Sari la conținut
Forum Roportal
tass

Copii nascuti in strainatate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am intilnit din nefericire,zic eu, familii de romani care nu isi invata copii romaneste, de asemenea familii de romani care nu isi lasau copii sa invete limba tarii in care erau stabiliti.Nici una dintre variante nu mi se pare corecta.

 

Ar fi bine sa invete ambele limbi, si romana, ca doar e limba lor nativa, dar si limba tarii in care s-au stabilit. Mai ales ca e mult mai usor sa inveti o limba straina de mic. Pe mine m-au dat parintii la o gradinita in limba engleza la 3 ani, si locuiam in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha....eu m-am nascut in Haifa si apoi am zburat direct in Rumeinia:))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intilnit din nefericire,zic eu, familii de romani care nu isi invata copii romaneste, de asemenea familii de romani care nu isi lasau copii sa invete limba tarii in care erau stabiliti.Nici una dintre variante nu mi se pare corecta.

Aia care nu-si invata copii romaneste ori sunt tampiti, ori sunt in delir! Este limba lor!

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia care nu-si invata copii romaneste ori sunt tampiti, ori sunt in delir! Este limba lor!

 

E usor sa-i judeci pe altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E usor sa-i judeci pe altii.

Niciun judecat! Eu daca as fi in situatia asta nu as face asta!.....E o simpla parere!

Ce aveti cu mine!?!?!?!?

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×