Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Ce te mai tine aici?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma refer la ce te-am intrebat prima data.

Nu cred ca un training poate oferi raspunsul mult cautat.

Nici eu nu cred ca-ti poate oferi Raspunsul dar cred ca te poate ajuta pe calea personala spre propriul raspuns.

Trainingurile, intalnirile cu oamenii interesanti, cartile si articolele de pe net, toate functioneaza ca o acumulare de masa, ca o crestere in presiune si cand se ajunge la masa critica... poate apare si Raspunsul.

 

Uite... de exemplu la mine, un alt factor ce contribuie in ultima vreme la acumularea de masa este constientizarea Integritatii. Constientizarea faptului ca una este la mine in cap si alta este in actiunile mele. Lipsa aceasta de integritate, cand este constientizata, devine foarte motivatoare pentru ca Integritatea este una dintre valorile mele de baza alaturi de Nonviolenta, Simplitate si Egalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie varsta de vina?

Nu stiu... poate este un factor ce influenteaza.

Eu cred ca transformarile, mai mari sau mai mici, pot aparea oricand. Tot ce ia este un moment de trezire, un moment in care sa vezi Viata mai clar.

Acest moment apare pentru unii in adolescenta, pentru altii in facultate sau dupa facultate, sunt altii pentru care poate apare la pensie si mai sunt si unii pentru care nu apare niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Integritatea este una dintre valorile mele de baza alaturi de Nonviolenta, Simplitate si Egalitate.

Avatarul ti se potriveste la perfectie ! :flowers:

 

N-am mai vazut pe nimeni asa pacifist...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avatarul ti se potriveste la perfectie ! :flowers:

 

N-am mai vazut pe nimeni asa pacifist...

Multumesc!

Ma bucur sa descoper ca lucrul la propria persoana mai da si rezultate vizibile din exterior. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea de tara este cea care ma tine aici. Iubesc acest pamant. Este al nostru, al romanilor adevarati. Il meritam. De ce sa fiu eu cea care pleaca, cand sunt atatia care chiar nu-si au locul in Romania? Pe langa asta, n-as putea sa plec stiind cati oameni si-au pierdut viata pentru a apara aceasta tara. Din respect pentru ei, prefer sa raman aici si sa lupt, incercand sa schimb ceva, in ciuda faptului ca uneori pare imposibil. Dar eu sper... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
raman aici si sa lupt, incercand sa schimb ceva, in ciuda faptului ca uneori pare imposibil. Dar eu sper... :)

In retrospect, all revolutions seem inevitable. Beforehand, all revolutions seem impossible. - Michael McFaul,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din respect pentru ei, prefer sa raman aici si sa lupt, incercand sa schimb ceva, in ciuda faptului ca uneori pare imposibil. Dar eu sper... :)

Ai grija sa nu fii calcata pe trecerea de pietoni, omorata din greseala de vreun infractor/violator, internata intr-un spital public, cucerita de vreun interlop :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea de tara este cea care ma tine aici. Iubesc acest pamant. Este al nostru, al romanilor adevarati. Il meritam. De ce sa fiu eu cea care pleaca, cand sunt atatia care chiar nu-si au locul in Romania? Pe langa asta, n-as putea sa plec stiind cati oameni si-au pierdut viata pentru a apara aceasta tara. Din respect pentru ei, prefer sa raman aici si sa lupt, incercand sa schimb ceva, in ciuda faptului ca uneori pare imposibil. Dar eu sper... :)

sa lupti... cum?sa schimbi... ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×