Sari la conținut
Forum Roportal
tass

Magie alba sau magie neagra? (topic combinat)

Postări Recomandate

Magia e magie...neagra sau alba, cum s-ar numi, vine de la Diavol...Sunt foarte multe lucruri care au magie fara sa ne dam seama...De exemplu, filme, jocuri, vrajitori, ghicitori, etc...Si lumea nu stie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Magia e magie...neagra sau alba, cum s-ar numi, vine de la Diavol...Sunt foarte multe lucruri care au magie fara sa ne dam seama...De exemplu, filme, jocuri, vrajitori, ghicitori, etc...Si lumea nu stie...

pss, psss... ai uitat magia dragostei ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau de magia stiintei, magia cunoasterii. :blink: :D

Dane...fiecare cu "durerea" lui ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dane...fiecare cu "durerea" lui ! :jester:

Esti de groaza omule...Ori unde merg pe forum esti si tu acolo...58 de posturi pe zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!E nebunie curata!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti de groaza omule...Ori unde merg pe forum esti si tu acolo...58 de posturi pe zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!E nebunie curata!!!!!!!!!!

 

mai... tu esti contabil de "deformatie" ! :jester:

super tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am putea lua in considerare ca magia este o cauza si un efect. un efect care in funtie de modificarile pe care le aduce asupra unui sistem social sau uman tindem sa spunem ca este alba sau neagra. o numim magie pentru ca nu avem destula informatie ca sa analizam cauza si efectul si in plus simturile noastre specializate nu ne permit sa receptionam tipurile de energie puse in joc. bun sau rau este o definitie care tine de scara de valori a unei societati, grup, sau a unui individ. poate undeva in africa sau pe alta planeta valorile sunt altele. si atunci revenind as spune ca daca noi am cauta sa ne dezvoltam si alti centri de receptie a informatiei energetice, dupa care am incepe sa invatam despre aceste procese am defini altfel magia si am folosi-o altfel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am putea lua in considerare ca magia este o cauza si un efect. un efect care in funtie de modificarile pe care le aduce asupra unui sistem social sau uman tindem sa spunem ca este alba sau neagra. o numim magie pentru ca nu avem destula informatie ca sa analizam cauza si efectul si in plus simturile noastre specializate nu ne permit sa receptionam tipurile de energie puse in joc. bun sau rau este o definitie care tine de scara de valori a unei societati, grup, sau a unui individ. poate undeva in africa sau pe alta planeta valorile sunt altele. si atunci revenind as spune ca daca noi am cauta sa ne dezvoltam si alti centri de receptie a informatiei energetice, dupa care am incepe sa invatam despre aceste procese am defini altfel magia si am folosi-o altfel...

ok, cu singura observatie ca magia este un efect ce rezida din gandire, dorinta, sentimente, etc, -efect ce produce o reactie in lant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok, cu singura observatie ca magia este un efect ce rezida din gandire, dorinta, sentimente, etc, -efect ce produce o reactie in lant.

hmm

exista trei emotii de baza: dragoste, ura, frica. fiecare din ele in functie de intensitate, pot duce la reactii ale creierului dintre cele mai neasteptate. o putem face controlat, bineinteles. acum ne putem intreba de ce o facem? asa cum spuneam pentru un feedback. cred ca ar trebui sa vorbim intai despre asta. vrem sa cunoastem sa aflam mai mult, sau sa obtinem ceva pe plan material? pentru ca sunt doua chestii absol;ut diferite. si aici, asa cum spunei intervine gandirea, dorinta si nu emotiile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×