Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aici am vorbit ca user, nu ca moderator

am şi eu păreri şi dreptul să le exprim

 

ca moderator vorbesc aşa , adică bolduit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici am vorbit ca user, nu ca moderator

am şi eu păreri şi dreptul să le exprim

 

ca moderator vorbesc aşa , adică bolduit

 

Bineinteles ca ai dreptul sa exprimi. :crazy: Foarte bine ca ai facut-o. Nu ti-am negat nici acest drept, dar nici nu pot vedea doua Diele. Adica nu cred ca Diela userul zice ca topicul asta n-are sens, iar Diela moderatorul poate sa considere altceva.

 

In fine, nu mai postez aici, pentru orice alta discutie pe tema, daca vreti sa imi spuneti ceva si sa va raspund, prefer privatul din acest punct incolo.

Editat de white.change

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare sa ne fie asa greu sa vorbim despre intimitate?

 

da

pentru ca intimitate presupune sa vorbesti despre tine

sa cobori in tine si sa lasi parti din tine sa iasa la iveala, la suprafata

in primul rand fata de tine

fata de altii cu atat mai greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare are lumea lui in care traieste. Doua persoane pot sa vada aceeasi imagine si s-o interpreteze total diferit.

Ce vrei, de fapt, prin acest topic?

 

Stiti ce observ eu, la modul general pe forumul asta (si numai)?

 

Cum vine cineva cu un thread mai serios, lumea ori bate campii cu gratie caterincoasa, ori apar genii neintelese care vorbesc din cartile si ideile altora, ori, ori...etc.

 

DE CE nu vorbiti in nume propriu?

EX: eu cred, mie mi se pare, mie mi s-a intamplat, eu simt ca...etc?

DE CE generalizati?

Traiti in numele cuiva?

Traiti in numele unei colectivitati?

Traiti din carti si dupa carti?

Unde sunt ideile VOAsTRE, personale?

Unde sunt trairile voastre?

Unde sunt exemplele din viata voastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiti ce observ eu, la modul general pe forumul asta (si numai)?

 

Cum vine cineva cu un thread mai serios, lumea ori bate campii cu gratie caterincoasa, ori apar genii neintelese care vorbesc din cartile si ideile altora, ori, ori...etc.

EU CRED ca nu esti userul in masura sa spui asa ceva pentru ca ai postat la caterinca mult si bine. NU, nu am sa iti caut postari sa iti dovedesc pentru ca este o parere personala :crazy:

Eu cred ca tu esti ass la batut campii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai cumva impresia ca am vorbit in numele altuia?

 

in numele altuia, nu

dar la modul general, da

insa postul meu (desi te-am citat pe tine) nu era in exclusivitate pentru tine

 

EU CRED ca nu esti userul in masura sa spui asa ceva pentru ca ai postat la caterinca mult si bine. NU, nu am sa iti caut postari sa iti dovedesc pentru ca este o parere personala :crazy:

Eu cred ca tu esti ass la batut campii

 

nu contest

unde este numai caterinca, da, scrii la caterinca, de ce nu?

la urma urmei, si caterinca e buna, te ralexeaza si, daca mai exista si alte persoane care iti intretin caterinca e si mai bine. dar asta nu inseamna ca toate topicurile sunt deschise pentru caterinca.

asta nu inseamna ca un om care scrie la caterinca nu poate scrie si serios

la fel de bine a face caterinca nu inseamna ca nu poti imbina glumele, caterinca si alte variatiuni pe aceeasi tema cu posturi serioase.

EU CRED ca sunt in masura sa scriu FIX ce poftesc, FIX ce gandesc, pentru ca am curajul de a o face.

 

revenind la ce am scris mai devreme, era o observatie (la fel de personala ca multe altele) cum ca oamenii in general se feresc de a vorbi despre ceea ce simt ei insisi, despre cum se simt pe ei insisi, despre ceea ce percep ei insisi

se deschid topicuri care te poftesc la a te cunoaste pe tine insuti, dar odata deschise se pierd in discutii despre balarii (si pot exemplifica o groaza de astfel de topicuri).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce pentru tine este bataie de joc pentru altii poate fi o chestiune serioasa.

 

Si nu toata lumea se simte atat de plina de sine incat sa tranteasca pretutindeni eu cred si eu consider.Trebuie multa inteligenta sa pricepi ca daca un user nu da citate din biblie, ziare sau google ESTE opinia dansului ?

 

Chiar daca spune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am folosit expresia "bataie de joc".

Nu am lezat nici inteligenta unora, nici insuficienta altora.

Personal, nu citez din Biblie si nu pentru ca nu cunosc versete, ci pentru ca nu gasesc rostul citatelor.

Nu sunt interesata sa discut in contradictoriu cu tine, ca sa pot observa ca te deranjeaza mai mult userul, si mai putin continutul posturilor. Ceea ce nu ma deranjeaza.

Succes in a fi contra.

Editat de Walpurgisnacht

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×