Sari la conținut
Forum Roportal
ousor

Prietenia adevarata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce am impresia ca nu esti de acord? :blink:

poate pentru ca eu nu stau la chef cu nimeni?... si poate ca prietenii ii cunosc dinainte de a astepta ceva de la ei? sau poate pentru ca vedem prietenia diferit?...sunt multe variante mai ales ca suntem atat de diferiti... :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate pentru ca eu nu stau la chef cu nimeni?... si poate ca prietenii ii cunosc dinainte de a astepta ceva de la ei? sau poate pentru ca vedem prietenia diferit?...sunt multe variante mai ales ca suntem atat de diferiti... :roll:

 

 

Daca zici tu! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre un prieten nu stii de la inceput decat ca iti place. Timpul dovedeste restul, adica prietenia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana sa-ti devina prieten , sa-l alegi sau sa te aleaga eu cred ca ti-a demonstrat...doar nu-ti faci un prieten pe care-l stii de o saptamana si zici gata, e prietenul meu de suflet...ii pui sufletul pe tava si apoi astepti sa-ti demonstreze ca nu ti-l transforma in laturi...sunt niste etape...cel putin....in fine..cam atat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai...sa zicem ca ti-a demonstrat o persoana ca iti este prietena,dar ce faci daca tu ,ipotetic vorbind,pleci la studii in strainatate,sau cel putin in alt oras,ce faci? Iti mai poate fi alaturi la greu? Decat prin telefon sau prin mess...asa iau si eu forumul la nevoie cand am nevoie de sfaturi sau altele...dar totusi...cand esti departe de persoana respectiva,nu se raceste ceva? Si totusi,cand va vedeti toate par normale,dar totusi stiti mai putine unul despre celalt...(imi place cuvantul totusi :D )

Cand esti departe multa vreme de un prieten,prietenia asta se transforma in amicitie zic eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti departe multa vreme de un prieten,prietenia asta se transforma in amicitie zic eu...

Deci nu inteleg: prietenia si amicitia nu inseamna acelasi lucru? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu inteleg: prietenia si amicitia nu inseamna acelasi lucru? :o:

Amicul e acela cu care iesi la o bere,la un film,la agatat ,etc.

In fata prietenului te dezbraci(sufleteste vorbind).

 

intai sa ai si apoi vezi tu in ce se transforma...

Am vazut...tinde spre amicitie acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amicul e acela cu care iesi la o bere,la un film,la agatat ,etc.

In fata prietenului te dezbraci(sufleteste vorbind).

Aha, am inteles...Daca e sa fie cum zici tu, pai cam toti avem mai multi amici, dar foarte putini prieteni, poate unul sau doi :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×