Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Vaccinarea obligatorie pentru bebelusi. Pro si contra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te rog sa imi dai niste nume de persoane care s-au supus unei astfel de anestezii si niste cifre. Pentru ce fel de interventii.Persoane din Romania m-ar interesa.

Nu esti in postura in care sa imi spui despre ce imi pot cu pararea. Pentru mine esti o impostoare si atata timp cat o sa scrii ineptii pe forum sustinand ca sunt adevaruri descoperite de mari savanti (desi neatestate in cifre) o sa te combat in maniera pe care o doresc , demascandu-ti ipocrizia.

Capisci?

 

Ce stii tu despre fetisuri? Nu vrei sa mai deschizi un topic sa discutam si despre asta? Poate ca ideile paranoide pe care le ai in legatura cu conspiratiile mondiale s-au impletit armonios cu deviatiile sexuale. Ar fi un subiect interesant.............

 

 

 

 

Stai linistita e de ajuns sa iti citeasca o postare . Felul in care gandesti iese la suprafata ca un bulbuc de sulf ascuns intr-o sticla.

 

In primul rand tu nu ai ce sa combati pentru ca nu ai studii :lol2:. Tu de medicina vorbesti din ziare.

In al doilea rand, vom discuta dupa ce vei fi studiat in china cativa ani. Pana atunci ... :)

Parerea ta in materie medicala este nula. Prin urmare nu vad ce vrei sa combati :lol2: .

Ma combati cu wikipedia? :haha:

 

De ce nu vin cei cu studii sa ma combata? Inca ii astept. Tu poti sa scrii , sa faci galerie, insa pana acum nu ai adus nici un argument. Unde sunt argumentele. Pot lua in considerare ceea ce scrii chiar daca nu ai studii dar esti documentata. Tu cu ce ma contrazici pe mine? Cu stirile de la ora 5?

Ti-am mai spus ca parerea ta despre mine valoreza nimic ( adica 0)

 

Repet, daca vrei sa ma combati poti sa incepi prin a-mi aduce contraargumente!! Iti poti urma sfatul de a trece pe la Biblioteca Univeristatii, nu ti-ar prinde rau.

 

Legat de competenta medicinei traditionale chineze, well, nu ai de cat sa imi demonstrezi cum ea este invalida, prin argumente evdent. Ma gandesc ca tarile asiatice, se baseaza pe acest sistem degeaba. Au un sistem medical de 2 lei dar sunt cei mai longevivi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand tu nu ai ce sa combati pentru ca nu ai studii :). Tu de medicina vorbesti din ziare.

Nu stii ce studii ce studii am eu. Atata timp cat e adevarat ce spun , pot sa vorbesc si din stele, intelegi?

 

In al doilea rand, vom discuta dupa ce vei fi studiat in china cativa ani. Pana atunci ... :haha:

Ce anume sa studiez in China? Pozitiile in care se echilibreaza componentele chimice din organism?Nu, multumesc frumos.China e ceva pol de referinta in materie de stiinta?

 

De ce nu vin cei cu studii sa ma combata? Inca ii astept.

Poti sa ii astepti. Recunosc ca e un subiect pe cat de controversat, pe atat de idiot ca mod de abordare, asa ca imi pare rau ca am intrat ........Oameni de stiinta, auzi. Cu diploma de vraci?

Tu cu ce ma contrazici pe mine? Cu stirile de la ora 5?

Cu realitatea. Tu ai spus ca vaccinurile produc bolile cu pricina iar eu ti-am spus sa te uiti in jur, esti inconjurata de zeci de mii de familii ai caror copii sunt vaccinati si sunt sanatosi. Tu esti vaccinata, si eu sunt si multi altii. Iar tu sustii in continuare ca guvernele si medicii manipuleaza masele. In concluzie noi vaccinatii suntem cu un pas in urma pentru ca nu am citit tratatele tale de doi bani fara nici o aplicabilitate practica.

 

Legat de competenta medicinei traditionale chineze, well, nu ai de cat sa imi demonstrezi cum ea este invalida, prin argumente evdent. Ma gandesc ca tarile asiatice, se baseaza pe acest sistem degeaba. Au un sistem medical de 2 lei dar sunt cei mai longevivi. :)

Pai de ce nu deschizi un topic despre asta? Poate aflam cum sa ne salvam viata dupa ca o sa facem teribilele boli impotriva carora am fost vaccinati

 

De ce te tot hilizesti atat? E legat de fetisuri sau.........asa esti tu, mai fericita?

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand tu nu ai ce sa combati pentru ca nu ai studii :lol2:. Tu de medicina vorbesti din ziare.

Nu stii ce studii ce studii am eu. Atata timp cat e adevarat ce spun , pot sa vorbesc si din stele, intelegi?

 

In al doilea rand, vom discuta dupa ce vei fi studiat in china cativa ani. Pana atunci ... :haha:

Ce anume sa studiez in China? Pozitiile in care se echilibreaza componentele chimice din organism?Nu, multumesc frumos.China e ceva pol de referinta in materie de stiinta?

 

De ce nu vin cei cu studii sa ma combata? Inca ii astept.

Poti sa ii astepti. Recunosc ca e un subiect pe cat de controversat, pe atat de idiot ca mod de abordare, asa ca imi pare rau ca am intrat ........Oameni de stiinta, auzi. Cu diploma de vraci?

Tu cu ce ma contrazici pe mine? Cu stirile de la ora 5?

Cu realitatea. Tu ai spus ca vaccinurile produc bolile cu pricina iar eu ti-am spus sa te uiti in jur, esti inconjurata de zeci de mii de familii ai caror copii sunt vaccinati si sunt sanatosi. Tu esti vaccinata, si eu sunt si multi altii. Iar tu sustii in continuare ca guvernele si medicii manipuleaza masele. In concluzie noi vaccinatii suntem cu un pas in urma pentru ca nu am citit tratatele tale de doi bani fara nici o aplicabilitate practica.

 

Legat de competenta medicinei traditionale chineze, well, nu ai de cat sa imi demonstrezi cum ea este invalida, prin argumente evdent. Ma gandesc ca tarile asiatice, se baseaza pe acest sistem degeaba. Au un sistem medical de 2 lei dar sunt cei mai longevivi. :)

Pai de ce nu deschizi un topic despre asta? Poate aflam cum sa ne salvam viata dupa ca o sa facem teribilele boli impotriva carora am fost vaccinati

 

De ce te tot hilizesti atat? E legat de fetisuri sau.........asa esti tu, mai fericita?

In primul rand, cunoastrea ti se citeste in posturi :). Este nevoie sa dezvolt? Cum sa discut cu cineva care este total pe langa orice inseamna medicina, argumente, studii etc? Este imposibil! Este ca si cum as discuta cu un copil de 2 ani despre subiect. Tu nu ai cunostintele necesare nici macar pentru a forma o baza de discutie, ce sa mai vorbim de argumente. Este inutil! :lol2:

 

In al doilea rand, infatuarea ta este debordanta. Vrei sa spui ca tu nu mai ai ce sa inveti? Adica esti la un nivel de cunostinte atat de inalt incat nu mai ai nevoie de nici un studiu. Imi place cand te faci de rusine! Da-i inainte. Daca pentru tine, stiinta ce dateaza de 5000 de ani este nimic, atunci ce sa zic? Ahh si care se foloseste cu succes in spitalele cele mai de lux din tarile asiatice si europene. Poate nu stiai, dar orice clinica ce se respecta ofera servicii medicale ce includ acupunctura, reflexoterapie, fitoterapie, masaj medical etc. Se pare ca nu prea ai dat prin spitalele europene :-.

 

In al treilea rand, nu exista diploma de vraci avizata de ministerul sanatatii. Poate imi arati tu una, mie mi-o fi scapat.

 

In al patrulea rand, pai se pare ca trebuie sa o iau de la inceput? Tu esti cumva oarba, si nu vezi ca numarul de oameni bolnavi de boli incurabile este in CRESTERE? Si la varste foarte fragede? Poate imi explici si mie de ce se imbolnaveste omul secolului 21? Si ce legatura au ele cu modul de viata actual. Nu este evident faptul ca sistemul medical are o problema din moment ce farmaciile sunt pline si spitalele la fel? Daca ar fi atat de bun sistemul medical ar fi trebuit ca spitalele sa fie aproximativ goale, cozile la farmacie inexistente, etc. Iar faptul ca populatia pamantului nu este inca moarta ci doar bolnava cronic, cu boli care le duce pe picioare, nu inseamna ca medicina a evoluat, ba din contra.

 

Tu esti sanatoasa? Esti sigura? Ce inseamna la tine sanatate? ce analize ti-ai facut in ultima vreme si ce rezultate au?

 

Eu nu am primit vaccinuri decat atunci cand eram foarte mica, iar acelea s-au eliminat demult, deci nu au cum sa ma afecteze sau sa ma "protejeze" si uite ca nu am murit nici de TBC, nici de HEpatita, waw!!! Ce descoperire!

 

LA fel si tu! Tu ai fost vaccinata cand erai mica, iar daca nu ai facut rapel, vaccinul este vax albina, nu te protejeaza cu nimic. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pro.

Sunt facute de medici, in cunostinta de cauza. Sa varam si medicii in teoriile conspiratiei ar insemna sa nu meritam tratati cand mergem la spital.

Acum se calatoreste mult mai usor, pleaca lumea in concedii "in tarile calde", in cine stie ce destinatii exotice unde preturile sunt relativ mici. E foarte riscant dpdv al bolilor cu care te poti intoarce acasa. Copilul meu a fost vaccinat impotriva tuberculozei la 2 zile dupa nastere, datorita tarii mele de origine :), calatoriile acolo prezentand un risc.

Nu am citit decat inceputul topicului dar nu am sa ma apuc sa presupun ca medicii ar injecta, cu buna stiinta, niste nou-nascuti cu substante nocive.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lux:

In al patrulea rand, pai se pare ca trebuie sa o iau de la inceput? Tu esti cumva oarba, si nu vezi ca numarul de oameni bolnavi de boli incurabile este in CRESTERE?

 

Raspuns la intrebarea ta. NU. Dar tu esti prostituata cu studii medicale? Daca nu, de ce ti-ai ales nick-ul Lux?

Daca ma provoci, sa stii ca iti raspund cu aceeasi moneda. Pana acum am facut referire la ideile tale iar daca pasim pe teme personale, o sa ai nevoie de deratizare pe topic. Asa ca linisteste-te

 

Numarul de bolnavi nu e in crestere din cauza vaccinurilor, Nostradamus.

 

In al treilea rand, nu exista diploma de vraci avizata de ministerul sanatatii. Poate imi arati tu una, mie mi-o fi scapat.

Bingo. Ministerul Sanatatii nu e mana in mana cu Guvernul? Cine a achizitionat vaccinuri in Romania?Parca tu spui ca astia fac mizerii pe la spatele nostru. In frunte cu Cercel. Iar acum te referi la diplome avizate de ei ?

 

In al doilea rand, infatuarea ta este debordanta. Vrei sa spui ca tu nu mai ai ce sa inveti?

A mea macar se revarsa. Tu insa o conservi pe a ta :)

Unde am spus eu ca nu mai am ce sa invat?

 

Tu esti sanatoasa? Esti sigura? Ce inseamna la tine sanatate? ce analize ti-ai facut in ultima vreme si ce rezultate au?

 

Nu ai vrea sa iti postez aici un buletin de analize ca sa discutam impreuna valorile ? Poate imi recomanzi niste ierburi , din moment ce discut pe tema conspirratiilor mondiale cu tine, s-ar putea sa nu fiu pe deplin sanatoasa................

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca nu prea ai dat prin spitalele europene :).

Din fericire nu.

Dar le-am vazut pe dinafara, toate aveau placute cu "aici se practica homeopatia"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lux:

In al patrulea rand, pai se pare ca trebuie sa o iau de la inceput? Tu esti cumva oarba, si nu vezi ca numarul de oameni bolnavi de boli incurabile este in CRESTERE?

 

Raspuns la intrebarea ta. NU. Dar tu esti prostituata cu studii medicale? Daca nu, de ce ti-ai ales nick-ul Lux?

Daca ma provoci, sa stii ca iti raspund cu aceeasi moneda. Pana acum am facut referire la ideile tale iar daca pasim pe teme personale, o sa ai nevoie de deratizare pe topic. Asa ca linisteste-te

 

Numarul de bolnavi nu e in crestere din cauza vaccinurilor, Nostradamus.

 

 

Bingo. Ministerul Sanatatii nu e mana in mana cu Guvernul? Cine a achizitionat vaccinuri in Romania?Parca tu spui ca astia fac mizerii pe la spatele nostru. In frunte cu Cercel. Iar acum te referi la diplome avizate de ei ?

 

 

A mea macar se revarsa. Tu insa o conservi pe a ta :)

Unde am spus eu ca nu mai am ce sa invat?

 

 

 

Nu ai vrea sa iti postez aici un buletin de analize ca sa discutam impreuna valorile ? Poate imi recomanzi niste ierburi , din moment ce discut pe tema conspirratiilor mondiale cu tine, s-ar putea sa nu fiu pe deplin sanatoasa................

 

 

Ok, eu nu ma de gand sa ma cobor la nivelul unor discutii de genul asta, am sa iti raspund atunci cand imi vei aduce contraargumente la TOT ceea ce am postat pana acum. Pana atunci, te las sa te manifesti in continuare, cum vrei, este libertatea ta la exprimare. :)

Mult succes la vaccinari, btw, vezi ca vaccinul ala care l-ai facut contra tbc-ului, si al hepatitei a expirat!! Du-te repede sa nu pierzi rapelul, daca cumva te imbolnavesti doamne fereste? :haha:

 

P.S. Tii neaparat sa iti postez locul de unde a inceput atacul la persoana? :lol2: Cred ca nu este necesar ca stii si tu asta, si altcineva. Eu nu iti raspund la fel pentru ca nu ma cobor la astfel de comportament. Se pare ca nu poti purta o discutie civilizata cu argumente asa ca poti vorbi singura.

 

Multa sanatate!

 

 

 

Lux, am si eu o curiozitate, scuza-ma ca te intreb. Esti cumva vegetariana?

Da, absolut, si eu si familia mea de la mama, la sot , la copil :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, absolut, si eu si familia mea de la mama, la sot , la copil :haha:

Cu ce il cresti? Cu patrunjei?

 

Mult succes la vaccinari, btw, vezi ca vaccinul ala care l-ai facut contra tbc-ului, si al hepatitei a expirat!! Du-te repede sa nu pierzi rapelul, daca cumva te imbolnavesti doamne fereste? :)

Nu cred ca reiese de undeva ca as fi o impatimita a vaccinarii dar nici ignoranta nu sunt. Nu am dezvoltat idei de persecutie ( sa crezi ca esti contaminat voit, intra cam pe aici). Medicina isi are locul ei iar eu accept aprob si ii multumesc lui Dumnezeu ca a lasat oamenii si Stiinta sa ajunga atat de departe.Sper ca in continuare sa fie descoperite remedii impotriva cancerului si a altor boli. Nu ma bucur ca altii se imbolnavesc ca sa le strig apoi sub nas ca au dus o viata dezmatata.

Iar daca remediile sunt traditionale sau alopate, jos palaria, atata timp cat functioneaza.

 

 

Cat despre argumente ca vaccinurile sunt BUNE- realitatea care te inconjoara de la vecina pana la comentatorul stirilor de la 5 ( apropo, eu nu ma uit la asa ceva , nu exista aici), este dovada pe care cartile tale nu o cuprind

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lux, am si eu o curiozitate, scuza-ma ca te intreb. Esti cumva vegetariana?

Precis ca da. Si nu bea decat lapte muls direct de la soia, ca cica ala de vaca e lapte inferior, la "mana a doua"... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×