Sari la conținut
Forum Roportal
SebyM

Servere Lineage 2 Free

Postări Recomandate

gasim desigur, liste cu servere de Lineage, dar toate sunt sortate dupa numarul de voturi sau numrul de intrari/iesiri de pe site. poti sa te uiti cat vrei la comentarii, dar majoritatea sunt aruncate de useri furiosi pe server sau de useri 'rasplatiti' ca sa faca publictate (pozitiva sau negativa) serverului...

ce parere aveti, cei care intradevar jucati pe un server de lineage free si/sau pe oficial

cum e un server Custom(emulat) fata de Original ? se merita sa joci la rate mai mari (3x, 5x, 10x sau chiar 300x) sau pur si simplu distrug frumusetea jocului ?

 

multi spun ca 1x (oficialul) e mult prea plictisitor, si ca un server cu rate mai mari ar fi o mai buna initiere in ale jocului, desigur cu rate in raza 3x-5x, plus ca pe serverele custom (bune) gasesti event-uri inedite si, cumva, te atasesi comunitatii

voi ce aveti de spus ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gasim desigur, liste cu servere de Lineage, dar toate sunt sortate dupa numarul de voturi sau numrul de intrari/iesiri de pe site. poti sa te uiti cat vrei la comentarii, dar majoritatea sunt aruncate de useri furiosi pe server sau de useri 'rasplatiti' ca sa faca publictate (pozitiva sau negativa) serverului...

ce parere aveti, cei care intradevar jucati pe un server de lineage free si/sau pe oficial

cum e un server Custom(emulat) fata de Original ? se merita sa joci la rate mai mari (3x, 5x, 10x sau chiar 300x) sau pur si simplu distrug frumusetea jocului ?

 

multi spun ca 1x (oficialul) e mult prea plictisitor, si ca un server cu rate mai mari ar fi o mai buna initiere in ale jocului, desigur cu rate in raza 3x-5x, plus ca pe serverele custom (bune) gasesti event-uri inedite si, cumva, te atasesi comunitatii

voi ce aveti de spus ?

acuma downloadez si eu lineage 2 si vreau sa incep sa joc dar nu m-am descurcat pana acuma sa fac rost de nici un site cu servere unde sa-mi fac si eu cont.va intreb dak n-ar putea cineva sa imi zik un site cu servere si sa-mi recomande un server de calitate(adik sa fie cat mai aproape de cele oficiale)si nu vreau sa fie un server cu 10X sau chair mai mult...eu as prefera un server de 2-3x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sebi Monoranu ?

Daca da, presupun ca iti dai seama cine vorbeste acum...

Zi-mi si mie un id de mess ceva... Vreau sa mai discutam depre Lineage.

 

 

 

In cazul in care am gresit persoana, imi cer scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gasim desigur, liste cu servere de Lineage, dar toate sunt sortate dupa numarul de voturi sau numrul de intrari/iesiri de pe site. poti sa te uiti cat vrei la comentarii, dar majoritatea sunt aruncate de useri furiosi pe server sau de useri 'rasplatiti' ca sa faca publictate (pozitiva sau negativa) serverului...

ce parere aveti, cei care intradevar jucati pe un server de lineage free si/sau pe oficial

cum e un server Custom(emulat) fata de Original ? se merita sa joci la rate mai mari (3x, 5x, 10x sau chiar 300x) sau pur si simplu distrug frumusetea jocului ?

 

multi spun ca 1x (oficialul) e mult prea plictisitor, si ca un server cu rate mai mari ar fi o mai buna initiere in ale jocului, desigur cu rate in raza 3x-5x, plus ca pe serverele custom (bune) gasesti event-uri inedite si, cumva, te atasesi comunitatii

voi ce aveti de spus ?

 

 

 

 

va rog daca stiti ceva servere de lineage 2 care se joaca free va rog frumos sa imi spuneti si mie ca sunt interesat de acest joc

va multumesc astept oferte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

www.l2.hopzone.net ... cateva sute de servere cu rate mari sau mici ... sunt pe acolo si destule servere romanesti. Oricum ... dintre serverele de lineage romanesti cele mai cunoscute presupun sunt www.lineage.ro (dexternet-ul) si www.lineage2.g1.ro (nu stiu sigur daca mai este bun linkul dar cert este ca serverul merge). Oricum ... eu joc pe Dexternet ... nu laud ca ar fi mai breaz ... doar joc pe el. Ca idee:

Prophet - lvl 60

Bounty Hounter - lvl 68, lvl 63

Blade Dancer - lvl 60

Hawk Eye - lvl 71

Cu toate joc ... dar main char ... e HE-ul :think:

Pentru detalii cu si despre joc aruncati cu un email in mine. Cyah.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci ... diferenta este ENORMA ... rate x1 inseamna saracie leveling greu etc in schimb iti ofera acel timp pentru a vedea partea cea mai frumoasa a jocului gandestete la rate ca niste cheaturi din punctul meu de vedere cele mai acceptabile rate ar fi x5x5x5x3 asa ar fi ceva mai aproape de realitate nu sunt de acord cu ratele x60 sau x30 treci prea repede peste joc si pierzi multe cunostinte necesare pentru viitor ... nu cred k exista vreun mod prin care am putea compara oficialul cu pirateria ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oo, da

1X=crima, mai ales in ziua noastra... atata graba si agitatie

 

Lineage chiar poate fi o scapare, o relaxare, dar la 1X e ... o plictiseala

 

PS: pentru cine a cerut un server bun: www.myL2.ro (deschis recent de your's truly, in incercarea de a-l face cel mai bun )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1x e pt cei ce au bani in buzunar si ishi permit sa joace pe oficial intre 2x si 7x sunt Pro Playeri care nu au bani sa joace pe official iar rata mai mare de 10x ii pt nubi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce joaca pe high rate-uri asta e cred cel mai rezonabil srv pe care m-am tot chinuit sa-l gasesc... un admin la locul lui si un servar fara bugguri ... joc de cand era L2 C1 si nu cred ca am gasit ceva neinregula pe acest servar nou deschis de 2 zile.

 

Lineage 2 C5 - L2MMO3D server dual opteron, 4 giga ram, 100 mb connection

Ratele sunt de 30x

 

L-am testat o zi impreuna cu adminul servarului merg toate comenzile, skillurile ca pe retail.

In GM shop se gasesc toate itemele necesare mai putin nobless care trebuie sa-l faci.

Olympiada merge si ea. Te poti casatorii in hene dupa ce te logodesti. Geodata este la zi nu poti sa omori prin pereti sau chestii de genu.

Secret book of giants il primesti la lvl 40 cand iti schimbi ocupatia.

Orasele au buffer iti alegi tu ce buffuri vrei sau poti sa alegi sa le primesti toate (profet, sws, bd, wc si buffurile care le primesti din clan hall) doar 24 de buffuri poti sa ai maxim.

Skillurile de clan merg si ele.

Primesti skillurile odata cu lvl-ul, ocupatia ti-o schimb de la pisica din giran sau din oricare alt oras... merge si subclass .....

Enchant max este +25.

Rata este de 65%

Are si 7 signs

si events de tip Capture The Flag (CTF) si Team Vs Team (TVT)

Lvl maxim in joc 80.

 

Puteti si voi sa verificati la http://l2.mmo3d.com/connect.php

Tot ceea ce trebuie sa faceti este simplu sa aveti lineage 2 C5 instalat si updatat.

Apoi C:\WINDOWS\system32\drivers\etc modificati in host

 

el trebuie sa arate cam asa:

 

 

# Copyright 1993-1999 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

 

127.0.0.1 localhost

209.145.126.236 L2authd.lineage2.com

 

apoi lansati jocul din

Lineage II\system\l2.exe

 

Have FUN

Sigur o sa va placa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×