Sari la conținut
Forum Roportal
piwik`

Cu ce calatorim?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta ma surprinde!!!    Daca este in mana romanilor este furat din toate partile, vor veni STRAINI sa manageze si va deveni un business profitabil.   

Am vazut la Nadlag cum un tigan a trecut granita sa ajunga la SHOP, desi vazut NIMENI nu i-a zis NIMIC.   A intat in SHop si l-a golit de ce voia el,

a plecat pe unde a venit fara un cuvant din partea nimanui.  "Ca in codru" ... vorba poetilor.   

https://evz.ro/fara-magazine-duty-free-pe-aeroportul-otopeni-pasagerii-nu-vor-mai-putea-face-cumparaturi-la-preturi-fara-taxe.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar bați câmpii. Între 1 și 8 iulie sunt închise. Mare brânză. Se întâmplă peste tot. Și mai ales la aia care pretind ca țară asta sa fie țiplă. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

Iar bați câmpii.

De ce esti asa de scarboasa???    Fiecare vede un lucru cu ochi personali NU cum iti place tie sau altuia.  

Pe tine comunistii te-au educat, crescut sa devii cine ai ajuns ... pe mine NU.     

Intr-o tara care se respecta asa ceva nu se intimpla!!!  Doar acolo din cauza tiganimii de care nu se poate atinge ca sint INTERLOPI, un nou titlu NOBIL.

Daca la New York sau in Dubai s-ar intampl asta, ce PLM ai comenta, ca-i "Mare brânză"???

Nu numai parerea mea este asta pe Planeta despre calitatea vietii din romania din cauza tiganimii. 

Chiar am terminat de citit articolul de mai jos, ca mai circula si altii prin lume si ceea ce este NORMAL acolo, nu prea este acceptabil in alta parte. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerile tanarului German cu origini din Ardeal: 

„M-au surprins mult prețurile. Cum să aveți asemenea prețuri? Am fost într-un restaurant la Cluj și de abia mi-au ajuns banii să plătesc la sfârșit. Așa ceva nici în Frankfurt și Berlin nu vezi, iar Frankfurt e centru financiar european”, a spus el.

La Sibiu, într-un alt restaurant, a rămas surprins de modul în care se comportau clienții de la o masă alăturată, fără ca cineva să intervină. „Erau unii care urlau, vorbeau la telefon pe difuzor și au spart la un moment dat și un  pahar, dar nimeni nu îndrăznea să-i pună la punct, să le spună să vorbească măcar mai încet. Și culmea că restaurantul era unul bine cotat, aflat în centrul orașului, iar când am ieșit am văzut și o mașină de poliție un pic mai încolo”, a adăugat el.

„Am fost într-un supermarket german din România și am văzut aceleași produse ca în Germania, dar mai scumpe. Eu știam că românii au salarii de cel puțin 5-6 ori mai mici ca în Germania sau Franța, ba chiar mai mici și decât în țări ca Italia și Spania unde veniturile nu sunt mari, dar văd că românii rabdă și plătesc mai mult ca noi”, a mai spus el.

Cel mai recent, patronul restaurantului s-a lăudat că vinde cafeaua mai scumo ca în Dubai și că va introduce în meniu cel mai scump burger, la 6.200 de euro, depășind astfel recordul unui local de lux din SUA unde același burger costă 6.000 de dolari.

 

https://adevarul.ro/stiri-locale/cluj-napoca/cum-a-ramas-marcat-un-german-de-un-restaurant-din-2280060.html?utm_source=Site&utm_medium=EvzArticol&utm_campaign=CrossExtern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca te pisc când spui mizerii despre tara în care te-ai născut. Ai grija ca nu am uitat. 

Acum ai semnalat de fapt un lucru pozitiv și nu ți-ai dat seama. Dar comentariul tău a fost porcesc. Corupția e prezenta în orice colt al lumii unde este rost de cașcaval. Nu e românească treaba. E omeneasca. Asa ca nu arunca cu căcat în noi pe tema asta. Au intervenit băietii, se rezolva. 

Ai grija. Nu citesc tot ce debitezi, normal, dar când te prind te ard. Ca esti cam nesimtita. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am treaba cu bucata de pamant pe care m-am nascut ci cu persoane mizerabile si fara valoare ce tine. 

Nu ridic in slava un scutec plin de kkt pe care scrie ROMANIA sau orice alta denumire comunista inventat de HOTI si CRIMINALI.

Nesimtita esti TU ca nu mai simti nici putoarea in care te afli din cauza bolii de Tiroida netratata. 

Mai cunosc din astea ca tine, care din ori ce text inteleg doar versiunea comunista sa atace.   Coruptia e una, furtul e alta si se vede acolo

mult mai mult decat oriunde pe planeta.   De la COLECTIVIZARE incoace am vazit si experimentat destul ACOLO ca sa ma conving ca un mare

numar din desteptii in PUTERE  cine sint.  Doar daca vorbim de drumuri, pentru care s-a dat bani de la EUROPA dar tiganii romani au impartit

intre ei si restul nu conteaza.  A mentionat si tanarul german ca nu sint drumuri decat pentru ciobani cu oile si alti INTERLOPI.

Treaba este atat de romanesca precum iti iubesti tu "tara în care te-ai născut" te-au educat cum au vrut si-i crezi minciunile zilnice ca n-ai incotro.  

 "Au intervenit băietii, se rezolva."   =   Asta-i o amenintare???  in stil de interlopi ...

 

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Articolul ăla (semnat de un anume autor pe nume Ștefan Lică) despre un „tânăr din Germania” care a fost la un restaurant din Cluj și aproape că nu i-au ajuns banii să plătească, este pur și simplu un articol tendențios, o abureală. Probabil o invenție de-a autorului Lică, un oarecare Lică a cărui misiune o fi minimalizarea cu orice preț a României. 

Să fim bine înțeleși. Nici pe departe nu susțin că în România e ok, aș scrie o carte despre neregulile de aici și despre ceea ce ar trebui îmbunătățit. Dar asta ar fi o altă discuție.

Dar să revenim la articol...

Ni se spune că un tânăr din Germania aproape că n-a avut bani să-și plătească consumația într-un restaurant din Cluj. Dar nu ni se specifică numele restaurantului și ce a consumat omul nostru. Pe bune? Omul o fi fost șomer și se aștepta ca în România mâncarea și băutura să fie moca sau măcar la un preț modic. În articol nu se suflă o vorbă despre faptul că în Germania, o masa la un restaurant rezonabil costă cel puțin de două ori mai mult. Și nu vorbesc de restaurantele de lux.

Bun, nu mai insist. Articolul e o făcătură și consider că nu e bine să se popularizeze astfel de articole.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o amenințare, fomeie bolunda ce ești. Băieții de la DNA au trimis cazul în judecata, la asta ma refer.

Ma rog, mai nou sunt și multe fete pe acolo, din păcate. Știu destul de sigur doar un singur caz de fata DNA animata, la momentul respectiv, de multa bună credință și dorința sa prindă câți mai mulți infractori. Elena Botezan. Dacă tot veni vorba de băieți.

Dar tu consideră ca te ameninț cu pișcături când te prind ca o iei razna. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu meriti sa mai discut cu tine.   

Aia-si desface picioarele sa rezolve problemele precum in communism s-a facut, nu-i asa???

Mereu era o Eroina al clasei correkte muncitoare care LUPTA ... contra baieti, in cazul asta.

Oare ce mai doreste sa prinda tovarasa ... :)))    

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Olguța, no ofence, Atunci când nu-ți convine o replică, o dai imediat pe comunism. Este deja un șablon care te-a consacrat. Dacă mai continui așa, o să creadă lumea că, de fapt, tu ești singura comunistă/pensionară de pe aici.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×