Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa presupunem ca Aminadjead este un om predestinat sa produca o catastrofa,si este instiintat de asta.Va crede el instiintarea si va inceta sau va perservera in actiunea sa?

Nu,nu va inceta,fii sigur de asta.

Dacă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din profeția lui Pavel se desprinde ideia că Fiul pierzări este un Om.

Din profetia lui Pavel, poti observa usor ca nu este un om, ci o categorie de oameni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din profetia lui Pavel, poti observa usor ca nu este un om, ci o categorie de oameni.

Măi Hans. Tu știi citi, sau ai orbu găini?

 

2 Tesaloniceni cap.2

3. Nimeni să nu vă amăgească

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Măi Hans. Tu știi citi, sau ai orbu găini?

 

Hans nu poate spune decat ceea ce a fost dresat sa spuna de catre ai lui din biserica unde s-a inscris. Hans e un tanar dependent fara personalitate si gandire proprie.

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hans nu poate spune decat ceea ce a fost dresat sa spuna de catre ai lui din biserica unde s-a inscris. Hans e un tanar dependent fara personalitate si gandire proprie.

Nu cred ca esti capabil sa pui diagnosticuri. Teroarea sub care ai trait din partea parintilor tai, si-au pus amprenta asupra ta, incat esti descalificat din start la astfel de joburi.

 

Daca tot stii atat de multe, spune-mi si mie:

1. Ce biserica?

2. Cat de tanar?

3. Cat de dependent si de cine?

4. Cat de fara gandire proprie?

:)

 

Măi Hans. Tu știi citi, sau ai orbu găini?

 

2 Tesaloniceni cap.2

3. Nimeni să nu vă amăgească

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca esti capabil sa pui diagnosticuri. Teroarea sub care ai trait din partea parintilor tai, si-au pus amprenta asupra ta, incat esti descalificat din start la astfel de joburi.

 

Daca tot stii atat de multe, spune-mi si mie:

1. Ce biserica?

2. Cat de tanar?

3. Cat de dependent si de cine?

4. Cat de fara gandire proprie?

 

Chiar nu ma intereseaza biserica care ti-a spalat creierul. am o biblie, o citesc si imi formez singur parerile. Ceea ce tu nu poti, le iei de-a gata, din dogmele bisericii unde apartii. Ceea ce denota, in ciuda evidentelor biblice (care sustin ca e vorba de un om nu de categorii de oameni), ca esti spalat pe creier.

 

ps.e adevarat ca sunt si mici anticristi, care sunt in lume inca de la nasterea Mantuitorului

Editat de Steinbrenner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu ma intereseaza biserica care ti-a spalat creierul. Eu am o biblie in casa, o citesc si imi formez singur parerile. Ceea ce tu nu poti, tu le iei de-a gata, din dogmele bisericii unde apartii. Ceea ce denota, in ciuda evidentelor, ca esti spalat pe creier.

Bine ai spus:pareri. Caci tot ceea ce spui - atat despre persoana mea, cat si despre bisericile neoprotestante enumerate de mine - sunt doar pareri, departe de adevar. :o:

 

Esti capabil sa duci o discutie bazata pe doctrina ca sa compari ortodoxia cu sectele neoprotestante, sau poti doar sa iti dai cu parerea ca as fi spalat pe creier? :) Poti sa incluzi in discutie si o a treia parte, adica parerea ta vis a vis de cele doua doctrine...ca sa nu te simti neglijat in discutia noastra... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa vezi cat de rau pricepi, raspunde-mi de inceput, la o singura intrebare: in ce Templu al lui Dumnezeu se va aseza? :doh:
Măi Hans.

Templul nu poate fi dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×