Sari la conținut
Forum Roportal
Marawder

Fascismul Crestin

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca cineva arata selectiv cu degetul raul, ignorand alte aspecte ale raului, este echivalent cu acceptarea si promovarea altui rau.

Raul nu poate fi aratat cu degetul decat in mod selectiv, deoarece nu poate fi eradicat tot odata! Este dreptul vostru sa-l aparati cat vreti voi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pesemne ca nu sunt un om rational,devreme ce nu pot sa consider inlaturarea unui rau,fie si selectiva ca pe ceva rau... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raul nu poate fi aratat cu degetul decat in mod selectiv, deoarece nu poate fi eradicat tot odata! Este dreptul vostru sa-l aparati cat vreti voi...

Minciuna! Orice om rational intelege ca inlaturarea selectiva a raului nu inseamna altceva decat promovarea altui rau. Poate trebuie sa te mai maturizezi in gandire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pesemne ca nu sunt un om rational,devreme ce nu pot sa consider inlaturarea unui rau,fie si selectiva ca pe ceva rau... :spiteful:

Poate nu esti destul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci, mentineti raul in continuare pentru ca este foarte bine, dupa logica voastra...(ma abtin sa spun cum!).

Eu am spus sa eradicam raul impartial din tot, nicidecum sa-l mentinem in vreun fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Minciuna! Orice om rational intelege ca inlaturarea selectiva a raului nu inseamna altceva decat promovarea altui rau. Poate trebuie sa te mai maturizezi in gandire.

Atunci, mentineti raul in continuare pentru ca este foarte bine, dupa logica voastra...(ma abtin sa spun cum!).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ignora-ne,noi suntem irationali si nu pricepem ce scrii tu. :spiteful:

Imi pare rau, mai gandeste-te. E perfect logic.

 

Avem multimea A formata din 10 rele si multimea B formata din 10 rele care momentan se anuleaza unele pe altele. Eliminad oricare dintre multimi ramane cealalta care va izbucni in toata rautatea sa, deoarece fortele nu se mai opun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa vorbim despre manipulare si rea vointa, haide. Pai cum e asta (parafrazez):

 

Niste fanatici crestini au comis crima asta ingrozitoare in numele lui Iisus Hristos, deci vedeti cat sunt de nebuni, de lipsiti de suflet, de orbiti de dogme etc etc etc, ei sunt o mare amenintare la adresa tuturor si religia lor e o atrocitate.

 

apoi

 

Da, sa stiti, crestinii nu au avut nici o legatura, de fapt crima aceea ingrozitoare a fost comisa de niste oameni dintr-o societate tribala, de catre niste primitivi (deci am aruncat cu noroi degeaba va sa zica spunand ca li se potriveste comportamentul asta). DAR exista suspiciuni (pentru ca a comentat un anonim pe youtube!) conform carora insasi inregistrarea este falsa si e o propaganda mincinoasa a crestinilor, pentru a crea o impresie eronata asupra modului de viata a acelor oameni si a necesitatii de a ii converti. Mesajul dintre randuri fiind: deci vedeti, foarte probabil crestinii sunt niste mincinosi, niste farsori, care vor sa isi impuna religia cu forta sau prin inselaciune etc etc etc...

 

Cred ca se vede foarte clar cine face propaganda intorcand orice situatie cum ii convine.

Daca tii la adevar, atunci vino cu adevarul, nu cu presupuneri si rastalmaciri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul clip,cel orginal,era facut de misionarii crestini,cel tradus si comentat era acelasi,doar copiat si subtitrat.Concluziile nu erau ale mele,ci ale cititorilor -nu unul singur,ci mai toti erau oripilati nu doar de inmagini ci si de lipsa de scrupule a celor care le-au filmat ca sa le foloseasca in propaganda lor "misionara"!

Daca tie ti se pare ok,e treaba ta,mie nu mi se pare deloc ok.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×