Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Ce te mai tine aici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Musai sa furi becul dupa aia!

 

P.S. Serios vorbind, becul il fura tot astia de la "conducere", mniezaii si cezaii lor de retarzi. Le doresc un cancer cit mai dureror si incurabil din tata-n fiu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Speranta ca lucrurile sa se indrepte, dorinta de a contribui la o schimbare in bine.

Speranta asta e desarta. Tara asta a fost asa dintotdeauna, nu de ieri de azi. Probabilistic e ca va ramane asa mult timp si de acum incolo, asa ca cel mai bine e sa pleci.

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...faptul ca nu am de gind sa plec la spalat bude in alte parti. Pe voi ce va mai tine???

Multi au inceput de jos, sa stii...sau vrei direct postul cel mai inalt ? :think:

 

Am auzit destule persoane care imi spuneau c-ar face orice, doar sa aiba ceva stabil in strainatate - maturator de strazi, de buzi, whatever...

 

Poate ca tu nu iti doresti sa pleci indeajuns... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las' ca in vreo 3-5 ani o sa fuga toti care pot, cu atas sau fara...

Eu nu cred asta.

 

Poate ca situatia economica a Romaniei nu-i chiar roza. Poate ca aici cu nivelul de competente pe care il ai stai pe bani mai putini, intr-o casa mai mica, intr-un oras mai urat DAR se poate trai bine si aici.

 

Moneda finala in care sunt convertite toate oportunitatile occidentului este Fericirea. Poti fi fericit si in Romania daca dai prioritate la prioritati.

 

Intr-un episod din Zona Crepusculara parca, un individ ajunge intr-o locatie feerica, o plaja minunata, conditii, etc. unde il intampina un tip imbracat in alb ce-i explica faptul ca singura limitare este ca nu are voie sa munceasca. Individul crede ca ajuns in Rai. Dupa o perioada initiala in care s-a bucurat de diverse, a inceput sa se plictiseasca si a cerut de munca. Cererea i-a fost refuzata iar in momentul respectiv individul ii spune tipului in alb: Pai fara munca locul asta este un Iad. Raspunsul primit a fost "Pai unde crezi ca te aflii?"

 

In Romania este mult de munca, foarte mult. Deci... Romania este un Paradis. :think:

Din pacate, multi nu vad Paradisul asta pentru ca nu sunt dispusi sa munceasca. Se multumesc sa "existe" intr-un job pe care il urasc si apoi sa se planga. Munca adevarata inseamna sa te darui pe tine insuti, sa gasesti acel ceva ce tu poti face cel mai bine si sa-l faci cu fiecare ocazie ce se iveste. Pe bani sau fara bani, sa arzi in flacarile propriei pasiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×