Sari la conținut
Forum Roportal
**Lux**

Vaccinarea obligatorie pentru bebelusi. Pro si contra

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Pasteur uite, citeste despre Louis Pasteur. Minciunile pe care le-ai selectat din best-selleruri nu te vor ajuta in viata.

Poate la scoala ai retinut gresit. Nu tot ce scrie in carti este adevar.

 

Acum o dai la intors cu tuberculoza.Nu mai vorbi te rog de anul 1980 si nisipuruile timpului. Eu ma refer la conditiile actuale de viata iar tu aproape ca insinuezi ca vaccinarea induce boala. Atat timp cat vaccinul este aprobat de OMS, ce rapoarte imi arati tu aici???SUA a renuntat la vaccinarea BCG pt ca numarul de cazuri la ei a scazut. Dar sa stii ca la noi nu e cazul.

Reactualizeaza-ti cunostintele

 

OMS a recomandat in draci Tamiflu anul trecut . Cauta pe net si "OMS avertizeaza: la fiecare 10 sec un om e diagn cu tuberculoza". Din tuberculoza se moare si inca urat. Asa ca, pana vor descoperi ceva MAI sigur si mai eficient, imunizarea prin vaccinare este cea mai buna si eficienta solutie.

In prezent exista mai bine de 20 de boli care au fost Eradicate datorita vaccinurilor . Poate ca vaccinarea BCG este controversata dar sa fie clar ca NU s-a dovedit ca DAUNEAZA si in nici un caz ca induce BOALA.

 

Burel te-a intrebat parca daca iti asumi responsabilitatea ca poti preveni ca (copilul tau) sa se imbolnaveasca de bolile pentru care l-ai privat de vaccin. Intreb si eu.....nu e o intrebare grea, sau?

Se spune ca un parinte face tot ce e mai bine pt copilul lui.............

 

 

 

http://curezone.com/forums/f.asp?f=371

Testimoniale cate vrei... Netul este plin ochi de oameni care isi povestesc chinul

 

Concluzia o tragi singura

Este vorba de reactii adverse. Raportat la numarul de persoane la care contaminarea a fost prevenita, crede-ma, este egal cu 0 ce scrie acolo. Se stie foarte CLAR ca toate medicamentele si inclusiv vaccinurile au efecte adverse dar lumea si le asuma tocmai pentru ca reversul e dureros. Repet: cine se poate pune in pielea unei femei tinere al carei test PAP iese undeva urat??? Te intreb ce ar prefera ea.........sa se fi vaccinat sau nu`?

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce tuberculoza este in floare daca majoritatea sunt vaccinati?? Logica ar spune a ar trebui sa nu mai existe tuberculoza, pentru ca daca majoritatea populatiei a fost vaccinata, lumea ar trebui sa fie sanatoasa. Cu toate ca realitatea este alta. Vrei sa zici ca lumea nu este bolnava de tuberculoza??? Fa o plimbare pe la boli infectiose, si vezi daca spitalele de TBC sunt goale.

 

Nu sunt majoritatea vaccinati...ca ar fi mai bine atunci.

Uite ,eu traiesc intr-o tara din Scandinavia,unde rata imbolnavirilor de tbc e undeva pe la ZERO.Programul de vaccinare a fost introdus cam acum 30 de ani si rezultatele se vad.Te rog,sa te uiti 3 secunde pe o harta a lumii,cu distributia cazurilor de tbc pe glob...ai sa vezi cum Romania se bate pt.locurile fruntase ,cot la cot cu tari subdezvoltate din Africa si Asia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romania e fruntasa, nu neaparat din cauza saraciei, e si o predispozitie genetica asociata cu saracia.

Pai stii bine ca tbc e numita si boala saraciei si mizeriei :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai stii bine ca tbc e numita si boala saraciei si mizeriei :cheer:

Stiu, dar in Albania incidenta si prevalenta sunt mai mici decat in Romania, nu e numai factorul mediu, si geneticul, cum reactioneaza la BK.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si din pacate putem sa adaugam "a ignorantei"

Putem sa adaugam mai multe....e trist, ce sa mai discutam.Si e si mai trist cand vezi si persoane care se joaca cu sanatatea copiilor:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Pasteur uite, citeste despre Louis Pasteur. Minciunile pe care le-ai selectat din best-selleruri nu te vor ajuta in viata.

Poate la scoala ai retinut gresit. Nu tot ce scrie in carti este adevar.

 

Raspuns:

 

Nu stiam ca wikipedia este sursa de adevar suprem :cheer: . Ma scuzi, eu nu ma informez de pe net sau din surse indoielnice gen wikipedia, eu ma informez din studii ale altor oameni de stiinta care au verificat si paraverificat. Intelegi diferenta? Minciuni in best-selleruri? Cum ai tras tu concluzia ca sunt minciuni? Sunt fapte consemnate istoric, mai mult de atat wikipedia de fapt nu infirma deloc ceea ce zic eu, cu mica modificare in care ni se baga pe gat ideea ca era micro-biolog. Poate este cineva amabil sa imi arate unde sunt studiile lui Pasteur pe vaccin, si demonstrat pe esantioane de oameni inainte de a iesi pe piata cu un astfel de produs. Domnul Pasteur nu a scris in viata lui nici un studiu, nici o carte, doar niste note academiei si a alcatuit memorii. Intradevar este mai comod o astfel de practica daca din intamplare te contrazici. Cea mai mare farsa care s-ar putea face memoriei lui Pasteur, ar fi de a-i aduna memoriile si de a le publica sub forma de opere complete. Lectura lor ar fi dezastruoasa caci este vorba de o suita de contradictii, de variatii, de teorii absurde, de ipoteze pripite si eronate, de experinete facute de la o zi la alta, din care trage concluzii prea rapide si hazardate, bune de abandonat a doua zi. Pentru a ne convinge de aceasta, este suficient sa ne procuram buletinele academiei de stiinte, de la momentul respectiv. Dupa ce a sustinut teoria generatiei spontanee, Pasteur a devenit campionul panspermiei si a teoriilor biblice. Pasteur a fost in egala masura campionul maniacilor decoratiilor, pe care nu a incetat sa le solicite toata viata. El stia bine ca trebuie sa te impui publicului, prin semne exterioare si astfel sa arunci praf in ochi, lucru foarte apreciat la vremea respectiva de multimea ignoranta, putin evoluata, care se extazia usor in fata la tot ceea ce putea reprezenta onoruri. In calitate de chimist, Pasteur era considerat mediocru de colegii sai, lucrarile sale in materie sunt INEXISTENETE, si se poate continua pe tema.

 

Daca tu consideri un om, geniu, cand nu a scris nimic, nu a lasat nimic verificabil si verificat , atunci ce sa zic, citeste wikipedia, vezi poate gasesti raspunsuri la intrebari existentiale.

 

Cat despre "descoperirile " lui, sunt FURTURI, adica a plagiat!! Iar daca nu ma crezi voi scrie inca vreo cateva pagini pentru a demonstra cat de prost informata si credula esti, alaturi de compania de soc :) .

 

Acum o dai la intors cu tuberculoza.Nu mai vorbi te rog de anul 1980 si nisipuruile timpului. Eu ma refer la conditiile actuale de viata iar tu aproape ca insinuezi ca vaccinarea induce boala. Atat timp cat vaccinul este aprobat de OMS, ce rapoarte imi arati tu aici???SUA a renuntat la vaccinarea BCG pt ca numarul de cazuri la ei a scazut. Dar sa stii ca la noi nu e cazul.

Reactualizeaza-ti cunostinte

 

Raspuns:

 

Eu nu am insinuat nimic, eu am afirmat clar ca vaccinul produce boala. Insa tu ai o viziune umpic restransa. Sistemul imunitar afectat din pruncie este sursa pentru mult mai multe boli, nu doar TBC, sau altele. Aici vorbim de boli autoimune, metabolice,degenerative. Odata ce sistemul imunitar este la pamant, organismul este susceptibil de orice boala si la orice organ, pe principiul cel mai slab cedeaza. Unii se imbolnavesc de cancer, altii de lupus, altii de diabet, copii cu autism stim cu totii cazuri destule, etc.

 

Pai OMS, a scris, vaccinul este aprobat la suprafata, pentru opinia publica, adevaratele studii stau mai la un alt nivel si trebuie sa sapi dupa ele. Intelegi? Omul este destul de indoctrinat incat sa inghita galusca cu gura deschisa. Unii insa se informeaza.

Pai daca TBC-ul este o boala a "saraciei" , este normal ca in tarile gen SUA si a tarilor Scandinave , ce au un standard de viata ridicat , sa nu mai fie cazul de asa ceva. Cu toate ca populatia din SUA este vaccinata si para vaccinata, aceasta nu este nici pe departe sanatoasa. Nu mor de tuberculoza dar mor de boli de inima, si cancere, foarte incurajator!!

 

OMS a recomandat in draci Tamiflu anul trecut . Cauta pe net si "OMS avertizeaza: la fiecare 10 sec un om e diagn cu tuberculoza". Din tuberculoza se moare si inca urat. Asa ca, pana vor descoperi ceva MAI sigur si mai eficient, imunizarea prin vaccinare este cea mai buna si eficienta solutie.

In prezent exista mai bine de 20 de boli care au fost Eradicate datorita vaccinurilor . Poate ca vaccinarea BCG este controversata dar sa fie clar ca NU s-a dovedit ca DAUNEAZA si in nici un caz ca induce BOALA.

 

Raspuns:

Ahh tu esti genul ala de om care crede ca inca exista un guvern care lucreaza pentru a avea girija d ebunastarea ta. Ce sa zic, somn usor in continuare, cand te trezesti sa ne anunti.

 

Poate imi spui si mie de cine este sponsorizat OMS-ul. Nimeni nu este inetresat sa descopere un tratament efeicient, ei vor sclavi pe viata, de genul ignorantilor care se calca in picioare pentru o reteta compensata la farmacie. Ei vor oameni disperati si in lupa pentru supraveituire, doar asa isi pot asigura un trai luxos pe baza credulilor care cotizeaza.

Companiile farmaceutice trebuie sa se ingrase si ele din ceva, iar daca omul este prost atunci de ce nu? Nu sunt ei de vina ci oamenii credului care inghit galusca si finanteaza puternic.

 

Boli eradicate ? Care? Si ce studii sustin asta, atentie nu ma inetreseaza sursele gen wikipedia, vreau s avad un premiu nobel, un imunolog ceva...niste studii verificabile in care sa fie clar ca bolile au fost eradicate de vaccin si nu de alti factori, care btw, sunt o multime de factori ce pot eradica o boala.

 

Burel te-a intrebat parca daca iti asumi responsabilitatea ca poti preveni ca (copilul tau) sa se imbolnaveasca de bolile pentru care l-ai privat de vaccin. Intreb si eu.....nu e o intrebare grea, sau?

Se spune ca un parinte face tot ce e mai bine pt copilul lui.............

Raspuns:

 

Categoric!!! Eu te intreb daca tu ti-ai asuma responsabilitatea pentru moartea sau schilodirea copilului pe viata ca urmare a vaccinului? Cine isi asuma responsabilitatea atunci? Cand copilul iti moare in brate din vina ta!Esti vinovat ca parinte!

Pentru lotul de vaccinuri expirate si folosite de catre populatie cine si-a asumat responsabilitatea? Cine studiaza reactiile asupra oragnismului, totul s-a musamalizat. Si tu vii si imi spui sa fiu precauta si sa-mi vaccinez copilul?? Eu nu imi voi trai o viata cu drobul de sare deasupra capului, daca cade...daca cade... Nu este natural sa te vaccinezi, se pune intrebarea cum a reusit populatia pamantului sa nu ajunga la extinctie pana acum fara vaccinuri ??? Existam de ceva timp pe pamantul asta, si uite ca am reusit sa ajungem pana aici, ce ciudat! Noroc cu Pasteur, ca daca nu cred ca populatia pamantului era in prag de extinctie.

 

Este vorba de reactii adverse. Raportat la numarul de persoane la care contaminarea a fost prevenita, crede-ma, este egal cu 0 ce scrie acolo. Se stie foarte CLAR ca toate medicamentele si inclusiv vaccinurile au efecte adverse dar lumea si le asuma tocmai pentru ca reversul e dureros. Repet: cine se poate pune in pielea unei femei tinere al carei test PAP iese undeva urat??? Te intreb ce ar prefera ea.........sa se fi vaccinat sau nu`?

 

Raspuns:

Tie ti se pare ca aceste efecte sunt 0? In contextul in care copii au murit in bratele parintilor??? spune-le asta parintilor care si-au pierdut copii, in contextul in care copii erau sanatosi inaintea vaccinarii. Ce fel de om poate sa gandeasca asa??

 

Cazurile de pe acel forum sunt o infima parte, numarul este extraordinar de mare, insa nu intereseaza pe nimeni sa faca o statistica, pentru ca asta ar insemna colapsul dogmei vaccinarii. Sa nu mai vorbim de imbolnavirile in timp si in ce fel un vaccin actioneaza in corp pe timp indelungat.

 

Efectele adverse l-au dus pe bunicul meu la moarte, efectul advers al pastilelor de inima a fost ciroza!!! Si mie imi spui ca reversul e dureros???? Adica ciroza si moartea nu este dureroasa??? Insa medicul si-a cerut scuze pentru prostia facuta, foarte incurajant!!

 

Exista mereu o alternativa la aceste tratamente, insa evident ca nu este mediatizata, si este foarte ieftina, nu imbuiba matul nici unui mason cap al companiei farmaceutice.

 

Femeia cu cancer de col, ar fi trebuit sa se intrebe inainte daca e bine sa faci sex cu cine apuci, daca este bine sa iei anticonceptionale, daca este bine sa bei, sa fumezi, sa mananci prostii, sa nu te intereseze sanatatea ta, daca e bine sa faca vaccine LOL :) , daca e bine sa ia medicamente pentru orice. Daca si-ar fi raspuns la aceste intrebari esentiale, nu s-ar fi ajuns la acel rezultat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Ma scuzi, eu nu ma informez de pe net sau din surse indoielnice gen wikipedia, eu ma informez din studii ale altor oameni de stiinta care au verificat si paraverificat. Intelegi diferenta?

Am vazut diferenta . Mai jos continui sa spui asta

eu am afirmat clar ca vaccinul produce boala.

Esti o impostoare, asa cum iti spunea si Connie la topicul despre Hepatita B. In asemenea cazuri nu stiu de ce va bateti genele una de alta cand un medic va spune ca ar trebui sa va lase sa muriti.

Mai fata tu nu pricepi ca cei cu care vorbesti aici au fost vaccinati contra tuberculozei? Pai eu si altii suntem dovada ca vaccinul nu produce boala.

Verificat si paraverificat? Asta ar fi trebuit sa faci tu cu constiinta ta cand nu ti-ai vaccinat copilul

Ia mai citeste odata ce ti-a scris Isis mai sus

 

http://www.vaccinnet.ro/index.php?option=c...7&Itemid=10

 

Deci inca ai impresia ca vaccinul este inofensiv? :cheer:

Da, mai Guru. Nu produce tuberculoza

 

Dupa ce a sustinut teoria generatiei spontanee, Pasteur a devenit campionul panspermiei si a teoriilor biblice. Pasteur a fost in egala masura campionul maniacilor decoratiilor, pe care nu a incetat sa le solicite toata viata. El stia bine ca trebuie sa te impui publicului, prin semne exterioare si astfel sa arunci praf in ochi, lucru foarte apreciat la vremea respectiva de multimea ignoranta, putin evoluata, care se extazia usor in fata la tot ceea ce putea reprezenta onoruri. In calitate de chimist, Pasteur era considerat mediocru de colegii sai, lucrarile sale in materie sunt INEXISTENETE, si se poate continua pe tema.

Nu mai imi scrie paragrafe intregi din carti. Pentru mine sunt 0. Chiar nu esti in stare sa te exprimi liber? Explica-mi cu argumentele tale de ce Pasteur era considerat impostor si de catre cine. Invidiosi erau si pe atunci, te pomenesti ca tu esti vreo reincarnare a unuia dintre ei

 

Cat despre "descoperirile " lui, sunt FURTURI, adica a plagiat!! Iar daca nu ma crezi voi scrie inca vreo cateva pagini pentru a demonstra cat de prost informata si credula esti, alaturi de compania de soc :) .

Mai fetito, vezi ca incepi sa te joci urat.

Dar fiind proaspat trecuta de stadiul de lauza si cu hormonii la vale se presupune ca ar trebui sa te inteleg

Sa imi spui si la ce ora esti invitata la OTV ca sa vedem si noi cum e cu vaccinele

 

Boli eradicate ? Care? Si ce studii sustin asta, atentie nu ma inetreseaza sursele gen wikipedia, vreau s avad un premiu nobel, un imunolog ceva...niste studii verificabile in care sa fie clar ca bolile au fost eradicate de vaccin si nu de alti factori, care btw, sunt o multime de factori ce pot eradica o boala.

Premiile Nobel se dau statelor ca Israel draguta. Stii tu, problema aia cu manipularea la nivel mondial . Tu crezi ca numai din vaccinuri si medicamente se fac bani?

Probabil si tu incerci sa iti vinzi teoriile lesinate unora din mediul tau, ceea ce pana la urma nu cred ca va fi greu............Dar nu o sa iei in veci nici macar o diploma

 

Femeia cu cancer de col, ar fi trebuit sa se intrebe inainte daca e bine sa faci sex cu cine apuci, daca este bine sa iei anticonceptionale, daca este bine sa bei, sa fumezi, sa mananci prostii, sa nu te intereseze sanatatea ta, daca e bine sa faca vaccine LOL :) , daca e bine sa ia medicamente pentru orice. Daca si-ar fi raspuns la aceste intrebari esentiale, nu s-ar fi ajuns la acel rezultat.

Scriai la Hepatita ca ai doua diplome in medicina.

Si un cabinet de perverso-vitamino-terapie prin Cucuietii de deal`?

 

MIN_CI_NOA_S_O Un om care a studiat (chiar si ingineria) nu ar vorbi asa!!!!

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×