fine...it`s a log story..am incercat sa il ajut din toate pct de vedere...dar stiti voi vb aia: Facerea de bine..futere de mama :alien: ...m`a acuzat k i`am furat banii...si ma intreb: cat de departe duce prostia si mizeria?? bineinteles k era o minciuna gogonata.parintii mei au fost f dezamagiti de el pt k il iubeau...

imi permit sa dau in mic sfat..:nu aveti incredere in nimeni pt k vei fi tradat...ai incredere in familia ta pt k sigur nu iti vrea raul (am trait`o p pielea mea)...

so: sa ai incredere numai in tine si in buzunarul tau. numai bine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×