Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Un copil are nevoie de calculator!

Postări Recomandate

Naboo eu cunosc o mamica singura nu cu un copil ci cu trei copii cu varste de 1, 4 si 8 ani. Pe scurt bravul tatic si-a parasit copiii si mamica se descurca singura ( parinti nu mai are si doar ex-soacra ii mai da o mana de ajutor uneori ) cu un salariu de vreo 900 lei Sincer ma mir cat de puternica este aceasta mama si o face doar pentru copiii ei. Cu un asemenea gest le-ai insenina putin existenta lor prea desea lovita cand de una cand de alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Naboo eu cunosc o mamica singura nu cu un copil ci cu trei copii cu varste de 1, 4 si 8 ani. Pe scurt bravul tatic si-a parasit copiii si mamica se descurca singura ( parinti nu mai are si doar ex-soacra ii mai da o mana de ajutor uneori ) cu un salariu de vreo 900 lei Sincer ma mir cat de puternica este aceasta mama si o face doar pentru copiii ei. Cu un asemenea gest le-ai insenina putin existenta lor prea desea lovita cand de una cand de alta.

nu eu decid...

VOI DECIDETI...CINE ARE NEVOIE MAI MARE DE UN DESKTOP..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai care voi? tragem la vot sau cum? :lol2: din punctul meu de vedere lor le-as da calculatorul, pana la urma faci fericiti trei copii deodata, nu doar unul :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai care voi? tragem la vot sau cum? :lol2: din punctul meu de vedere lor le-as da calculatorul, pana la urma faci fericiti trei copii deodata, nu doar unul :)

voi...cei de aici ...

ca sa fie cat mai "transparenta" decizia mea..am hotarat ca VOI gasiti si alegeti persoana potrivita..

mai mult ce pot sa spun...

deci..tu ai gasit pe cineva...

poate altcineva gaseste alta persoana...si tot asa mai departe...

putem discuta pe tema asta...cine are nevoie mai mare si cine nu...

ideea este ca nu trebuie sa promiteti inainte de a primi eu coletul si de fi siguri ca persona respectiva este cea aleasa...

nu de alta...dar ar fi pacat sa faceti promisiuni aiurea..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai care voi? tragem la vot sau cum? :lol2: din punctul meu de vedere lor le-as da calculatorul, pana la urma faci fericiti trei copii deodata, nu doar unul :)

Pana ajung ala de 1 an si ala de 4 sa il foloseasca... se strica.

Plus.. probabil l-ar vinde, sa mai iasa din datorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No, pai atunci asta ramane propunerea mea. :lol2: Asteptam sa primesti premiul si apoi om vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-ar vinde caci este primit pentru copii, ei se vor bucura de calculator chiar daca sunt micuti dar pot desena, juca jocuri educatie, asculta cantece etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu l-ar vinde caci este primit pentru copii, ei se vor bucura de calculator chiar daca sunt micuti dar pot desena, juca jocuri educatie, asculta cantece etc.

Pentru cazul asta cu 3 copii cred ca s-ar preta mai bine un desktop mai low-end cu Linux, cum ziceam eu. Totul e sa adunam componentele. Sistemul lui Naboo am impresia ca e destul de performant, totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci nu il mai da la copii, il face cadou unui adult, dar schimbam titlul :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×