Sari la conținut
Forum Roportal
Ceci 26

Puncte albe pe fata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! De vreun an mi-au iesit niste puncte albe pe fata,mai exact pe obraji pe care le-am tot scos si s-au inmultit oarecum. In ultima perioada nu le-am mai scos si am fost la dermatolog. Mi-a zis ca singurul lucru pe care il pot face e sa merg la cosmetica, dar mi-e teama ca daca mi le scoate imi raman gauri pe fata. Stie cineva exista posibilitatea sa dispara de la sine? Merci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa te sfatuiesc bine.Daca mergi la cosmetica sa ti le scoata nu iti vor ramane gauri pe fata, ci cateva semne care vor persista 2-3 zile, in functie de tipul tau de ten si de cate puncte albe ai.Apropo, cosmeticiana face totul manual(in general), deci este dureros, sa stii.Nu e ca si cum te-ai duce si te-ai relaxa, iar dupa vreo 45 de minute tenul tau arata impecabil.E ceva de indurat...dar eu spun ca rezultatul merita.

 

 

Sfatul meu este sa mergi totusi la cosmetica medicala si nu la orice salon de infrumusetare.Apoi, va trebui sa te tii de treaba si sa frecventezi cosmeticiana aleasa cat de des iti va spune ea(nu pentru totdeauna, ci pentru o perioada limitata, in functie de cum raspunde la tratament tenul tau).

 

P.S.Dermatologul poate sa iti recomande o persoana care face cosmetica medicala buna, in care are incredere.Ei intre ei se recomanda, de obicei si e mai sigur asa.

 

De la sine nu cred ca o sa dispara.

Sper ca ti-am fost de ajutor! :) Succes!

Editat de Ana 1996

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa te sfatuiesc bine.Daca mergi la cosmetica sa ti le scoata nu iti vor ramane gauri pe fata, ci cateva semne care vor persista 2-3 zile, in functie de tipul tau de ten si de cate puncte albe ai.Apropo, cosmeticiana face totul manual(in general), deci este dureros, sa stii.Nu e ca si cum te-ai duce si te-ai relaxa, iar dupa vreo 45 de minute tenul tau arata impecabil.E ceva de indurat...dar eu spun ca rezultatul merita.

 

 

Sfatul meu este sa mergi totusi la cosmetica medicala si nu la orice salon de infrumusetare.Apoi, va trebui sa te tii de treaba si sa frecventezi cosmeticiana aleasa cat de des iti va spune ea(nu pentru totdeauna, ci pentru o perioada limitata, in functie de cum raspunde la tratament tenul tau).

 

P.S.Dermatologul poate sa iti recomande o persoana care face cosmetica medicala buna, in care are incredere.Ei intre ei se recomanda, de obicei si e mai sigur asa.

 

De la sine nu cred ca o sa dispara.

Sper ca ti-am fost de ajutor! :) Succes!

 

 

Multumesc pentru sfat. Ma voi adresa din nou dermatologului si-l rog sa-mi recomande o persoana care face cosmetica medicala...sper sa fie ok pana la urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×